Vojenský soud zvráceného herce Aleca Baldwina skončil téměř ve chvíli, kdy začal. V pondělí 16. května vstoupil spoutaný a vyčerpaný Baldwin do soudní síně na jihu Guantanáma, aby se bránil obviněním z obtěžování dětí, které se týkalo mladistvých včetně jeho vlastní dcery, Ireland. Baldwin se loni v říjnu stal předmětem vojenského vyšetřování poté, co osobní sonda prezidenta Donalda J. Trumpa, zda úmyslně postřelil a zabil Halynu Hutchesovou, přinesla neprůkazné výsledky.

Trumpovi vyšetřovatelé však odhalili informace, které Baldwina, feťáka Adrenochromu, spojovaly s trestuhodnými a barbarskými zločiny proti bezbranným dětem. Kromě toho, že Baldwin Ireland týral, snažil se ji přemluvit, aby se zúčastnila „výměny dcer“ s dalšími hollywoodskými elitáři. Trump předal svá zjištění Úřadu vojenských komisí (OMK), který strávil šest měsíců potvrzováním Trumpových údajů a slíděním po zlověstných detailech Baldwinovy zločinné podlosti.

Důstojníci OMK 1. května zatkli Baldwina v jeho domě v East Hamptonu ve státě New York a odvezli ho do zátoky Guantanamo, kde čekal na vojenský soud.

Sotva v pondělí vstoupil do soudní síně, začal nadávat na viceadmirála Darse E. Crandalla i na asistentku, která u stolu prokurátora zkoumala papíry.

„Do pr***, ty a Trump,“ odplivl si Baldwin. Jeho šílené oči se blýskly, když civěl na důstojnici. „Vidím tě tam, miláčku.“ Zamával na ni jazykem. „Zákon by mě neobvinil, protože jsem nevinný, takže ty a Humpy Dumpty Trump mě honíte jako čarodějnici, protože má sekeru na krku. No, vy všichni do pr***.“

„Ještě jeden výbuch a budete mít roubík,“ řekl viceadmirál podrážděně.

Baldwin si přejel palcem a ukazováčkem přes rty v gestu zipu a okázale se vysmíval soudu.

Viceadmirál Crandall pronesl krátkou úvodní řeč a pak rychle zavolal svého prvního svědka. Byla to Baldwinova dcera Ireland, která vystupovala v ZOOMu. Když Baldwin uviděl její tvář, vyskočil ze židle a začal křičet na obrazovku: „Ty nechutné, malé ulhané prase, za tohle zaplatíš, ty a tvoje matka,“ zasyčel Baldwin.

Ochranka GITMO spoutala Baldwinovi nohy a zacpala mu ústa.

„Možná, že teď budeš víc zdvořilý,“ řekl viceadmirál Crandall.

Ireland podala plačtivé svědectví. Strávila 45 minut popisováním, jak ji otec začal obtěžovat a znásilňovat v den jejích desátých narozenin. Baldwin, jak řekla, často dostával adrenochromové infuze, které ho přivedly do sexuálního šílenství, které se zaměřilo na jakoukoli mladou ženu v jeho zorném poli. Řekla, že ji otec krmil rohypnolem, známým spíše jako „znásilňovací“ droga, která ve vysokých dávkách způsobuje amnézii, ztrátu zábran a ztrátu vědomí.

„Když mi to dělal, nevěděla jsem to. A když skončil, nemohla jsem si vzpomenout,“ řekla Ireland. „Bylo to systematické. Matka to věděla, ale držela jazyk za zuby, aby ochránila jméno rodiny. Po nějaké době se s drogou neobtěžoval. Když mi bylo 11, řekl, že chce, abych si ,hrála’ s jeho kamarádem, který byl lékařem, měl  dceru přibližně v mém věku. Z toho vyplývalo, že mě tenhle doktor znásilňoval, zatímco můj otec znásilňoval jeho dceru, ve stejné posteli, ve stejném pokoji. Tehdy jsem utekla a matka mě ukryla. Až později jsem se dozvěděla, že doktorem byl doktor McCoy L. Moretz a jeho dcera – herečka Chloe Grace, oba byli na scéně.“

Viceadmirál Crandall se zeptal: „Kromě vašich slov, máte jiné důkazy, které by podpořily vaše tvrzení o obtěžování a zneužívání?“

„Snímky, které jsem vám dala,“ odpověděla. „Našla jsem je o několik let později v otcově soukromém pokoji. Zdá se, že si rád fotil.“

Viceadmirál Crandall ukázal porotě digitální snímky a polaroidové snímky nahého Aleka Baldwina, který se plácá na očividně nezletilých dívkách, z nichž všechny, jak Ireland předpokládala, Alec omámil, než do nich pronikl.

„Jednou mi řekl, že rád dává dívkám léky,“ řekla Ireland.

Viceadmirál Crandall řekl, že JAG identifikoval ostatní ženy, ale žádná z nich nebyla ochotna svědčit proti Baldwinovi. I tak ale komise, která měla za úkol zvážit důkazy JAGu, shledala svědectví Ireland natolik přesvědčivým, že vynesla rychlý verdikt o vině, když doporučila, aby Baldwin, sexuální predátor, byl za své „neodpustitelné“ hříchy oběšen.

„Budiž,“ pronesl viceadmirál Crandall. „Rozsudek bude vykonán 1. června.“

Zdroj: https://realrawnews.com/2022/05/military-sentences-alec-baldwin-to-death/