Včera 29.1. vyhlásil předseda vojenského výboru NATO admirál Rob Bauer (foto, zdroj), že ekonomika zemí NATO musí přejít na tzv. válečnou ekonomiku v době míru, a že je třeba začít přednostně přidělovat vybrané suroviny a vybrané zdroje pro potřeby válečné výroby na úkor omezení civilní produkce. Podle teorie válečné ekonomiky tak admirál Bauer, nástupce generála Pavla v úřadu, požadoval přechod mírové ekonomiky zemí NATO na první stupeň válečné mobilizace. Stupně válečné mobilizace ekonomiky jsou dle západní teorie tři – prvotní mobilizace, všeobecná mobilizace, a totální mobilizace. A to je velice legrační, protože generál Petr Pavel včera, den po svém zvolení, ujišťoval Čechy, že jim dává jasně najevo, že mobilizace, případně jakékoliv zatahování do války je nesmysl. Že nic takového se určitě konat nebude. Admirál Bauer přitom ten samý den už požadoval: civilní průmyslová výroba zemí Atlantické aliance se musí přeorientovat na vojenskou výrobu. Zásoby západních arzenálů stačí jen na dobu míru, nyní nestačí, protože na Ukrajině je šílená spotřeba, řekl admirál, a poznamenal, že: K dosažení tohoto přechodu (na válečnou ekonomiku) bude nutná změna mentality veřejnosti, a to je extrémně náročná změna, která bude „obtížná“Musíme se ale ujistit, že Rusové nevyhrají válku na Ukrajině. Pokud vyhrají, budeme mít mnohem větší problém, pokud jde o peníze a obranu, protože Rusové budou na našich hranicích, varoval včera admirál, a vydal tak jasné úkoly, k zahájení přechodu na I. stupeň válečné mobilizace ekonomiky, a bez jeho splnění, není dostatečná podpora Ukrajiny možná! V dnešní analýze se na tuto prvotní formu válečné mobilizace zemí NATO podíváme podrobněji, včetně tří scénářů, na konci analýzy,  jak se mobilizace bude dále rozvíjet, když o ní nechce občany informovat Prezident-Generál. Tento přechod ovšem v žádném případě neznamená, že bude válka NATO kontra Rusko, ač ji nebezpečně přibližuje! Čínský zástupce Zhang na briefingu Rady bezpečnosti OSN o Ukrajině varoval už 13. ledna: Současná situace na Ukrajině je důsledkem hluboce zakořeněné bezpečnostní nerovnováhy v Evropě. Zásadní řešení lze nalézt pouze tehdy, když zúčastněné strany překonají neshody a zasednou k jednacímu stolu, Je třeba ukončit konflikt a znovu vybudovat evropskou bezpečnostní architekturu. Admirál Bauer Zhangovi včera rázně odpověděl, ve stylu – rozhodnou zbraně, a ne diplomaté! Ten samý den navíc prasklo, že velitel US Air Mobility Command, čtyřhvězdičkový generál Mike Minihan (foto dole, zdroj), v pátek rozeslal svým podřízeným dopis datovaný na 1. února 2023, a v něm oznámil, že v roce 2025 vypukne válka mezi USA a Čínou, aby se připravili. Pentagon se sice od dopisu distancoval, leč válečná rétorika bojechtivých generálů a admirálů nabírá na obrátkách!

Generál Petr Pavel včera v rozhovoru ostře napadnul Viktora Orbána, a vymezil se proti němu. Prý dokonce se rozhodl kandovat, až když zjistil, že když jsem viděl, jak se Andrej Babiš inspiruje u Viktora Orbána, jakým způsobem přesvědčuje lidi o tom, že on bude tou správnou hlavou státu, tak mě to do značné míry vyděsilo a řekl jsem si, že tohle bych opravdu nechtěl. A v podstatě jsem to bral tak trochu jako povolání zpět do služby.  To je velmi legrační tvrzení, protože v roce 1988, když se generál ještě aktivně připravoval na službu profesionálního agenta STB ve službách vojsk Varšavské smlouvy, Viktor Orbán už založil disidentské hnutí, a jako řečník, požadoval na demonstracích stažení sovětských vojsk z Maďarska, a svobodné volby!

