V dnešním článku se pokusíme propojit souvislosti a ukázat, proč tvrdé sankce proti Rusku ve skutečnosti spustily sérii událostí, které budou nakonec znamenat kolaps dolaru, Ameriky a pravděpodobně i celého Západu, jak ho známe.

Abychom pochopili, proč je dolar odsouzen k zániku, musíme nejprve pochopit funkci amerického dolaru jako „světové rezervní měny“, která dominuje světovému obchodu již více než 75 let.

Status amerického dolaru jako rezervní měny umožnil USA tisknout spoustu bezcenných peněz a měnit je za fyzické zboží nebo suroviny z jiných zemí, aniž by za to poskytly jinou protihodnotu než samotné „zelené bankovky“.

V podstatě umožnila Američanům užívat si prosperity, materiálního dostatku a dostupnosti zboží. Ale to všechno bylo celou dobu umělé. Když můžete padělat (tisknout neomezené množství) peněz a pak je globálně utrácet, je to pro vás nesmírně výhodné.

Zatímco pro USA a Američany to bylo mimořádně výhodné, pro druhou stranu výrobců a dodavatelů surovin, jako jsou Čína, Ukrajina, Mexiko, Indie a Korea, to bylo mimořádně nevýhodné.

Celou situaci ještě zhoršilo vytvoření finančních derivátů a biliony nově natištěných peněz během pandemie koronaviru. To vše vytvořilo globální dluhovou bombu, která je na pokraji imploze (výbuchu směrem dovnitř, tj. vymazání z existence).

Nyní je zapotřebí ještě jedna krizová událost tzv. „černé labutě“. (významná událost s dalekosáhlými důsledky), která spustí implozi a následné domino vše zničí.

Putinova válka láká Západ na celé hejno „černých labutí“

Amerika a s ní i celý Západ se chytily do Putinovy pasti tím, že na něj uvalily tvrdé ekonomické sankce a odřízly ruské banky. Tím uvedli do pohybu sérii událostí, které nevyhnutelně povedou k úpadku dolaru, Ameriky a pravděpodobně i zbytku Evropy.

Zde je důvod:

Za prvé, odříznutí ruských bank od systému SWIFT poškodí západní banky a instituce mnohem více než Rusko. Západní banky dostávají splátky úvěrů od ruských dlužníků a ti nyní nemají možnost své půjčky splácet.

Za druhé, mnoho evropských společností dováží z Ruska velké množství zboží, včetně pšenice, surovin a technologií. Nyní, když nebude možné posílat platby ruským dodavatelům, bude vývoz zastaven, což způsobí obrovské hospodářské škody společnostem ve Spojeném království, Německu, Španělsku a na Slovensku.

Z toho vyplývající nedostatky v dodavatelských řetězcích se budou časem prohlubovat. Chcete-li vědět, jak špatně na tom Evropa bude, stačí se podívat na ruský vývoz umělých hnojiv, ropy nebo plynu.

Tyto společnosti mají úvěry a dluží peníze evropským bankám. Až tyto společnosti začnou krachovat, což se již děje, začnou mít banky, které jim půjčily peníze, potíže s množstvím nesplácených úvěrů. To může být jedna z příslovečných „černých labutí“.

Společnost SWIFT právě varovala celý svět, aby přestal používat SWIFT.

Toto odloučení však není největším faktorem, který zde hraje roli. Odpojením ruských bank od své sítě SWIFT vyšle do světa silný signál, který změní historii:

„Chcete-li bezpečně obchodovat na globální úrovni, nepoužívejte SWIFT ani svůj dolar! Jinak může být vaše země (banka, firma) kdykoli odříznuta jen proto, že máte jiný názor než západní režimy.“

V současné době probíhá po celém světě masový odliv klientů, kteří se snaží zbavit závislosti na systému SWIFT. Země se také snaží zbavit dolaru jako takového. Mezinárodní firmy postupně rozšiřují držbu čínského jüanu jako stabilnější měny, kterou lze stále používat pro obchodování s Ruskem.

Informovaní lidé rychle přecházejí na kryptoměny. Tento případ dokonale ilustruje, k čemu jsou kryptoměny dobré – k rychlým decentralizovaným mezinárodním převodům peněz, které zkorumpované vlády nemohou zastavit.

Kryptoměny jako XRP, Bitcoin, Litecoin nebo Ethereum najednou vypadají mnohem praktičtěji.

Dnes vidíme, že do této sféry pronikají obyčejní lidé, kteří nejsou žádnými spekulanty, ale praktickými podnikateli v mezinárodním obchodě. Jednoduše potřebují fungující systém.

Z těchto (a mnoha dalších) důvodů dochází k celosvětovému útěku od amerického dolaru a systémů kontrolovaných dolarem, jako je SWIFT.

Dokonce to vypadá, jako by se sami západní představitelé snažili dolar odpálit, srazit ho na kolena a ukončit jeho 75letou nadvládu grandiózním sebevražedným skokem z útesu.

Co se stane, až se dolar zhroutí?

Až se dolar a s ním i ostatní západní měny zhroutí, Západ se ponoří do stavu bezpráví, chaosu a zkázy.

Většina obchodních transakcí nebude fungovat, což povede k téměř okamžitému zastavení dodávek všeho – potravin, pohonných hmot, náhradních dílů, vozidel, traktorů atd.

Člověk nemusí být génius, aby pochopil, že americká (a možná i evropská) města začnou hořet a v ulicích vypuknou války gangů, zejména v těch městech, kde demokraté omezili financování policie.

Všechna ta desetiletí bezuzdného tištění peněz a záchrany bank se spojí do jednoho bodu a nastane den zúčtování, kdy se Západ propadne do chaosu. Globalistické kreatury okupující západní vlády se náhle ocitnou na dvou frontách ekonomického a třídního boje na domácí i zahraniční frontě.

Celý tento chaos může trvat roky, během nichž budou obyvatelé západních zemí neúměrně trpět nedostatkem zboží, inflací cen, výpadky proudu a možná i hladomorem. (Zjistěte, odkud pochází většina světových hnojiv – ano, z Ruska).

Podle odhadů může dolar brzy ztrácet 20 % své kupní síly každý měsíc. Ostatní západní měny by na tom byly pravděpodobně podobně. Hyperinflace se stane hroznou realitou. Masivní tisk nekrytých peněz idiotskými vládami se pravděpodobně zintenzivní.

Lze to všechno zastavit?

Vše, co je zde popsáno, již bylo uvedeno do pohybu. Pokud s tím nic neuděláme, stane se to. Existuje však způsob, jak zasáhnout pozdě a vše zastavit.

Vyžadovalo by to však kompletní změnu ve vedení USA a dalších západních zemí a následné uvěznění zrádců a zločinců v parlamentech, vládách, mainstreamových médiích, technologických gigantech, farmaceutickém průmyslu a dalších institucích.

Lidstvo by se mělo co nejdříve probudit a převzít kontrolu nad sebou samým do vlastních rukou, z rukou tyranů a šílenců, kteří místo Ruska potrestají sami sebe a ožebračí přitom obyvatele svých zemí.

(Mike Adams, Natural News)

Zdroj:

http://deponativ.info/zapad-pacha-ekonomickou-sebevrazdu-tvrde-sankce-proti-rusku-znici-i-nas/