Vojenská komise zmocněná rozhodnout o osudu George W. Bushe uznala bývalého prezidenta vinným ze zrady a vražd a ve čtvrtek rozhodla o trestu smrti oběšením.

Tříčlenná porota, která měla za úkol zvážit předložené důkazy proti Bushovi, dospěla k rozhodnutí po několika dne emociálních svědectví.

Ve čtvrtek se Bush vrátil do jižní soudní síně Guantánama Bay bez výhody přítomnosti svého právníka, který byl ve středu vyloučen z řízení, protože odmítl omezit své teatrální emocionální výbuchy. Aufhauser slíbil, že podá odvolání v reakci na jeho vyloučení, ale není jisté, komu by takové opatření namitl.

Dva další svědci – oba se objevili na ZOOM – ve čtvrtek ráno vypověděli, že je George W. Bush varoval, aby se za každou cenu vyhnuli New Yorku, a zejména dolnímu Manhattanu, 11. září, a s Bushovým poselstvím přišlo varování: Udržujte to v tajnosti. , nebo jinak budete mít potíže.

Rick Osborne, dlouholetý přítel Bushovy rodiny a bývalý vyšetřovatel divize Texas Rangers, řekl porotě, že on a jeho rodina plánovali dovolenou v New Yorku v týdnu od 10. září, ale 8. září dovolenou zrušili poté, co obdrželi zlověstný telefonát. hovor od obžalovaného.

“Řekl mi, že jeho lidé z tajných služeb získali věrohodné informace, že uvedený týden může v New Yorku dojít k teroristickému útoku, a tlačil na mě, abych svou cestu odložil. Naléhal jsem na něj, aby mi dal další informace – o co jde, jako profesnímu vyšetřovateli, ale nic víc neřekl. Jen mi řekl důrazně a jasně, abych držel jazyk za zuby, abych na vše zapomněl, protože to byla záležitost národní bezpečnosti,“ řekl Osborne porotě.

“A jako člen vymáhání práva jste necítil potřebu to dále vyšetřovat nebo to někomu říci?” Kontraadmirál Crandall na něj přitlačil…

„Komu jsem to sakra měl říct? George W. Bush byl prezidentem. Zpětně bych si to přál, ale nemohu se vrátit v čase,“ řekl Osborne.

Dalším, kdo svědčil, nebyl nikdo jiný než James Baker, který za prezidenta Ronalda Reagana sloužil jako náčelník štábu Bílého domu a ministr financí Spojených států a za prezidenta George H. W. Bushe jako ministr zahraničí a náčelník štábu Bílého domu. Jednadevadesátiletý státník měl po boku lékaře  kanylu v nosních dírkách. Snažil se promluvit a mezi lapáním po dechu řekl, že i jemu obžalovaný řekl, aby se v týdnu od 10. září vyhýbal New Yorku a DC.

“Na ten týden jsem měl naplánované vystoupení na veřejnosti v New Yorku a Washingtonu,” vyprskl Baker. „Bylo to buď dva nebo tři dny před 11. zářím – už si nepamatuji, který den – zavolal mi a řekl, abych ten týden zůstal doma, protože se má stát něco velkého. Chtěl jsem více informací, ale on se jen usmál a mlčel. Řekl mi však, že on i jeho otec mě potřebují, a je nutné abychom to udržel v tajnosti. Znal jsem je celý svůj život, ale věděl jsem, že je lepší je poslechnout. Spousta prázdného místa v západním Texasu, jestli chápete význam mé poznámky.”

“Proč teď přicházíte před tribunál?” zeptal se kontraadmirál Crandall.

“Nemám moc času, a pokud je jen malá šance, že neskončím v pekle, chci toho využít,” odpověděl Baker.

Kontraadmirál Crandall tvrdil, že svědecké výpovědi v kombinaci s Rumsfeldovými nahrávkami přesvědčivě prokázaly, že George W. Bush, Dick Cheney a Donald Rumsfeld byli zodpovědni za události 11. září.

Ačkoli bylo více dalších „důkazů“, které mohly zaznít před tribunálem, komise po 4 dnech výslechů a důkazního řízení uvedla, že slyšela dost na to, aby Bushe nejen uznala vinným, ale také doporučila, aby byl pověšen za zločiny proti Americe. Tři důstojníci ho shledali vinným ze zrady a uznali ho zodpovědným za každý ztracený život 11. září.

Kontraadmirál Crandall potvrdil verdikt a stanovil datum popravy George W. Bushe na úterý 4. ledna.

(Poznámka: Tribunál Gavina Newsoma byl odložen a jeho pokračování je nyní naplánováno na 27. prosince)

Zdroj:

https://realrawnews.com/2021/12/military-convicts-george-w-bush/