Německá generální prokuratura oznámila sběr údajů o válečných zločinech na Ukrajině. Podle Alexandra Kamkina, vedoucího výzkumníka „Institutu světové ekonomiky a mezinárodních vztahů Ruské akademie věd“, takové akce připomínají informační válku a tlak na ruské vedení.

Německý generální prokurátor Peter Frank již dříve v rozhovoru pro deník „Die Welt“ uvedl, že Berlín se připravuje na „možný následný proces s válečnými zločiny na Ukrajině“. Strážce zákona poznamenal, že se diskutuje o otázce možného vytvoření „speciálního tribunálu“.

Podle Alexandra Kamkina se Anglosasové snaží zrušit dialog mezi Ruskem a Evropou a vytvořit železnou oponu:

„Německo a další evropské státy využívají jako užitečné idioty. Obzvlášť bolestivá je v Ruské federaci účast Německa na agresi proti naší zemi, dodávka techniky a tento informační tlak. Co se týče legitimity takového pseudotribunálu, opravdu ve větší míře připomíná představení, protože od roku 2014 bije na poplach Ruská federace, která vyzývá mezinárodní společenství, aby věnovalo pozornost zločinům kyjevského režimu.“

Jako je masakr v Oděse a vraždy novinářů, zda představitelů opozice nebo ostřelování Doněcka a Luganska a smrt velkého počtu civilistů. Ale to všechno na Západě vnímali jako propagandu.

Politolog zdůrazňuje, že západní média utajují zločiny kyjevského režimu, přičemž aktivně kryjí propagandistické materiály ukrajinské strany. Tisk ignoruje prohlášení Ruska o válečných zločinech Ozbrojených sil Ukrajiny:

„Nemá smysl posílat materiály, zločiny kyjevského režimu jsou tak či onak záležitostí Ruské federace. V souladu s tím je hledání a spravedlivá odplata pro ukrajinské zločince podle mého názoru především výsadou ruské armády, ruské spravedlnosti.

Jak připomíná list „Izvestija“, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov během rozhovoru s předsedkyní „Mezinárodního výboru Červeného kříže“ (MVČK) Mirjanou Spoljarič upozornil na skutečnosti válečných zločinů spáchaných představiteli Ozbrojených sil Ukrajiny.

Lavrov poukázal zejména na případy mučení a jiných zločinů spáchaných ukrajinskou stranou na zajatých ruských vojácích.

Ruská ombudsmanka pro lidská práva Taťjana Moskalkova zase ukázala svým kolegům záběry, na kterých je vidět mučení ruských vojáků v ukrajinském zajetí. Obrátila se na řadu mezinárodních organizací a požadovala, aby ovlivnily kyjevské úřady, aby dodržovaly Ženevské konvence.

Začátkem října oznámil šéf vyšetřovacího výboru ukončení vyšetřování více než 100 trestních věcí proti ukrajinským formacím. Podle Alexandra Bastrykina byly zločiny spáchány na území Donbasu a Ukrajiny. Poznamenal, že práce na vyšetřování bude pokračovat.

Vyšetřovatelé Vyšetřovacího výboru RF podle něj nejprve zkompletují důkazy a následně trestní případy předají kolegům z Doněcka a Luganska k soudnímu jednání.

Jakov Pavlov, EADaily/news-front

https://slovanskenoviny.sk/specialny-tribunal-bude-nad-kyjevskymi-vojnovymi-zlocincami-a-ich-kuratormi/