Letní požáry patří ke každoročnímu koloritu přírody. Les sám od sebe ale nikdy nezahoří, musí k tomu přispět člověk. Ať už přiložením sirky k dílu, nebo nedostatečně zodpovědným chováním ve vztahu k odhozeným předmětům či látkám. Výjimkou je blesk, který může být impulsem k požáru, ovšem to se děje spíše u solitérů, nikoliv v lese.

  Letošní požárová sezóna se jako ve všech posledních létech stala pastvou pro média. Řecký Rhodos, Tenerife na Kanárských ostrovech, Havaj, pravidelně Kalifornie, nově místa ve Francii a v Chorvatsku se stala středem pozornosti. Je s podivem, jak snadno lze pomocí požárů dosáhnout svého. Klimatohysterikům každý požár nahrává k jejich tvrzením, dle kterých horko spaluje planetu. Mimochodem ve včerejších zprávách na Primě opět tvrdili, jak je letošní rok teplotně rekordní, to i přes srpnové sněžení v Tatrách a Alpách. V budoucnosti nás prý čekají zimy, ve kterých sníh bude náhodným úkazem, přičemž ještě před týdnem jinde varovali před tuhou a dlouhou zimou ovlivněnou mořskými proudy. Jedna lež střídá druhou, obchodníci se strachem nás systematicky drtí.

Teploty kolem třicítky nebyly ještě nedávno uprostřed léta ničím divným, dnes jsou označované jako smrtící tropické teploty. Přestože před týdnem lidé nosili podzimní bundy. Loňské i letošní léto nejsou nijak výjimečně horkými měsíci, kdo tvrdí opak, je prostě manipulantem Spíše bychom mohli konstatovat, že ta léta stojí za…jak to říct slušně? Ale v našich klimatických podmínkách je to prostě normál. Nic na tom nezmění ani alarmující statistiky, které jsou však tak nějak cinknuté. Ohně tak dokážou dodat argumentům o horku sílu a lze předpokládat, a důkazů k tomu je mnoho, že jejich původ má k přirozenosti daleko. Takže je vcelku očekávatelné, k čemu jsou schopni povrchní milovníci planety klidně sáhnout. Ostatně jde o stejnou skupinu idiotů, jako jsou ti přilepující se k asfaltu vteřinovým lepidlem. Ohrožení lidského života je pro ně asi morální výzvou.

Vysoké hmotné škody po požárech jsou děsivé, mrtví lidé tragédií. Uhořet je horší smrt než prostě zemřít v posteli, o tom nemusíme diskutovat. Také přijít doslova o vše je tragickým důsledkem idiocie žhářů. Ještě horší je, jde li o záměr. Na Havaji zemřelo v ohni několik desítek lidí, rázem zchudnulo pár tisíc. Přesto si oheň vcelku vybíral a luxusní sídla amerických celebrit zůstala nedotčena. A co více, ihned po uhašení doutnajících zbytků se na místní opět vrhnuli developeři, kteří už před požáry měli plány na výstavbu svých projektů právě na pozemcích patřících domorodcům, a znovu jim nabídli možnost odkupu nyní již ohořelých pozemků. Možná tedy nejde úplně o akci klimatických fašistů, ale o pokus získat rozsáhlou oblast k vlastním zájmům. Mimochodem právě v místech, kde hořelo, byl záměr postavit tzv. patnáctiminutová soběstačná města, o nichž s takovou láskou hovoří Klaus Schwab a jeho sekundanti z WEF dosazení rodinou Rockefellerů.

Samozřejmě nás můžete nazývat jako dezinformátory, nicméně zakládání požárů je rozšířenou praxí a existují sofistikovaná zařízení umožňující přesně vytvářet ohniska. Můžeme diskutovat o HARPu, jehož existence a funkčnost je přísně tajná a názor na tento systém může být různý od jeho popírání až po neochvějné přesvědčení v jeho zapojení do tvorby katastrof. Také lze polemizovat o chemtrails a jejich zneužití k ovlivňování počasí a lidského zdraví, přičemž o obojím existují důkazy, o jejichž nezvratitelnosti se přou lidé mezi sebou. Ale na založení požáru stačí sirky, hořlavina a v moderní době ,,správně“ vybavené drony s relativně miniaturním plamenometem. Jejich záběrů už se objevilo mnoho a fungují dokonale. Někde však investovali více a funkci dronů zastává vrtulník. Ptáte li se, proč to někdo dělá, tedy odpovědi jsme už uvedli. Za vším hledejte peníze, moc a ego.

Nepochopitelných věcí dějících se kolem nás je stále více. Snaha změnit na planetě mnohé za pomoci nástrojů likvidujících lidstvo je zjevná. Umělá covidová pandemie a vakcíny zabíjející ty, kteří naletěli, geneticky upravené potraviny a ceny potravin všeobecně letící nahoru, narušení nedotknutelnosti soukromého majetku, likvidace peněz a jejich systematické znehodnocení, ekoterorismus a elektrifikace dopravy a vytápění za současného omezování kapacity zdrojů elektřiny, snaha zastínit Slunce a zároveň vnucování výstavby solárních elektráren, montáž větrných elektráren, na jejichž výrobu spotřebujete více energie, než ony samotné za dobu fungování vyprodukují, mohli bychom pokračovat. To vše je na poklepání si na čelo. A založené požáry do toho všeho dokonale zapadají. Nemyslíte? Vše má svou příčinu, bohužel za ní stojí lidé. Ti, kteří touží stát se bohy. A my opět jen koukáme a mlčíme.

 

AUTOR: Jindřich Kulhavý

ZDROJ