img_1627

Nedovolte, aby vám peníze a pocit bezpečí diktovaly, co si v životě volíte. Život se bez ustání mění. Společnosti se transformují, bankrotují nebo se stěhují do zámoří, lidé ztrácejí práci, hroutí se ekonomika, takže se propouští ve velkém. Můžete přijít o práci, o úspory i o svůj dům. Manželství může skončit, váš zdravotní stav se může změnit a stejně tak se mohou objevit okolnosti, které rozmetají to, co jste považovali za svoje bezpečí.

Já jsem před následováním svých snů dala přednost finančnímu zabezpečení, a když mě vyhodili, jasně se ukázalo, že to bezpečí vzniká, když si uvědomíte, že žádné bezpečí neexistuje, protože teprve pak si dáte záležet na tom, abyste každý den prožili naplno.

„Při krátkodobém pohledu může bolet, když se vzdáte zabezpečení a práce, kde vám dobře platí. Ale váš život přece trvá celá desetiletí. Tak můžete na krátkou chvíli vydržet trošku bolesti, abyste objevili, co milujete, byť za menší plat. Když totiž děláte práci, kterou milujete, nakonec se dočkáte úspěchu i v mnoha dalších směrech.“ ~ Michael Acton Smith

Každý může být lapen do osidel pocitu bezpečí. Spousta lidí vydělává hromady peněz v práci, která je ničí. Jsou nenaplnění a nešťastní, stejně jako ti, kdo vydělávají o mnoho méně.

Materiální věci jsou báječné a užívat si je přináší jedno z největších potěšení v pozemském životě. Ale pohled na stav dnešní společnosti nás může svádět k názoru, že hromadění věcí se stalo přímo cílem života.

Kdyby byly materiální věci cílem života, přinášely by opravdové štěstí, naplnění a uspokojení, a my bychom si pak už nikdy nic dalšího kupovat nemuseli. Štěstí, které pociťujeme, když tyto věci získáváme, by nebylo prchavé, ale trvalo by navždy.

~ Rhonda Byrne (kniha Hrdina)

zdroj: https://www.seberizeni.cz/iluze-materialniho-bezpeci/