Většina lidí vůbec netuší, že zde existuje podobná organizace, přímo napojená na US Deep state. Právě přes tuto politickou neziskovku jsou ovšem plně ovládány i naše loutky ve vládě, médiích i europarlamentu. Nejedná se samozřejmě o jedinou podobnou instituci, nicméně velmi významné napojení na nejvyšší vládní činitele je více než alarmující. Takřka jisté je, že právě tato politická organizace “odchovává” budoucí vrcholné politiky, ať už na úrovni národní nebo unijní. Vzhledem k tomu, že zde najdeme vysoko postavené představitele jak vládních stran (ANO a ČSSD), tak tzv. “řízené opozice” (ODS, Piráti, TOP0,09, STAN, KDU), opět se potvrzuje, že se v případě uvedených sedmi stran jedná o jakousi novodobou Národní frontu prosazující agendu Deep state.

A nejen tato organizace, jejíž struktura směřovala například až do USA k Madeleine Albrightové, alias balkánské řeznici, má obrovský vliv na naši politiku. Tu ovlivňují i různé politické neziskovky, přímo působící v Radě vlády. Ze známých politiků najdeme přímo v řídících strukturách pražské pobočky Aspen institutu například Babišovu “hvězdu” z europarlamentu Ditu Charanzovou. Ano, to je ta, se kterou se tak velmi rád Babiš před eurovolbami chlubil. Je to ta, která podobně jako ostatní europoslanci z ANO spolu se svojí eurohujerskou frakcí (dřív ALDE, dnes RENEW) velmi často hlasovala proti českým národním zájmům, ale zcela zřejmě v zájmu svých loutkovodičů z Aspen institutu. Jejich frakce byla dokonce iniciátorem žaloby na Maďarsko za to, že si dělá suverénní politiku.

Další známou osobou  ve strukturách vedení Aspen institutu je poslanec STAN Jan Farský, čemuž se jistě snad už nikdo nediví. K čestným členům vedení této organizace pak patří Madeleine Albright a Michael Žantovský. Myslím, že k těmto jménům není třeba nic dodávat. Podívejme se na zajímavá jména z řad řadových členů Aspen institutu. Například bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nejspíš je to právě Aspen institut, co ho do ministerského křesla dokázalo posadit i přes jeho nezralý věk. Dalším jménem je Cyril Svoboda, který již sice není ve vrcholné politice, nicméně v posledních letech se velmi často prezentuje coby poradce premiéra. Mezi exponenty Aspen institutu nesmí chybět ani dcera profesionální aktivistky, bývalé nadšené komunistické svazačky, posléze kované eurosoudružky Pajerové – Emma Smetana. Všichni jistě dobře víte, že mezi členy najdeme i islamofilního ministra vnitra Jana Hamáčka. Zajímavostí je, že dříve byl ve vedení Aspenu, kde ho vystřídala právě Charanzová, předtím řadová členka.

.

Také eurosvazáci Piráti zde mají zastoupení a to v podobě Jana Lipavského. Z europoslanců a také členů ODS zde najdeme Jana Zahradila, který sice vloni v nějakém rozhovoru tvrdil, že již z Aspen institutu odešel, nicméně stále tam figuruje. A i kdyby odešel, tak úplně stačí, že zde vůbec kdy byl členem. Myslím, že vůbec nikoho neudiví, že členkou Aspen institutu je i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a aby byla rodinka hezky pohromadě, je v Aspenu i její manžel Aleš Chmelař, který je taktéž členem ČSSD. A teď trochu zabrousíme mezi naši angažovanou uměleckou frontu (nepočítáme-li do ní Emmu Smetana). Dozajista pyšným členem Aspenu je i podporovaný Jiří Mádl. V Aspen institutu se nachází také návštěvníci srazů Bilderbergu – Jiří Pehe a Vladimír Dlouhý. V řadách členů Aspen institutu najdeme také dalšího člena ČSSD a zároveň šéfa odborů Josefa Středulu. A aby byla plejáda ministrů úplná, nemůže zde chybět ani ministr průmyslu Karel Havlíček. Nikoho jistě neudivuje, že mezi členy Aspen institutu najdeme také Lenku Bradáčovou či další v současné době velmi často mediálně prezentovanou osobu, šéfku TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou.

