ronpaulRepublikán Ron Paul, dlouhodobý kritik FEDu a zastánce zlatého standardu vsází všechno na zlato a stříbro. Ron Paul neustále varoval před nebezpečím „snadných“ peněz a vládou, která sobě půjčovala do finančního zapomnění.
 
Co jsou to tedy fiat money? Jde o peníze, které mohou být nahuštěny nebo zvýšeny pouhým stisknutím tlačítka na přiklepnutí vlivné osoby nebo organizace. V dnešní době většina dolarů jsou jen tečky na obrazovce počítače, což je pak velmi snadné pro Federální rezervní systém k vytvoření peněz z řídkého vzduchu, kdykoliv se jim zachce.
 
Jak můžeme vidět, inflace a nekryté peníze jsou velmi svůdné a prospěšné pro ty „nahoře“ a velmi nebezpečné pro všechny ostatní a také pro národ jako celek. To je přesně to, o čem hovořil Henry Ford. Věděl, že každá země, která se spoléhá příliš na nekryté peníze je dříve či později v troskách.
 
Je jen jedna rada k řešení problému inflace: „Přestaňte vytvářet peníze z ničeho.“ Ale v tuto chvíli jsme až v takovém nepořádku, že jediný způsob, jak mít skutečný vliv na množství peněz v oběhu, je zvyšování úrokových sazeb tak, aby lidé spláceli své úvěry a půjčovali si méně peněz od bank, které snižují množství peněz v oběhu. Je však možné, že vyšší úrokové sazby mohou klidně znamenat pád ekonomiky. Takže současné řešení ze strany FEDu k překonání inflace je…. vytvořit ještě víc.
 
Fiat money je nebezpečná závislost. I když FED najde způsob, jak zastavit inflaci, bude to za předpokladu, že současný systém přetrvá a vždy tu bude pokušení pokračovat ve stisknutí tlačítka a dostat se k lehce vydělaným penězům. Toto je důvod, proč si Ron Paul myslí, že se musí systém navrátit ke zlatému standardu a společně s tím eliminovat Federální rezervní systém.
 
Aniž bychom se pouštěli do debat o diverzifikaci portfolia, Ron Paul alokoval 100% investic do zlata a stříbra, které drží jak ve fyzické podobě, tak i v akciích těžebních společností. Pokud je někdo přesvědčen o tom, že vláda stále a pravidelně znehodnocuje hodnotu měny, tak proč byste neinvestovali výhradně a jen do zlata a stříbra?