Muži zodpovědní za vykonání poprav Deep State to všechno viděli na vlastní oči. Od démonické homilie Gavina Newsoma až po náhlou proměnu Loretty Lynchové v znovuzrozeného křesťana, jsou popravy v GITMO plné nečekaných zvratů a také teatrálnosti. A nafoukaný  Alec Baldwin, který byl oběšen ve středu ráno, tuto tradici rozšířil komediálním i štiplavým výbuchem.

Baldwin v poutech si při převozu z tábora Delta na popraviště nějak stáhl vězeňské kalhoty a spodní prádlo až ke kotníkům. Objevil se z Humvee polonahý a obnažil se před viceadmirálem Darsem E. Crandallem a třemi dalšími důstojníky, kteří byli svědky oběšení.

„Narozen nahý, zemřu nahý,“ křičel Baldwin a z nafouklého podbradku mu kapal pot. „Jak se vám líbím teď, admirále Crandalle? A jděte do prdele, Donalde Trumpe. Já jsem vás proslavil.“

Prezident Trump nebyl přítomen.

Než viceadmirál Crandall oslovil Baldwina, veřejně pokáral dozorce a dožadoval se vysvětlení, jak Baldwinovo svlečení zůstalo nepovšimnuto a proč oba vojáci sedí vpředu. Označil to za zanedbání povinností a porušení standardních operačních postupů. Přikázal vojákovi, který jel s brokovnicí, aby Baldwinovi natáhl kalhoty.

Tou dobou už ale Baldwin ležel na břiše na vlhkém trávníku a kroutil se dokola.

„Hej, Crandalle, věděl jsi, že jsem hrál plukovníka v Pearl Harboru s Kate Beckinsalovou. Nemysli si, že jsem tam nešukal,“ řekl Baldwin a začal si to rozdávat na zemi.

„Okamžitě ho paralyzujte,“ vyštěkl viceadmirál Crandall.

„Měli bychom mu prostě vpálit kulku do mozku,“ řekl přítomný důstojník.

„To není postup,“ odpověděl viceadmirál Crandall.

Vojáci, kteří Baldwina dohnali k šibenici, vytáhli tasery a pak vystřelili malé ostnaté šipky na Baldwinovu odhalenou kůži. Chvíli se třásl, ale jinak vypadal nezraněný. Vojáci mu pomohli na plošinu, kde mu jiný voják, jehož uniforma neměla hodnost ani výložky, nasadil provazový náhrdelník.

Zbytek akce proběhl podle plánu. Baldwin, otřesený, ale při vědomí, nekladl žádný odpor, když viceadmirál Crandall vydal rozkaz „popravit“.

Baldwin byl prohlášen za mrtvého v 10:15 dopoledne. Ve středu ráno.

Viceadmirál Crandall, očividně rozčilený, řekl, že už ho nebaví dělat „cirkusového ředitele“.

 

Zdroj:

https://realrawnews.com/2022/06/alec-baldwin-hanged-in-crazy-execution/