Proč útočí Generál Prezident na Předsedu vlády Disidenta? Odpověď je prostá. Orbán přitáhnul do Maďarska minulý rok rekordní zahraniční investice 6 miliard EUR. 48% z tzv. Východu a 42% z tzv. Západu! Tisíce nových dobře placených pracovních míst, včetně továrny na výrobu lithiových baterií se za tyto investice už budují v Maďarsku. V Česku se jen slibuje, giga-faktory VW pozastavil, z důvodů vysokých cen energií, dokonce i oznámení o přílivu zahraničních investic do Česka fialová vláda opět raději tají stejně jako loni, aby nebylo srovnání. Čína i ostatní země světa se už letos v lednu svým občanům chlubí, kolik nových dobře placených pracovních míst jim loni sehnaly, jen Fiala se nemá čím chlubit. Ostatně už za Babiše se investice do nových míst propadly děsivým tempem.

Petr Pavel včera bezostyšně tvrdil, že země NATO tvoří 50% světového HDP! Podle respektované studie tvořilo NATO sice ještě před deset lety jen 45%, a to číslo vytrvale klesá, ale problém je jinde, a generál by se měl zeptat své manželky, ta studovala na 99% podle stejných osnov 7 z 8 semestrů jako já, a tak o tom, jaký je rozdíl mezi válečnou a mírovou ekonomikou něco musí vědět – podíl průmyslu na HDP USA je jen 10%,  na HDP EU jen 22%, ale u Číny a Ruska je podíl průmyslu 33%. (Na grafu si všimněte, jak Putin v posledních letech mazaně zvyšoval průmyslovou výrobu, lišák jeden! A na grafu EU, jak se Brusel snažil, aby byla EU odprůmyslněna.) Válečná ekonomika znamená především průmyslovou výrobu, a to je problém – země NATO jsou už za míru závislé na dovozu základních průmyslových výrobků z Číny, Indie a dalších zemí světa, třeba obyčejné léky…náklady na válečnou produkci tak zvýší potřebu dovozu, tím opět porostou světové průmyslové ceny, a hlad po energiích, je to velmi začarovaný kruh, a ne nadarmo admirál Bauer řekl, že musí dojít k extrémně náročné změně mentality obyvatelstva zemí NATO, a určité komodity se musí přednostně přidělovat vojákům! Musíte zchudnout, aby bylo na válku, aby bylo na Green Deal, aby bylo na nové úředníky, kteří budou kontrolovat Vaše správné myšlení. Místo investic do budoucnosti jsou na řadě investice do zbraní! SSSR se uzbrojil, a NATO ho v tom hodlá následovat! Ve válečné ekonomice se nepočítají dolary, eura a ani rubly, ale jen náboje, kulomety, tanky, děla, počítače, nové vědecké vynálezy…kdo vyrobí víc v lepší kvalitě a moderněji bude vítězem. Kolik na tom vydělají bankéři a Hollywood, nemá na výsledek vliv. Rusko vyrábí moderní tank za cenu západního bojového vozidla, granát 155mm několikrát levněji, oceli, titánu, energií má přebytky, stejně jako potravin. Vše levněji, než Západ nakupuje v Číně a Indii. Válčit s Ruskem, byť formou pomoci Ukrajině bude Západ stát mnohem více miliard než Rusko, a jak oznámil admirál Bauer, musí se rozjet mobilizace průmyslu! To jsou stovky miliard, a statisíce dělníků, kteří musí postavit továrny, a vyrábět v nich. Tahle válka bude hodně drahá!

Prezident Generál včera: Miloš Zeman bohužel přinesl do naší politiky hrubost, zákulisní tahy, nevraživost a také dost velkou hodnotovou degradaci. Leč česká ekonomika funguje nyní pouze díky Milošovým zahraničním investicím na zelené louce, které vznikly až po té, co Havlisté zlikvidovali skoro celý český průmysl! Miloš Zeman, kdysi snad u Šimka s Bubílkovou řekl, že bez průmyslu není možná existence státu, protože tzv. služby, propagované Havlo-Ekonomy nic nevyprodukují a nikoho neuživí, když přijde na lámání chleba! A paradoxně, tak díky Milošově tehdejší politice, když teď přišlo na lámání chleba, může nyní Česko jako průmyslová evropská základna vyrábět pro Ukrajinu. Podíl průmyslu na HDP v Česku je 31,21% a za to poděkujte hlavně Milošovi, pane Generále, bez něj byste neválčili, protože by nebylo čím!

