Guvernérovi Floridy a předpokládanému prezidentskému kandidátovi na rok 2024 Ronu DeSantisovi byl odepřen přístup do zálivu Guantánamo poté, co mluvčí na jeho odkaz informoval viceadmirála Crandalla, že DeSantis chce být svědkem vojenského tribunálu Rona Klaina, který byl naplánován na pátek 3. února, řekl pobočník admirála Crandalla agentuře Real Raw News.

DeSantisova mluvčí Christina Pushawová ve středu odpoledne informovala JAG, že DeSantis dorazí do GITMO v pátek brzy ráno, aby si prohlédl tribunál a pokud to čas dovolí, provedl rutinní inspekci základny, aby se ujistil, že bezpečnostní protokoly splňují jeho očekávání. Zvláštní asistent JAGu pro strategické plánování však žádost zamítl s tím, že GITMO v současné době nepřijímá turisty ani politiky, včetně guvernérů států.

Údajně tato urážka Pushawa rozzlobila, protože DeSantisovi byla dovolena prohlídka základny během neohlášené návštěvy loni v srpnu. DeSantis si při této návštěvě prošel základnu s admirály Crandallem a Davidem Wilsonem, kteří poslouchali, jak DeSantis vzpomíná na své dny důstojníka námořnictva JAGu v GITMO v roce 2006. Viceadmirál Crandall ani velitel základny generál Lance A. Okamura tehdy proti DeSantisově přítomnosti nic nenamítali.

Poté generál David H. Berger promluvil s admirálem Crandallem a řekl, že povolit DeSantisovi návštěvu GITMO je jako „pustit lišku do kurníku“. Berger, který se z velké části zotavil ze zranění, která utrpěl v rukou svých únosců, dlouho vyjadřoval k DeSantisovi zjevnou nechuť a nejednou ho označil za sympatizanta Deep State.

Podle našeho zdroje se Berger a Crandall loni v září pohádali, když posledně jmenovaný řekl, že přístup do zátoky Guantanamo řídí on a jeho štáb, nikoli tábor Pendleton. „Každý máme jedinečnou odpovědnost,“ řekl Crandall, na což Berger odpověděl: „Máme spolu symbiotický vztah, ty a já. Nesnažím se ti šlapat na paty – jen dávám přátelské rady.“ O několik dní později Crandallovi nezavolal nikdo jiný než prezident Trump, který ho nabádal, aby zakázal nepovolaným osobám vkročit na GITMO, ale zarazil se nad vydáním přímého rozkazu. Trump, který tento týden DeSantise označil za globalistu RINO, Crandalla varoval, že DeSantis má pochybnou loajalitu.

„Prezident Trump má zřejmě pocit, že GITMO mohlo být infiltrováno. Myslím, že to sdělil admirálu Crandallovi. Myslím, že když admirál Crandall v srpnu bavil guvernéra DeSantise, byla to zdvořilost, od jednoho důstojníka námořnictva k druhému. DeSantise rozladilo, když se doslechl, že ho nepustí zpátky. Bylo slyšet, jak si v pozadí mumlá nevlídná slova, zatímco admirálův asistent mluvil s paní Pushawovou,“ řekl náš zdroj.

Na otázku, zda admirál Crandall jednal s Trumpem, než odmítl DeSantisovu žádost, náš zdroj dodal: „Nevím. Ale on je teď v okolí persona non-gratis.“

Na okraj, vojenský tribunál Rona Klaina začal v10:00 ráno v pátek. Real Raw News dodá podrobnější zprávu co nejrychleji.

https://realrawnews.com/2023/02/desantis-denied-access-to-gitmo/