Tříčlenná porota na Guantánamu usvědčila bývalého viceprezidenta Richarda Bruce Cheneyho ze zrady a vražd poté, co v úterý ráno vyslechla dvě hodiny svědectví.

Kontraadmirál Darse E. Crandall ze sboru generálního prokurátora, soudce amerického námořnictva uvedl v úvodním prohlášení, že Cheney a zesnulý George W. Bush byli spoluspiklenci v tragédii z 11. září a plánovali zločinné zahnání Spojených států do neodůvodněných válek. . Jejich motivy podle něj zahrnovaly destabilizaci Blízkého východu, osobní zisk z opia, kterého se americká armáda zmocnila v Afghánistánu, poskytnutí záminky armádě k bezohlednému testování nových zbraní v ostrém provozu a zisku tučné provize z peněz z pojištění vyplacených Larrymu Silversteinovi. , americkému realitnímu magnátu, který vlastnil věže v den, kdy se zřítily.

Cheney seděl s kamennou tváří za stolem obhajoby, kontraadmirál Crandall ukázal finanční dokumenty porotě, které armáda získala během vyšetřování Cheneyho minulosti. Pět milionů dolarů, zaplacených v pěti splátkách, bylo rozptýleno na offshore bankovní účet na Kajmanském ostrově se jménem „Eric Burchard“, přesmyčkou pro „Richard Bruce“, Cheneyho vlastní křestní a prostřední jména. Transakce se uskutečnily mezi 11/7/2001-02/17/2002, dlouho předtím, než Silverstein Properties Inc. obdržela vyrovnání ve výši 2 miliard.

„S jistotou víme, že Eric Burchard je Richard Bruce Cheney; naše šetření tuto skutečnost prokázalo. Účet byl otevřen tři dny před 11. zářím a měl pouze minimální zůstatek potřebný k funkčnosti, ​​dokud se na něj nenalijí Silversteinovy ​​peníze. Silverstein věděl, že dostane obrovskou výplatu, nebylo to 7 miliard, které chtěl, ale přesto. A žalovaný při otevírání účtu věděl, že útok 11. září nastane s dostatečným předstihem. Pokud má jiné vysvětlení pro přijetí výplaty, rádi si ho vyslechneme,“ řekl kontraadmirál Crandall.

“Hnij v pekle,” pronesl Cheney se zaťatými zuby.

Navíc kontraadmirál Crandall přehrával stejné audiokazety, které použil k usvědčení George W. Bushe, ty, které Donald Rumsfeld tajně nahrál, když on, Bush a Cheney vymysleli plán, jak provést útok 11. září, aniž by byli zapleteni. Cheney na nich řekl Bushovi „Neboj se o všechno se postarám“.

“Když jsme poprvé mluvili se zadrženým Cheneym, pokusil se celou věc nasměrovat na Bushe, a když mu bylo oznámeno, že je Bush mrtvý, zmlkl.” Odmítá vysvětlit, proč utekl ze země tu noc, kdy jsme chytili Bushe. JAG a OMC věří, že Cheneyho činy, nahrávky a jeho převzetí výplaty od Silversteina dokazují nade vší pochybnost, že je vinen zradou, a stejně jako Bush musí být pohnán k odpovědnosti za smrt osob, které zahynuly 11. září i další v souvislosti. Američtí vojáci, kteří zemřeli v Afghánistánu a Iráku. Požadujeme maximální trest,“ řekl kontraadmirál Crandall.

V neobvyklém kroku požádal důstojník z poroty, aby mohl položil otázku přímo Cheneymu.

„Máte výčitky svědomí? Přemýšleli jste někdy o lidech, kteří zemřeli, nebo o tom, jaký musí být život jejich přátelé a rodiny? Cítíte vinu za bezcitnost toho všeho?”

„Viděl jsi někdy film Pár dobrých mužů, kde Jack Nicholson hraje plukovníka Jessupa? Chtěl posílit naši zemi a aniž bych cokoli přiznal, totéž platí pro mě. Jakékoli kroky, které jsem mohl podniknout, byly ve jménu ochrany a posílení Spojených států,“ odpověděl Cheney.

O deset minut později porota dospěl k verdiktu: Vinen.

Podpořila doporučení kontraadmirála Crandalla, aby byl Cheney za své zločiny popraven.

Čeká se na datum provedení.

Zdroj:

https://realrawnews.com/2022/01/dick-cheney-convicted-of-treason-homicide/