Dne 30. června mainstreamová média informovala o smrti bývalého ministra obrany Donalda Rumsfelda, který ve věku 88 let měl sice jednu nohu v hrobě a mohl kdykoli umřít. Jeho příčina smrti byla uvedena jako mnohočetný myelom, rakovina, která se tvoří v bílých krvinkách a poškozuje kosti, ledviny a imunitní systém. I když mohl být vážně nemocný, rakovina ho nezabila.

Spáchal sebevraždu na vojenském tribunálu. Měl se zodpovídat za svůj rozkaz, kdy poslal na smrt americké vojáky do Iráku a Afghánistánu, kteří následně zahynuli při hledání imaginárních zbraní hromadného ničení.

Podrobnosti o tom, jak armáda dopadla Rumsfelda, nejsou známy. RRN se dozvěděl, že byl 27. května zatčen a okamžitě letecky přepraven do Diega Garcíi. Zde mají USA taktickou základnu bombardérů, zařízení kontrolovaná americkým Úřadem vojenských komisí. RRN se této zprávy chopil opatrně, protože převážná část tribunálu se provádí na GITMO.

Dostali jsme informaci, že armáda chtěla zároveň řešit jeho účast na 11. září a na „náhodné“ destrukci Cantor Fitzgerald. Makléřské firmy, která obchodovala s americkým ministerstvem obrany. Servery této firmy, zaměstnávající 650 zaměstnanců zničil kolaps. Byla údajně držitelem důkazu, že Rumsfeld zpronevěřil peníze z ministerstva obrany v hodnotě 2,3 bilionu dolarů na financování svých osobních „černých operací“. Ve skutečnosti den před 11. zářím Rumsfeld připustil, že Pentagon nevysvětlitelně „přišel“ o tuto sumu.

Úřad vojenských komisí však neměl šanci předložit své důkazy před soud, ani donutit Rumsfelda k přiznání.

Patnáct minut před zahájením řízení, když sbor soudního generála – advokáta amerického námořnictva začal číst rozsáhlý seznam obvinění, Rumsfeld upadl, jako by trpěl fyzickou bolestí, v křečovitém záchvatu prskal a pěnila mu ústa. Záchranáři vběhli do místnosti, ale jejich snaha o záchranu byla marná. Během několika minut Rumsfeld zemřel.

Pitva z 1. července odhalila, že Rumsfeldovy brýle na čtení, které mu byly dovoleny nosit u soudu, měly ve špičce ukrytou mikroskopickou jehlu. Jehla obsahovala smrtelnou dávku kyanidu draselného. Vyšetřovatel vojenské forenzní patologie uvedl, že Rumsfeld musel sundat brýle a vstříknout si jed do jazyka nebo tváře.

RRN poskytne další podrobnosti, pokud budou zpřístupněny.

Rumsfeld Committed Suicide at Military Tribunal; Did Not Die of Natural Causes