Třenice mezi veliteli White Hatu a prezidentem Donaldem J. Trumpem pokračovaly ve čtvrtek odpoledne poté, co se moderátorka Fox News Laura Ingrahamová během rozhovoru s kandidátem na gubernátora Arizony Karrinem Taylorem Robsonem dozvěděla, že její konkurent Karri Lakeova byla kdysi pevným Obamovým stoupencem.

Ingrahamová byla šokována, protože Trump podpořil Lakeové nabídku kormidlovat stát Grand Canyon, a stejně tak generál námořní pěchoty David H. Berger, který viděl Ingrahamové čtvrteční vysílání, řekl zdroj v generálově kanceláři.

Agentuře Real Raw News řekl, že generál Berger se doslova rozohnil, když se doslechl, že Lakeová věnovala značné obnosy peněz na Obamovy prezidentské kampaně a stála v čele kampaně, která pomáhala financovat kandidaturu temného pána. Lakeová dokonce klepala Obamovi na dveře v republikánských okrscích a povzbuzoval celoživotní konzervativce, aby změnili strany.

„Generál Berger byl víc než trochu naštvaný, když Trump podpořil Karin Lakeovou. Je Trumpovým nejlepším spojencem mezi Bílými klobouky a varoval Trumpa, aby jmenoval, konkretizoval a odhaloval sabotéry Deep State vydávající se za republikány. Generál Berger je v Trumpově táboře stálý jako Severní hvězda, na jistotu. Ale ostatní velitelé, kteří vysílání slyšeli, důstojníci, kteří už zpochybnili Trumpovu kompetenci, byli pobouřeni a dali to patřičně generálu Bergerovi vědět,“ uvedl zdroj.

Zmíněnými důstojníky byli generálmajor Richard E. Angle a plukovník J.D. Keirsey, kteří oba kritizovali Trumpův nedostatek předvídavosti a obvinili generála Bergera, že slepě podporuje muže, který často přijal za spojence zrádce. Při konferenčním hovoru s generálem Bergerem označili Jeffa Sessionse, Williama Barra, Johna Boltona a Michaela Pence za vlky v rouše beránčím, které Trump začlenil do svého nejužšího kruhu. Osoby, které zradily Trumpa, když byl nejzranitelnější. Generál Angle prohlásil, že Trumpovo neschopné vedení ohrožuje schopnost armády vést úspěšnou válku proti Deep State.

„Při vší úctě, generále Bergere, tohle nemůže pokračovat. Jsme ochromeni našimi vlastními,“ prohlásil údajně generál Angle.

„Ještě si s ním promluvím,“ odpověděl generál Berger.

A v sobotu odpoledne spolu hovořili znovu telefonicky, přičemž generál Berger žádal Trumpa, aby přestal podporovat Kari Lakeovou.

„Věříme, že je z Deep State, pane prezidente, a upřímně řečeno, miluje Obamu,“ řekl generál Berger.

Generál, jak vzpomenul zdroj, se snažil na Trumpa zapůsobit obavami armády, ale zdálo se, že Trump má větší zájem chlubit se renovacemi svého osobního Boeingu 757. Trump se chlubil, že jeho přestavěný jumbo jet je nyní vybaven světlicemi, plevami a rozsáhlou sadou protiopatření – stejně jako Air Force One – a dokáže předčit jakékoliv letadlo své velikosti na obloze. Trumpa zvláště zaujaly vylepšené motory jeho letadla, když řekl, že jeho 757 může letět rychlostí Mach 0,85, zatímco jiné 757 mohou dosáhnout pouze Mach 0,8.

Když se Trump odmlčel, aby se nadechl, dodal náš zdroj, generál nasměroval konverzaci zpět k Trumpovým pochybným podporám.

„Dal jsem vám pravomoc chytat zločince, generále, ne se politicky angažovat. Ano, Pence je velmi špatný člověk, a ne, tehdy jsem nevěděl, že je v Indianě pedofil. Naučil jsem se hodně – víc, než si myslíte. Vy dělejte svou práci a držte své lidi na uzdě a nechte mě dělat tu mou. Neposílil jsem vás, abyste mě vyslýchal. Udělal jsem to, abyste mohl dostat některé velmi špatné lidi z úřadu a z ulice. Nezpochybňujte mé kroky; vím, co dělám,“ řekl mu Trump.

Podle našeho zdroje rozhovor skončil Trumpovým odpojením hovoru.

„Generál Berger stále vede White Hat, ale nesouhlasné hlasy sílí,“ uvedl na závěr zdroj.

Zdroj:  https://realrawnews.com/2022/07/military-blasts-trump-over-endorsing-obama-acolyte/