Esenciální neboli také éterické oleje, jsou asi nejmocnější látky, které nám matka příroda mohla z rostlin darovat. Zázračná esenciální tekutina se většinou získává parní destilací z rostlin, bylin, stromů i keřů. Využít se dá vše. Jejich plody, květy, kořeny, větičky, kůra i pryskyřice. Po extrakci obsahují esenciální oleje více než 100 různých organických složek.

Aromatické silice získané z rostlin jsou pak skvělou alternativou při péči o naše zdraví, tělo a mysl. Působí komplexně na organismus člověka, na svaly, kosti, hormonální, imunitní a oběhový systém i dýchání. Oleje si rychle našly své místo také ve spiritualitě, jako doplněk při meditaci či v utváření harmonického a příjemného prostředí našich domovů. Díky jejich vůni se snadno uvolňujeme a relaxujeme. Esenciální oleje se proto staly základem aromaterapie, masáží i kvalitní přírodní tělové kosmetiky.

Pro tělo je nejlepší jen to nejkvalitnější

Ty nejlepší produkty často nebývají nejlevnější, to je prostě fakt.  Jejich výroba je velmi nákladná a pracná. K získání několika mililitrů kvalitního oleje je často potřeba i několik kilogramů původní surovinyProces získání oleje ani nelze uspěchat. Tedy jde, ale hotový olej pak mohl ztratit na své kvalitě. Například pokud pěstitel postříká své rostliny pesticidy, aby si zaručil vyšší sklizeň.  Nebo pro výrobu oleje použije chemická rozpouštědla, aby vyšší „sklizeň“ kápla také z destilace, a ve finále ještě získaný olej například naředí levnějším nosným olejem.

Na trh se tak dostane cenově líbivá varianta, ale o výborné kvalitě výsledného produktu již zde s jistotou hovořit nemůžeme. Nešetřete na sobě. Investujte proto raději co do objemu sice menšího, ale 100 % přírodního a kvalitního produktu. Levnější oleje skutečně mohly být získány nešetrnou cestou, při které ztratily mnohé ze svých blahodárných látek. A to je přece velká škoda. Protože právě pro tyto cenné látky si esenciální oleje pořizujeme.

Víte, že:

  • pro získání asi 30 ml růžového oleje je potřeba nasbírat až 60 000 okvětních lístků?
  • na vydestilování cca 1 kg jasmínového oleje se údajně spotřebuje neuvěřitelných 8 milionů ručně posbíraných kvítků! Jasmín se přitom musí trhat pokud možno brzy ráno v prvním okamžiku otevření květu, dříve než ho spálí ostré slunce. Pozdějším sběrem by totiž přišel částečně o vůni i léčivé silice. Tato skutečnost učinila z jasmínu jeden z nejdražších olejů světa.
  • strom se santalovým dřevem zase musí být 30 let starý a 9 m vysoký, aby mohl být použit k destilaci a získání omamných santalových silic.

Esenciálních olejů existuje celá škála a je tak obtížné stanovit objektivní žebříček jejich oblíbenosti. Podobně jako při výběru parfémů, i zde záleží hlavně na našich čichových preferencích. Pro relaxaci nebo jako přísadu do difuzéru si zvolíme si takový olej, jehož vůně pro nás bude příjemná a nevtíravá.

Pokud naopak chceme povzbudit  ozdravný proces v našem organismu a zacílit na určitý zdravotní neduh, šáhneme již přímo po konkrétním typu oleje, který bude na daný problém ten nejvhodnější.

Každý z těchto olejů má široké spektrum použití a také řadu příznivých účinků na lidské tělo.

JAK ÉTERICKÉ OLEJE SPRÁVNĚ UCHOVÁVAT?

Pokud už jste si nějaký voňavý olej vybrali a pořídili, je dobré mít na paměti, že esenciální oleje je dobré správně skladovat. Éterické oleje jsou charakteristické velkou těkavostí a citlivě reagují na světlo i vzduch. Z toho důvodu je potřeba je uchovávat ideálně v dobře těsnících nádobách se zatmaveného skla a to na suchém a tmavém místě. (Info – Poznání)

Tam, kde všechno vychází ze srdce a tvoří se s láskou – BEWIT LOVE

Před pár léty jsem se seznámil na přednášce o KANGEN VODĚ s Jirkou Černotou, zakladatelem společnosti BEWIT, která patří v současné době z mého úhlu pohledu ke světové špičce.