Tzv. očištěný dispoziční příjem na hlavu byl loni už v Pekingu a Šanghaji 11,795 $ ročně a vytrvale stoupá! (cca 24 tisíc CZK měsíčně!) Očištěný dispoziční příjem na hlavu, je finanční vyjádření, kolik peněz zůstane občanovi po zaplacení daní na zabezpečení svých životních nákladů! Krom Prahy a Středočeského kraje, už všechny ostatní kraje Česka jsou na tom hůř! A zase, Číňané i USA už vydali loňskou statistiku příjmu DPI, a Fiala zase nic, a nebo nějak utajeně! Ani EU raději ještě nezveřejnila ani loňská data! Je z nich zřejmé, že Čína masivně investuje v západní Evropě, i Maďarsku. V posledních letech: Koupila třeba výrobce spotřební elektroniky Philips! Staví nové továrny. Nejvíce investuje ve Velké Británii 80 miliard EUR, v Německu 30 miliard, ve Francii a Itálii 16 miliard, v malém Finsku 13 miliard, v Portugalsku 6 miliard, v Holandsku 13 miliard, dokonce i v Lucembursku 2,5 miliardy! Česko je protičínské tak jen 1,9 miliardy, za rané éry prezidenta Miloše. (grafy a mapy čínských investic v EU zde) Západní EU získala tyto investice i díky politice českých Tchaj-wanců, (hlavně Vystrčil, Hříb a Lipavský), ve které hodlá Petr Pavel okamžitě pokračovat. Kdo tedy bude financovat vznik nových dobře placených pracovních míst v Česku? Podle Bakalo-novin se prý už nemá Česko spoléhat na zahraniční kapitál, ale na investice od samotných Čechů! Tahle myšlenka je opravdu tedy dobrá, jen měla přijít v roce 1990, kdy jsme ještě byli na stejné startovní čáře jako Jižní Korea, a vlastnili jsme český průmysl! I vláda Jižní Korey se už pžed pár dny pochlubila, kolik loni získala zahraničních investic – 30 miliard USD, nový rekord! Fiala loňský smutný rekord raději tají! Nejsou investice, není budoucnost! Není levná energie – nejsou investice, jak řekl šéf VW Schafer!

Jen loni ztratila EU v Rusku odbytiště vlastního zboží za 38 miliard EUR, a Rusko toto zboží nahradilo dovozy z Číny, Indie, Turecka a dalších zemí. Rusko ihned nalezlo nové trhy pro ropu, kterou nemůže vyvážet do EU. Ruská levná ropa už teče do Indie a Číny. (Zde máte krásné grafy, kdo kolik z Ruska nakupuje! A opět si povšimněte – největší odběratel, mazaní Holanďané.) Podle pár dní staré zprávy poradkyně anglické Sněmovny lordů pro obchody s ropou Caroline Nakhle, se tzv. sankce na ruskou ropu nijak neprojevily na schopnostech ruského exportu. Putin si rychle nakoupil flotilu vlastních tankerů, a ta mu ropu po světě rozváží, sankce na převoz ruské ropy, tak jen připravily evropské rejdaře a pojišťovny o tučné zisky. Cena ropy na světovém trhu bude záviset hlavně na čínské poptávce, čím bude vyšší, tím více vzrostou ceny, protože díky Green Dealu nejsou připravené nové vrty! Cena ropy se má letos pohybovat okolo 90-100 USD za Barel, podle banky Goldman Sachs se jen otevření Číny po Covid letos projeví 1% nárůstu cen + 5USD na barel. V případě výpadku ruských dodávek – Putin uzavře kohouty, se cena ropy, ale zvedne až na 380 USD, tvrdí JP Morgan banka! Válečná ekonomika je nesmírně drahá, že pane Generála?

