Bílé klobouky zatkly „podezřelého“ spojeného s pokusem o atentát na generála Erica M. Smithe z minulého měsíce, uvedly zdroje pro zpravodajský server Real Raw News.

Jejich zdrženlivost k vyšetřovacím detailům však zřejmě naznačuje, že případ je stále otevřený a mohou pronásledovat další osoby, o které se zajímají. Zdroje tuto domněnku nepotvrdily ani nevyvrátily.

Víme toto:

V úterý 5. prosince zahnali příslušníci námořní pěchoty v utajení 47letého Ronalda Dahla, bývalého agenta Ústřední zpravodajské služby, před hotelem v Rutlandu ve Vermontu. Dahl a jeden příslušník námořní pěchoty byli zraněni – zranění neohrožující život – při krátké přestřelce poté, co se Dahl pokusil přelézt plot, aby se vyhnul zajetí. Ztratil rovnováhu, upadl a vytáhl pistoli z pouzdra na kotníku, vystřelil jednou ranou, než dostal kulku do své paže a upustil zbraň. Dahlova střela zasáhla mariňákovu nohu, ale minula hlavní tepny.

Když se mariňáci přiblížili k Dahlovi, pokusil se o sebevraždu kuličkovým perem, které mělo dutou jehlu v místě, kde by se obvykle nacházela špička pera. Když stiskl tlačítko, jed se nepodařilo vstříknout.

Mariňáci Dahlovi ovázali ruku a vzali ho do vazby k výslechu.

„Promiňte, v tuto chvíli nemohu sdílet informace z výslechu,“ řekl zdroj v reakci na dotazy RRN.

Řekl sice, že Bílé klobouky začaly vyšetřovat útok na generála Smithe v den, kdy se to stalo, a přiznal, že našly místo, kde se střelec usadil, když generála postřelil. Řekl, že našli „důkazy“, ale odmítl to upřesnit s odvoláním na pokračující vyšetřování.

Pokusy vymámit konkrétní fakta – Našli DNA? Uklouzl Dahl a zanechal stopu? – se ukázaly jako marné.

„Podělím se o víc, až budu moct,“ je vše, co náš zdroj k této záležitosti řekl.

Na závěr jsme se zeptali, jestli generál Smith plánuje konfrontovat Dahla osobně.

„Generál nechává vyšetřování volný průběh. Umím si představit, že kdyby se generál Smith a Dahl dostali do jedné místnosti, vyšel by z ní živý jen jeden člověk. A nebyl by to Dahl.“

https://realrawnews.com/2023/12/marines-arrest-suspect-in-gen-smith-assassination-attempt/