V den, kdy byl George W. Bush zatčen za velezradu a vraždy, byl jeho bývalý zločinecký partner, Richard Bruce Cheney, rovněž terčem vojenského zatykače, na letišti Jackson ve Wyomingu na palubě Boeingu 757 sponzorovaného CIA směřujícího na Nový Zéland přes neznámou zastávka na doplňování paliva, řekl zdroj z Úřadu vojenských komisí, info nám předal pod příslibem anonymity.

“Armáda”, řekl Real Raw News, “doufala, že prosadí simultánní zatčení, Bushe na ranči Crawford a Cheneyho na pozemku jeho rodiny v Jacksonu ve Wyomingu. Bohužel, muž, který byl nazýván „nejmocnějším viceprezidentem v americké historii“, byl v době, kdy američtí mariňáci dorazili k jeho dveřím s příkazem „ne zaklepat“,  již na útěku.

“Měli jsme to místo pod dohledem a Cheney tam byl prokazatelně před 12 hodinami. Musel být upozorněn. Nevěděli jsme, že má připravený plán útěku,“ řekl náš zdroj.

Mariňáci, když vstoupili do opuštěného a temného domova, našli skryté „podlahové dveře“, které ústily do podzemního tunelu táhnoucího se několik mil severně od pozemku k ústí jeskyně poblíž Snake River, několik mil od letiště. Tunel byl dostatečně široký, aby se do něj vešla vozidla. Mariňáci hlásili, že viděli dva golfové vozíky a čerstvé stopy pneumatik vedoucí do dálky. Prošli tunelem a na jeho konci našli to, co náš zdroj nazval „záchranný golfový vozík“ a nedaleko byly stopy svědčící o přistání vrtulníku.

„Tenkrát jsme měli podezření… dnes to už víme jako fakt, že utekl z domu a byl přepraven helikoptérou. Odhadovali jsme, že přeletěl na letiště, ale neexistoval žádný důkaz. Žádné bezpečnostní záběry, žádné odbavení. Byla to záhada. A teprve nedávno jsme se dozvěděli, že jeho útěk zařídili jeho spojenci ze CIA,“ řekl náš zdroj.

Neplatič a alkoholik měl nepopiratelně silné vazby na státní Ústřední zpravodajskou službu. V roce 1974 se Cheney neúspěšně pokusil jménem CIA zrušit zákon o svobodném přístupu k informacím a o rok později pomohl podkopat vyšetřování skandálů CIA. Zpomalil konec studené války v roce 1989, prosazoval roli globálního hegemona pro USA v roce 1992, v roce 2001 skryl svou práci s ropnými společnostmi, aby stanovil energetickou politiku, v roce 2000 podporoval mučení a dohled bez oprávnění, hrál hlavní roli v ničení důkazů. Irák a Blízký východ : od irácké invaze v roce 2003 až po současnost záhadně chodily informace do Bílého domu, aniž by jeho kancelář viceprezidenta vygenerovala nějaký uložený e-mail… situace představovala nebezpečí pro civilisty, ať už byli ozbrojení nebo ne… byl zastřelen jeho partner v roce 2006, údajně CIA. Nemluvě o jeho roli při organizování 11. září.

Krátce řečeno, armáda měla dobrý důvod usilovat o jeho zatčení. Ale CIA mu zjevně dlužila laskavost.

“Zjistili jsme, že důvod, proč Cheney nebyl viděn na letišti, je ten, že ho helikoptéra vyložila na ranvej, kde na něj čekala skrývaná 757. Nastoupil a hned odletěla. Víme, že museli někde natankovat, pravděpodobně na jihu USA, protože 757 nemůže cestovat z Wyomingu na Nový Zéland na jedinou nádrž. Náš kontakt nám nemohl nebo nechtěl říct, kde to bylo. Nicméně zdůraznil, že Cheney je nyní na Novém Zélandu”.

Na závěr dodal, že armáda usiluje postavit Cheneyho před soud.

Zdroj:

https://realrawnews.com/2021/12/dick-cheney-flees-u-s-for-new-zealand/