Jak uvedla Real Raw News začátkem tohoto týdne, bezpečnostní pracovníci zátoky Guantánamo objevili mrtvolu Billa Clintona ležící na podlaze jeho cely v segregačním bloku Camp Delta přibližně v 7:00, v sobotu 25. září. Byl obličejem dolů v louži zvratků a nereagoval na pokusy o jeho resuscitaci. V pátek večer byl Clinton naživu a ve dobrém zdravotním stavu; snědl v 18:00 jídlo a četl si knihu na svém lůžku těsně před zhasnutím světla v 21:00 hod. , podle svědectví dvou strážců GITMO.

V pondělí 27. září dohlíželi na Clintonovu pitvu forenzní toxikolog poručík Cassidy Lemmon z Námořní vyšetřovací služby pro vyšetřování zločinů (NCIS) a kapitán Dale Ramirez, velící důstojník americké námořní nemocnice v zálivu Guantánamo.

Na jeho těle nenašli žádné fyzické rány ani známky boje nebo známky podvázání kolem krku a vyloučili možnost, že by se oběsil nebo zahynul při potyčce s jiným vězněm, z nichž druhý byl nemožný, protože byl Clinton v izolaci.

Vzorky Clintonovy krve byly odeslány do laboratoře na toxikologickou provêrku a ve čtvrtek odpoledne poslal kapitán Ramirez výsledky Úřadu vojenských komisí a sboru generálního prokurátora amerického námořnictva.

Clinton užil velké množství jedu zvaného Ricin, řekl zdroj z GITMO serveru Real Raw News.

Ricin je vysoce účinný toxin produkovaný semeny rostliny ricinového oleje a odhadovaná smrtelná dávka je 1 miligram na kilogram lidské tělesné hmotnosti. Je smrtelný při vdechnutí, požití, injekci a může být toxický, i když se prachem dostane do očí. Příznaky otravy ricinem zahrnují gastrointestinální potíže, bolest, krvácení do sliznic, silnou nevolnost, zvracení, průjem a potíže s polykáním.

“Věříme, že Clinton najednou dostal velkou dávku Ricinu,” řekl náš zdroj. “Příznaky se obvykle vyvíjejí několik dní, po nichž následuje smrt.” Clinton neoznámil žádné příznaky ve dnech před jeho smrtí. Byl vystaven mimořádně vysoké dávce, několik set miligramů. “

Toxikologické testy na zbytcích Clintonova posledního jídla, kuřecích placičkách a bramborové kaši s máslem, potvrdily pitevní závěry; jídlo mělo vysokou koncentraci Ricinu.

JAG a NCIS považují Clintonovu smrt za vraždu, protože Clinton sám neměl možnost importovat jed do GITMO.

“Bill Clinton neměl během svého uvěznění vůbec žádné návštěvy,” řekl náš zdroj. “Vyvíjí se úsilí, aby se zjistilo, jak a kým bylo jídlo otráveno.”

RRN poskytne další podrobnosti, jakmile dostane informace

Zdroj:

https://realrawnews.com/2021/09/bill-clinton-death-ruled-a-homicide-death-by-poison/