Během několika příštích let začne Rusko kolem sebe vytvářet panregion ze závislých regionů, který bude zahrnovat bývalé sovětské republiky.

Geostratég Andrej Školnikov to uvedl v rádiu “Komsomolskaja pravda”, uvádí “PolitNavigator”.

„Do konce dvacátých let dosáhneme formování našeho velkého panregionu – území, které je na nás technologicky, ekonomicky, vojensky závislé. A my budeme centrem, metropolí tohoto panregionu.

Blízkou oblast převezmeme v každém případě, a to je celý blízký okruh, včetně připojení spodní části Střední Asie. Všechno ostatní bude prostě vtaženo do naší zóny vlivu přirozeným způsobem.

Dokonce i záblesky, které vidíme v Gruzii, znamenají, že pohyb naším směrem začíná. Hegemon je slabý, Amerika prostě nemá dostatek zdrojů, aby si udržela celý svět. Spojené státy se začínají aktivně stahovat, protože když to neudělají dojde k pádu a kolapsu,“ řekl Školnikov.

 

Je přesvědčen, že Rusko má velmi dobré vyhlídky ve vznikajícím světovém řádu jak v Evropě, tak v Asii.

“Takže blízký okruh převezmeme a pak vznikne otázka. Buď po rozpadu Evropské unie, to jsou roky 2027-28, kdy se Evropa nebude moci shromáždit kolem Bruselu, půjdeme a převezmeme východní a střední Evropu.

Nebo se chystáme a ve stejném časovém horizontu se přesuneme na Dálný východ s hlavním městem na jihu Sibiře a vytvoříme spojenectví s proti čínskými zeměmi – Japonskem, Koreou, Vietnamem, Filipínami, které se také nechtějí stát součástí velké Číny,“ nečekaně dodal Školnikov.

https://cz24.news/politnavigator-za-par-let-rusko-prevezme-stredni-evropu/

ZDROJ: PolitNavigator

Zpracoval: Janinna/Pokec24