Tři scénáře, podle čínských expertů:

  1. Rusko nebude čekat, až válečná mašinerie NATO vyzbrojí Ukrajinu, a její vojáci se naučí se zbraněmi i bojovat, ne v nich jenom dělat Rusům terče, a zaútočí na Ukrajinu, a dobude její značné území, aby si zajistilo podmínky pro úspěšné mírové jednání. Ofenzíva musí být úspěšně ukončena nejpozději na podzim 2023, protože tehdy již bude Ukrajina silně vyzbrojená a její vojáci připravení. Tím by Rusko muselo muselo zvýšit válečné úsilí a plně mobilizovat, aby dosáhlo svého cíle.
  2. Rusko nedokáže Ukrajinu včas porazit a dojde k ukrajinskému útoku na Krym. Rusko proto odpoví mohutnou masivní eskalací konfliktu (asi Číňané myslí jaderné zbraně) a dosáhnou stejného cíle, ale jinými prostředky.
  3. NATO se zapojí do konfliktu na straně Ukrajiny, a nebo jí dodá nebezpečné zbraně, aby dokázala porazit Rusko. V tom případě vypukne v Evropě III. světová jaderná válka!
  4. Podle čínských expertů je prohlášení předsedy Vojenského výboru NATO Bauera, že NATO je připraveno na přímou konfrontaci s Ruskem, ve skutečnosti jen jasným poselstvím Západu Rusku, že NATO se nebude na Ukrajině přímo angažovat, dokud Rusko udrží svou Zvláštní vojenskou operaci mimo území NATO, a tedy že NATO nedodá Ukrajině výzbroj, která je potřebná k jejímu vítězství.
  5. Vzhledem k tomu, že Bauer řekl, že NATO je připraveno na přímou konfrontaci s Ruskem, je jasné, že NATO se připravuje na nejhorší scénář podle bodu 3.

Situační zpráva z bojiště: Ruské síly severně od Bachmutu, po včerejším dobytí vesnice Благодатно, dnes obsadili další vesnici na západním břehu řeky Bachmutovky, a rychle tak rozšiřují své severní předmostí. Ruské síly jižně od Bachmutu dokonce překročili kanál Severský Doněc – Donbas, a jsou už na polovině cesty ke Konstantynivce (77 tisíc obyvatel). Zdá se tedy, že Ruská ofenzíva opravdu začíná. (Viz včerejší mapa)

Nové německé plány: Šéf koncernu Rheinmetall Armin Papperger včera specifikoval finanční požadavky koncernu, který se má podle plánu, opět jako za časů führera, stát největší vojenskou továrnou západního světa! Pro začátek nástupci Kruppa požadují 800 milionů EUR na výstavbu nové prachárny, někde ve východním Sasku, a 300 miliard EUR (7,5 bilionu CZK, skoro 4 české státní rozpočty), aby splnil základní objednávky zbraní a munice pro NATO a Ukrajinu! Celkem hodlají v novém Krupp und Essen opět vyrábět 250 tisíc nábojů do tanků ročně, a 500 tisíc nábojů do houfnic 155mm! Armin Papperger oznámil, že 50 miliard EUR i 100 miliard EUR, které už dostal mu stačí tak akorát, aby do konce roku rozjel linku na náboje 35mm, a vyrobil pár desítek tisíc nábojů 155mm. Jestli si NATO objednává i výrobu raket do HIMARS, bude chtít další stovky miliard EUR ročně! Ukrajina potřebuje aspoň 10 000 nábojů 155mm denně, aby se vyrovnala 1/2 ruské palby. To představuje továrnu produkující 3,65 milionu nábojů 155mm ročně, tedy 7 krát 300 miliard EUR, které požaduje Papperger! Připravte si peněženky – válečná jízda začíná a bankéři a průmyslníci se už třesou na tučné zisky! Video na závěr, abyste viděli tu krásu, kterou tyto zbraně v noci vytvářejí!

https://cz24.news/velitel-nato-mobilizace-bude-a-prezident-general-lze-pry-mobilizace-nebude-jen-ostra-valka-bez-mobilizace-pak-agent-pavek-pavel-zurive-napadl-orbana/

AUTOR: Michael Svatoš