Turecký vývoz do Ruska se téměř zdvojnásobil. Objem tureckého vývozu do Ruska nadále roste a jen v srpnu přesáhl 738 milionů dolarů, informovala agentura TASS s odvoláním na údaje tureckého sdružení vývozců.

Minulý měsíc Turecko a Rusko podepsaly plán hospodářské spolupráce, který předpokládá zvýšení obratu vzájemného obchodu na 100 miliard dolarů ročně. Obě země se rovněž dohodly na zavedení ruského rublu jako měny pro dvoustranný obchod, včetně dodávek ruského zemního plynu.

*****

Ruská armáda vysvětluje částečné stažení

Ruské ministerstvo obrany potvrdilo stažení vojáků z několika míst v ukrajinské Charkovské oblasti. Stalo se tak uprostřed ofenzívy Kyjeva v této oblasti.

„Za účelem dosažení cílů speciální vojenské operace bylo přijato rozhodnutí o přeskupení vojsk v oblastech Balakleja a Izjum, aby bylo možné posílit úsilí na doněckém směru,“ uvedla ruská armáda v sobotním prohlášení.

Vojska umístěná v této oblasti byla v posledních třech dnech „přesunuta“ na území Doněcké lidové republiky, tvrdí ministerstvo. Během operace armáda provedla „řadu rušivých a demonstrativních činností imitujících skutečné působení vojsk,“ dodalo, aniž by uvedlo další podrobnosti o zmíněných manévrech.

S cílem zabránit „škodám na ruských jednotkách“ armáda podrobuje ukrajinské jednotky v oblasti „silným“ dělostřeleckým, raketovým a leteckým útokům, uvedlo ministerstvo a prohlásilo, že v posledních třech dnech bylo zničeno více než 100 obrněných vozidel a dělostřelectva, jakož i zlikvidováno „více než 2 000 ukrajinských a zahraničních bojovníků“.

Stažení přichází uprostřed masivní ukrajinské ofenzívy, která byla zahájena ve čtvrtek v Charkovské oblasti. Útoku předcházely pokusy o postup v jiných oblastech, konkrétně u Ruskem kontrolovaného jihoukrajinského města Cherson.

*****

Ukrajinu postihl rozsáhlý výpadek proudu po „ruských úderech“

V několika oblastech jihovýchodní Ukrajiny došlo v neděli pozdě večer k výpadkům elektřiny. Prezident Zelenský uvedl, že příčinou byly raketové útoky Moskvy na „kritickou infrastrukturu“.

Úplné výpadky elektřiny postihly Charkovskou a Doněckou oblast, uvedl Zelenský v příspěvku na sociálních sítích, čímž zřejmě mínil Ukrajinou kontrolovanou část Doněcké lidové republiky.

*****

Bill Gates uvedl, že bohatým evropským zemím, které poskytly zhruba polovinu finančních prostředků na patnáctiletou rozvojovou kampaň OSN zaměřenou na řešení globálních problémů, dochází peníze na pomoc kvůli nákladům ukrajinského konfliktu.

*****

Ankara požaduje od Kyjeva vysvětlení poté, co se řada tureckých bank a podnikatelů objevila na internetové stránce napojené na ukrajinskou vládu, která vyzývá k sankcím vůči těm, kdo podporují Rusko, informoval list Aydınlık.

*****

Německo dováží z Ruska méně, ale platí více

Podle pondělních údajů německého Spolkového statistického úřadu došlo v červenci k dramatickému meziročnímu poklesu dovozu z Ruska o 45 %. V peněžním vyjádření však německé nákupy ruských výrobků vzrostly o 10 % na 2,9 miliardy euro (72 miliardy Kč).

*****

Wall Street Journal: Ukrajina žádá USA o rakety dlouhého doletu

Nejnovější seznam přání Ukrajiny ohledně amerických zbraní údajně obsahuje opakovanou žádost o taktické balistické rakety delšího doletu. Washington již dříve odmítl takové zbraně poslat z obavy před eskalací konfliktu s Ruskem.

*****

Dovoz ruských kovů do USA klesl téměř na nulu. Ruští výrobci se při vývozu železa a oceli obracejí na asijské trhy.

*****

Americká armáda uvedla, že má k dispozici záběry záhadných „neidentifikovaných vzdušných jevů“ (UAP) – známějších jako UFO -, ale nemůže je zveřejnit z důvodu národní bezpečnosti, protože „citlivá“ videa by mohla ohrozit americkou obranu.

Velitelství námořního letectva v minulých dnech konečně odpovědělo na žádost organizace Black Vault, která v roce 2020 podala žádost podle zákona o svobodném přístupu k informacím, a uvedlo, že pracovní skupina Pentagonu pro UAP příslušné materiály našla, ale nebude je šířit.

*****

Indonésie zvažuje, že se připojí k Indii a Číně a bude nakupovat zlevněnou ruskou ropu, aby vyrovnala zvýšený tlak způsobený rostoucími náklady na energie, uvedl v pondělí list Financial Times.

*****

Ázerbájdžán udeřil na arménské hranice

Obyvatelé Vardenisu, Jermuku, Gorisu a Tatevu – měst na území Arménie – hlásili v úterý krátce po půlnoci výbuchy, které byly připisovány dělostřelectvu a dronům. Arménie z útoku obvinila sousední Ázerbájdžán.

