Sbor generálního advokáta soudce amerického námořnictva ve středu usvědčil a odsoudil k trestu smrti ministryni zahraničí státu Maine Shennu Bellowsovou za úmyslně nesprávný výklad oddílu 3 14. dodatku ústavy, kdy zabránila tomu, aby se jméno prezidenta Trumpa objevilo na primárním hlasování státu loni v prosinci.

Jak bylo oznámeno minulý měsíc, vyšetřovatelé JAG zadrželi darebnou ženu, když se procházela po břehu řeky Kennebec poblíž svého domova v Augustě ve státě Maine. Jak je mezi osobnostmi Deep State běžné, Bellows odsoudila „zlomyslné zatčení“ a pohrozila „žalobou JAG“, pokud ji okamžitě nepropustí, což byla prázdná hrozba, která zmátla vyšetřovatele ve zpracovatelském středisku JAG v Pensacole.

“Chci jít domů,” řekla vyšetřovatelům.

O den později obdržela bezplatnou letenku do posledního domova, který kdy poznala – do notoricky známého zadržovacího střediska Camp Delta v GITMO, kde strávila měsíc na samotce před svým tribunálem 15. května.

Soudní proces začal turbulentně, když její soudem jmenovaný právní zástupce napadl “špatný proces” na základě „falešných důkazů“ a žádal povolení soukromě hovořit se třemi členy poroty, které JAG zmocnil rozhodnout o osudu Bellowsové. Viceadmirál Darse E. Crandall oba návrhy zamítl s tím, že urážlivé jednání bylo neopodstatněné a že důvěrné klábosení by porušilo slušnost.

“Promiňte, admirále, ptal jsem se na žádost svého klienta,” řekl obhájce.

Spoutaná  Bellowsová si mezitím frustrovaně povzdechla.

Admirál ve své řeči uvedl, že jednostranné rozhodnutí Bellowsové zakázat prezidentu Trumpovi v primárkách státu – i když později své rozhodnutí zrušila – bylo činem zrady, protože prezident ani nepodněcoval povstání, ani jej žádný soud neobvinil z takového zločinu. Její zjevný liberální radikalismus spojený se zuřivou nenávistí k Trumpovi ji přiměl k ochotnému zneužití soudní pravomoci, argumentoval admirál Crandall.

3. prosince 2023, pokračoval, Bellowsová napsala v e-mailu pro Jill Biden, že jako ministryně zahraničí měla morální impuls „zachránit Maine před Trumpem“ tím, že „zajistí, aby pro něj žádný obyvatel Maine nehlasoval“.

Bellowsové právník vyskočil a namítl. „S úctou, admirále, až do této chvíle jsem o tomto důkazu neslyšel – je to nevhodné. V našem souboru discovery nejsou žádné e-maily. Starám se, abych obhajoval.”

“Je to nový důkaz, který právě vyšel najevo,” řekl admirál. “A v něm vaše klientka, zadržená Bellowsová, přiznává, že neměla žádný právní základ pro vyškrtnutí jména prezidenta Trumpa z hlasování.” Napsala, že je to její „morální povinnost“.

“Kde je tento e-mail?” požadoval obhájce.

Admirál zobrazil důkaz na ploché televizi a rozdal kopie opozičnímu právníkovi a účastníkům diskuse.

„Nenávidím všechno, co Trump představuje, Jill, a zajistím, aby pro něj nikdo nemohl hlasovat v primárních a všeobecných volbách. Nebudu stranou jeho demokracie. Jestli vyvolal nebo nepodnítil povstání, je to hrozný člověk. Můžete říct Joeovi, že udělám svou práci,“ stálo v e-mailu.

“Velitelství kyberprostorových sil námořní pěchoty ověřilo, že e-mail pochází z vládní adresy zadržené Bellowsové,” řekl admirál porotě.

“Chtěl bych přestávku, abych si promluvil se svým klientem,” řekl obhájce.

“Nebude žádná přestávka,” řekl admirál.

“Admirále, musím protestovat: Někdo jiný mohl nezákonně získat přístup k e-mailovému účtu mé klientky a napsat to, aby ji obvinil,” uvedla obhajoba.

Bellowsová konečně promluvila. “Je to mé. Poslal jsem to. Byla jsem rozzuřená a naštvaná. Ale to nic nemění na skutečnosti, že moje původní pravidlo bylo založeno na mé interpretaci diskvalifikační klauzule a ne na rozmaru. To je vše, co řeknu.”

“Myslím, že jste toho řekl hodně, zadržená Bellowsová,” řekl admirál. “Vaše slova mluví za vše.”

Poté požádal porotu, aby dospěla k verdiktu pouze na základě e-mailu a Bellowsové stručného prohlášení.

“Počkej chvíli,” vložila se do toho Bellows.ová “Potřebuji alespoň několik týdnů, abych vytvořila věrohodnou obranu tvým falešným obviněním.”

“Tady v GITMO, vězněná Bellowsová, věříme v rychlé procesy a do soudní síně se ještě nedostala nevinná osoba.”

Porota prohlásila Bellowsovou vinnou ze zrady a schválila trest smrti, který admirál naplánoval na 23. května.

Mimochodem, případ JAG proti čtyřem SCJ v Coloradu je naplánován na 24.

https://realrawnews.com/2024/05/jag-convicts-maine-secretary-of-state-shenna-bellows-for-treason/