V komentářích a e-mailech jsem byl požádán, abych se podělil o své myšlenky na ochromující rozsudek vynesený proti majiteli Infowars a průkopníkovi svobody projevu Alexi Jonesovi.

V Mlčení jehňátek se Hannibal Lector ptá Clarice Starlingové na vraha Buffalo Billa: „Co dělá, ten muž, kterého hledáte?“ Na což Starlingová odpovídá s jistotou: „Zabíjí ženy.“

„Ne!“ Lector odpovídá důrazně. „To je vedlejší.“ A poukazuje na to, že Billovy vraždy jsou pouze vedlejším produktem jeho skutečné touhy – po něčem prahnout.

Alex Jones byl vedlejší, náhodná oběť války Deep State za svobodu projevu, její žádostivá touha umlčet veškerou diskusi, která je v rozporu s diskusními příspěvky Bílého domu a dogmatickým pohledem mainstreamových médií. Ten fraškovitý proces se nikdy netýkal Alexe Jonese, ne doopravdy, a už vůbec ne Sandyho Hooka. Mohlo to být buď vy, nebo já. Ale Jones, největší a nejbohatší kluk v okolí, se udělal lákavým terčem – jeho sláva a vliv v komunitě za svobodu slova mu dávaly na záda břemena, kterých si byl vědom.

Při trestním stíhání Jonese Deep State doručil jasný vzkaz osobám, které se opovažují zpochybňovat oficiální narativy: už vás prostě nebudeme likvidovat a znesvěcovat, zažalujeme vás a zašlapeme do bankrotu a chudoby.

Případ Deep State proti Jonesovi byl dopředu uzavřený. Byl shledán vinným ještě předtím, než vkročil do soudní síně. Neodcházel od soudu bez újmy. I kdyby Jonesovo hrozné právní zastoupení nějakým kouzlem přineslo důkazy, doličné zbraně, které by jasně a jednoznačně prokázaly mimo všechny ostatní výluky, že v Sandy Hooku byli použiti krizoví aktéři, soud by ho stejně shledal odpovědným za náhradu škody.

Viděl jsem články napadající Jonesův obhájcovský tým a ano, jeho právníci patřili k nejneschopnějším právníkům, jaké si lze představit. Který obhájce hodný své pověsti „náhodou“ pošle prokuratuře důvěrné informace? Nakonec si ale Jones mohl najmout „tým snů“ OJ a stejně by byl shledán vinným, ne proto, že spáchal trestný čin, ale kvůli kakofonickému poselství, které se nyní rozléhá v komunitě svobody projevu. Hluboký stát, liberální šílenci a „probuzené“ masy nebudou tolerovat žádné neshody. Přizpůsobit se nebo odejít. Nezpochybňovat autoritu.

Pro Jonese byly bezprostředními autoritami napadající prokurátor a nejvíce zaujatý soudce v dějinách amerického právního systému. Pracovali jako tým, hráli jako proti sobě, zatímvšak přehlasovali téměř všechny námitky vznesené Jonesovými právníky. Prokuratura směla do důkazů vložit prohlášení, která Jones učinil proti uzávěrám při Covid-19. Jak přesně souvisí Covid se Sandy Hookem? Jonesovi právníci se na to ptali, ale soudce Hlubokého státu je umlčel.

Stručně řečeno, Jones byl neprávem očerňován za to, že praktikoval své ústavně chráněné právo na svobodu projevu. Vyjadřoval myšlenky a názory a rozhodně nikoho v Sandy Hooku nezabil.

Doufám, že odvolací soud anuluje rozsudek proti němu. Skoro nedýchám, asi jako i  Alex.

https://realrawnews.com/2022/08/deep-state-slams-free-speech-pioneer-alex-jones-my-thoughts/