Několik let používám olejíčky, které jsem si osobně oblíbil. Coldet, Bodyguard, Wloss, Gold a sha man, Himalayan cedarwood, Frankincenze, Dent… A věřte mi, že z nabídky, kterou Bewit poskytuje je velmi těžké si vybrat. Intuitivně podle záměru a popisu je správné řešení. Pokud se ovšem dostanete k Jirkovi a nabídne vám přivonět ke kouzelným tónům jednotlivých esencí, tak je výběr  velmi komplikovaný… skvělé jsou všechny!

Dent je exploze v ústech! Používá se při čištění zubů. Stačí jediná kapička na kartáček. Po vyčištění zubů máte dlouhodobý svěží pocit. Rozzáří se vám mysl. Žádný fluor a jedy, které ničí šišinku mozkovou. Vzpomínám na první použití…  na sílu tohoto oleje, která mě překvapila. Proto opravdu jen jednu kapičku…

Vůně jsou velmi výrazné, zároveň mají jemnou harmonii,  hloubku, smyslnost, obrovskou energii, ihned vstupují do každé buňky vašeho těla. Stačí jediná kapička na dlaň, rozetřít a dlaně si přiložit ke tváři. A dýchat a dýchat… až se člověku doslova zatočí hlava.

Nějakou dobu jsme se s Jirkou neviděli. A znáte to, náhody neexistují. Jdeme do finále se psaním naší knihy “TAJEMSTVÍ DLOUHOVĚKOSTI” a abychom opravdu čtenářům odkryli všechna zákoutí síly samouzdravování a moudrost přírody je důležité vzpomenout také éterické oleje.

Zavolal jsem Jirkovi a dostal jsem pozvání k návštěvě laboratoří a provozovny. A mohu vám říci, že hluboká poklona za to, co vybudoval. Jeho práce zdaleka nekončí. Kromě esenciálních olejů rozšířil produktovou řadu o další skvělé výrobky. A vize má obrovské… Při odchodu mi dal dárek…

Dostal jsem na vyzkoušení Prawtein C60, což je doslova zázračná molekula na dlouhověkost. Abych se moc nerozepisoval raději doporučuji shlédnout na odkazu:

https://bewit.love/bewit-r-prawtein-r-c60-plus-with-frankincense-p-1874/?i=l2t6m4v72iqrsyv

Za mě palec nahoru, mohu vřele doporučit. Jsem ve fázi testování a první dojmy jsou perfektní.  Zklidnění, lepší spánek, velmi dobrý pocit. Skvělá čokoládová chuť…

Narovinu! Jsem člověk, který se z neznalosti a taky z pohodlí či závislosti na vaření velkou část života zanedbával. Tak jako většina populace. Všichni známí jsou unešeni, jak skvěle vařím. Naproti tomu se kolega směje a říká: “Všechno co ses naučil zapomeň. Servíroval jsi mrtvou potravu bez energie. Je pravdou že fantasticky chutné a nádherně vypadající jedy…” No, co dodat?

Od prvního okamžiku, co jsme s Romanem začali psát knihu, tak překopávám doslova celý svůj život. Informace, které mi dává, mnohdy chápu až mi je zopakuje několikrát. Nešetří mě a skoro denně od něj dostávám “čočku”.  Všechno, o čem píšeme uvádím pomalu do praxe. Doslova každý den slyším: “Nemůžeš kázat vodu a pít víno. Jenom pravda nás posune dopředu!” A výsledky jsou. Sice projevují se pomalu, ale i tak… Za pár měsíců přes 20 kilo dole. Není primární hubnutí, ale získat trvalé zdraví, energii, vitalitu, přenastavit a vyčistit celé tělo. Zbavit se špatných návyků a jedů, za které ještě platíme nekřesťanské peníze. A při složitém vaření ztratíme spoustu času.

Pokud vás esence a produkty od Bewitu zajímají, můžete kliknout na odkaz níže, kde po vyplnění tabulky můžete využít různé slevové akce, které společnost pravidelně pořádá. Zároveň, můžete využít firemní systém, pomoci si ke slušnému příjmu a změnit svůj život k lepšímu. 

Věřím, že už při prvním vyzkoušení jakéhokoliv výrobku vás čeká energetická pecka a budete nadšeni. Alespoň tak to vnímám já sám za sebe!

https://mybewit.com/r/jibu

Přeji vám zdraví, lásku, štěstí, hojnost a všeobecnou spokojenost ?❤️ J.B.