Dnes proběhlo další hlasování europarlamentu, které opět potvrzuje, že EU byla založena proti Evropanům. Je až zarážející, že drtivá většina našinců tento genocidní spolek i přesto stále podporuje.

Úterní hlasování se opět týkalo jedné z mnoha součástí Green Dealu, který je založen na největším podvodu v dějinách lidstva, tedy na tvrzení, že lidmi produkovaný CO2 způsobí globální armageddon.

V podstatě potvrdili, to, co schválili už dříve: nové budovy musí být klimaticky neutrální (za což si samozřejmě vlastníci patřičně připlatí) a ty staré musí být postupně rekonstruovány.

U nás je drtivá většina budov v kategorii G. Právě tyto budovy budou muset být opraveny alespoň na D do roku 2033 a do roku 2050 už nesmí být nikde budova nižší kategorie než A a B.

A jaké budou tresty, pokud nesplníte nařízení? Půjde samozřejmě o vyšší uhlíkovou daň. Ta se bude platit i tak, nicméně výše daně bude odpovídat energetické náročnosti budovy.

Tedy pokud budete mít starý domek a zůstane nadále v kategorii G nebo bude „vylepšen“ nedostatečně, napaří vám takovou daň, že nakonec domek buď dobrovolně zrekonstruujete nebo vám bude zabaven, protože si nebudete moci dovolit tak vysokou daň platit.

Uhlíkové daně by se měly platit už celkem brzy a budou zahrnuty do celkové daně z nemovitosti.

A pokud jsme už u EU, tak včera jsem na mainstreamu narazila na článek, kde se velmi radovali, že našinci podle průzkumů vyšlou do EU samé kované eurohujery, dokonce se zdá, že v přepočtu na počet mandátů vyšleme nejvíc eurohujerů ze všech evropských zemí.

Opět se čeká účast kolem 20% – a k volbám se chystají téměř výhradně podporovatelé EU. Proto ještě přinesu k tématu eurovoleb další články, zájemci se mohou podívat na některá zajímavá hlasování europarlamentu  z let 2021 – 2024 zde.

Na závěr se samozřejmě jako vždy podíváme na to, jak kdo hlasoval:

Čeští europoslanci:

Pro povinnost rekonstrukcí hlasovali: Niedermayer (TOP09/STAN), Polčák (TOP09/STAN), Maxová (SOCDEM, zvolena za ANO), Gregorová (Piráti), Kolaja (Piráti), Peksa (Piráti)

Proti hlasovali: Tošenovský (ODS), Vrecionová (ODS), Zahradil (ODS), David (SPD), Blaško (nezávislý, zvolen za SPD), Pospíšil (TOP09/STAN), Šojdrová (KDU), Zdechovský (KDU), Hlaváček (ANO), Knotek (ANO), Kovařík (ANO), Konečná (KSČM)

Zdrželi se: Charanzová (ANO)

Slováci:

Pro hlasovali: Bilčík, Lexmann, Pollák, Štefanec, Ďuriš Nicholsonová, Hojsík, Wiezik

Proti: Jurzyca, Beňová, Radačovský, Uhrík, Roth-Nevedaľová

Zdrželi se: Hajšel

Screenshoty hlasování:

 

https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/europarlament-schvalil-povinnost-rekonstrukci-starsich-budov-na-klimaticky-neutralni/