Ačkoli byl vojenský tribunál bývalého newyorského guvernéra Andrewa Cuoma naplánován na 20. září, sbor generálního prokurátora amerického námořnictva a Úřad vojenských tribunálů jej přeložily na 11. října, přičemž jako hlavní důvody uvedly nové důkazy a změnu ve státním zastupitelství.

Vice admirál John G. Hannink, se vzdal své role vrchního žalobce v zálivu Guantánamo a přenesl tuto odpovědnost na kontraadmirála Darse E. Crandalla, kterému soudní komora není cizí. V květnu Crandall úspěšně vedl vojenský tribunál proti Johnu Podestovi.

Zdroj z JAG připsal Crandallovi následující citát: „Budu dodržovat stejné přísné standardy jako můj předchůdce, abych postavil před soud ty, kteří zradili náš velký národ. Amerika dluží vice admirálovi Hanninkovi velké poděkováni. “

“Hannink”, dodal náš zdroj, “se však své role plně nezřekl, hodlá pomoci vojenskému vyšetřování ze zákulisí.  Není mimo hru. Ale v soudní síni ho neuvidíme. Ta práce nyní patří Crandallovi a jeho personálu, “uvedl zdroj.

Kontraadmirál Crandall po získání nových důkazů požadoval více času na přípravu Cuomova tribunálu.

Když byl náš zdroj požádán o upřesnění nových důkazů, odmítl se k tomu vyjádřit. Pouze uvedl, že proces vyšetřování vojenských soudů se výrazně liší od civilních trestních soudů; u vojenského soudu nemusí státní zastupitelství před soudem sdělovat důkazy obhajobě.

RRN již dříve psala o důkazech žalobce.

http://knihya.cz/vojensky-tribunal-andrew-cuomo/

Zdroj:

https://realrawnews.com/2021/09/cuomo-tribunal-delayed-until-october-11/