.

Kdyby ve výčtu exponentů chyběl i kamarád kůrovce a solárních baronů Martin Bursík, bylo by to asi podivné. Samozřejmě tam nechybí. A je-li v Aspenu hlavní Babišova hvězda z europarlamentu, musíte tam logicky najít i jeho hvězdu číslo dva Martinu Dlabajovou. V seznamu členů nechybí ani Pavel Fišer, bývalý kandidát na prezidentský post či Miroslav Singer, šéf ČNB. Členství ikony “pražské kavárny” a exkomunisty generála Petra Pavla, jistě neudiví nikoho. Výčet ministrů – členů Aspen institutu pak završuje ministr školství Robert Plaga, což plně koresponduje nejen s jeho trvalou podporou inkluze, ale i s tím, že se nedávno jeho ministerstvo ztotožnilo se skandálním rozsudkem v kauze “hidžáb na škole”, čímž podpořil islamizaci škol. Ze známých členů TOP 09 je pak členem kromě jejich šéfky i Tomáš Klvaňa, nadšený podporovatel Schwarzenberga v první prezidentské volbě. Dřív Klvaňa figuroval ve vedení Aspenu, nyní je jen řadový člen. Mezi členy Aspenu samozřejmě nechybí ani nejbohatší český důchodce, bývalý šéf ČSSD a eurokomisař, Vladimír Špidla.

.

Z pidistrany STAN zde pak najdeme nejen Farského, který je ve vedení Aspenu, ale i jeho spolustraníka a současného šéfa strany Víta Rakušana. Ze stran nesmíme vynechat ani KDU-ČSL, jejichž členka Zuzana Roithová  v Aspen institutu také nechybí. Výše je uveden jen výčet těch nejznámějších jmen z politiky, či těch, kdo se ve větší míře do politiky “pletou”. Mezi členy samozřejmě nechybí ani mainstreamoví novináři, spousta známých jmen ze zahraničí a ze Slovenska, ale našli bychom zde také jména řadových poslanců, zástupců politických neziskovek a mnoho dalších. Aspen institut je líhní budoucích “politických kádrů”, samozřejmě patřičně instruovaných, či časem určených na ještě vyšší posty, třeba ve strukturách EU. Mezi členy Aspen institutu najdeme zástupce všech parlamentních stran, vyjma SPD a KSČM. Patří sem také prezidentská kandidátka Danuše Nerudová.

Jak známo, tak tento institut je přímo v USA napojen na americkou CNN, resp. na demokratickou stranu, potažmo neocony. Už zaštítění balkánskou řeznicí a nechvalně známým Bakalou, který z aktuální verze seznamu zmizel (ještě vloni figuroval mezi členy vedení) jasně naznačuje, za koho tato instituce “kope”, čí instrukce tyto loutky plní. A tristní je, že většina z nich se dostala na vysoké posty v politice také díky řadovým občanům, voličům, kteří často ani netuší, koho volí.

Od doby, kdy byl článek původně napsán (leden 2020), se Aspen institut obludně rozrostl. Zajímavé je, že takřka ve stejnou dobu, kdy se do této středoevropské pobočky Deep state přidala spousta zástupců z řad “liberální” polské a maďarské opozice, vstoupil do Aspen institutu také Andrej Babiš a Sebastian Kurz. Poté, co se značně “rozmázlo” členství Andreje Babiše v Aspen institutu, ze seznamu náhle vypadl.

https://celostnivzdelavani.cz/aspen-institute-organizace-napojena-na-deep-state