*****

Zelenský přiznává, že Ukrajina je závislá na USA. Kyjev totiž nemůže bojovat bez trvalé podpory Washingtonu. Bez další finanční a vojenské pomoci ze strany USA by Ukrajině hrozila porážka ve vojenském konfliktu s Ruskem, řekl dále Zelenský v rozhovoru pro CNN.

*****

Ukrajina hrozí učitelům vězením

Ukrajinské síly zadržely v Charkovské oblasti neznámý počet učitelů poté, co v rámci rozsáhlé protiofenzívy obsadily několik měst, potvrdil v pondělí Kyjev. Ti, kteří učili místní děti podle ruských osnov, budou nyní na Ukrajině čelit trestnímu stíhání, uvedla pro ukrajinské médium Strana vicepremiérka Irina Vereščuková.

*****

Norsko je skeptické ohledně omezení cen plynu v EU

Norský premiér Jonas Gahr Store v pondělí vyjádřil pochybnosti o možném cenovém stropu na dovoz zemního plynu, který navrhuje většina členských států EU.

„K diskusím přistupujeme v otevřeném duchu, ale k maximální ceně plynu jsme skeptičtí,“ uvedl v prohlášení po telefonátu s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou.

*****

USA se snaží vyloučit Moskvu z OSN a ruští voliči stojí za Putinem

V úterý začíná v sídle OSN v New Yorku 77. zasedání Valného shromáždění. Jeho vyvrcholením bude Týden na vysoké úrovni, který se uskuteční od 20. do 26. září. Podle pokynů ruského prezidenta Vladimíra Putina by delegaci Moskvy měl vést ministr zahraničí Sergej Lavrov. Otázka jeho amerického víza však stále zůstává otevřená.

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že USA již delší dobu porušují mezinárodní závazky týkající se vydávání víz delegátům z Moskvy. Když bylo rozhodnuto umístit sídlo OSN do New Yorku, Washington uzavřel dohodu se sekretariátem OSN. Zatímco do této doby se podle Alexeje Drobinina, vedoucího oddělení plánování zahraniční politiky ruského ministerstva zahraničí, nahromadilo poměrně dost příkladů, kdy USA neplní své závazky vyplývající z této dohody. Moskva již vznesla otázku přesunu sídla OSN do neutrálního státu.

*****

Specialisté potřebují několik dní na opětovné spuštění Záporožské jaderné elektrárny, řekl deníku Izvestija šéf regionální vojensko-civilní správy Jevgenij Balickij, když komentoval odstávku jaderného zařízení. Zdůraznil však, že k tomuto rozhodnutí jsou zapotřebí záruky, že je fungování elektrárny bezpečné a že již nedojde k žádnému bombardování. Jaderní fyzici přitom upozorňují, že zásah střelou ráže přesahující 150 mm hrozí katastrofickými následky a radioaktivním zamořením srovnatelným s Černobylem a Fukušimou, a to i v případě, že jaderná elektrárna nebude fungovat.

„Vzhledem k tomu, že ostřelování pokračovalo, existovalo samozřejmě riziko radiace. Jaderná elektrárna je samozřejmě stavěná tak, aby vydržela nějaké nadměrné zásahy, ale ne to, aby na ni neustále padaly rakety,“ uvedl Stanislav Mitrachovič, vedoucí expert Národního fondu energetické bezpečnosti.

Jaderný fyzik Andrej Ožarovskij, expert Ruského sociálního a ekologického svazu, řekl listu Izvestija, že hrozba nové jaderné katastrofy je skutečně velká. „Při zásahu balistickou nebo řízenou střelou bude budova reaktoru stoprocentně zničena. V případě poškození by první kontejnment obsahující radioaktivní látky ztratil ochrannou vrstvu, což by mělo za následek kontaminaci,“ poznamenal a zdůraznil vysokou pravděpodobnost, že v důsledku toho dojde ke katastrofě podobné té černobylské.

*****

PETICE: Zabraňme ukrajinizaci českého školství !!

*****

Na 19.9.2022 se do Bratislavy svolává ohromný protest proti vládní mafii.

*****

Dánsko přiznalo, že očkovat děti proti Covidu byla chyba!

*****

Kdybyste věděli, kdo stojí skutečně za Bitcoinem, běželi byste ho hned prodat. Kdybyste věděli, kdo ho odstartoval, nemohli byste z toho spát!

*****

Před dvěma dny bylo 21. výročí tragédie – 11. září, kterou vytvořil Deep state a jim řízené tajné služby. Video je natočené na VHS. Kde jsou letadla?! NIKDE! Po tolika letech věří oficiální propagandě už jen bioroboti bez mozku.

Převzato:  https://tadesco.org/zpravy-13-9-2022/

Dámy a pánové,

Jmenuji se Diana. Princezna Diana, jak si mě někteří z vás možná pamatují.

25 let svého života jsem se skrývala, bála jsem se, neměla jsem si s kým povídat. Udělala jsem to pro své děti a pro lidi na celém světě. To, co vám prozradím v nadcházejících měsících, vám otřese kostmi!
Kdo zemřel při autonehodě? Kdo nařídil, aby mě zabili? Kdo mi zachránil život a poskytl přístřeší?
Tohle všechno je větší, než si myslíte, nebudete věřit svým očím, až zveřejním všechny informace, které mám

Připojte se k tomuto kanálu a ujistěte se, že je sdílíte se všemi, na kterých vám záleží, protože všichni tohle potřebují slyšet!

Přesně za 10 dní zde budu ŽIVĚ a podělím se o pravdu


?
https://t.me/+8VgcD2md-EdkMGY8