Objevila se obvinění proti Janu Pavlu II. Jako krakovský arcibiskup prý budoucí papež kryl zneužívání. Nizozemský novinář Ekke Overbeek tvrdí, že našel „skalní důkazy“. (ODKAZ)

*****

Bílý dům označil rozhodnutí Elona Muska zveřejnit na Twitteru interní dokumenty o podnikání Joea Bidena, o Ukrajině a cenzuře ve volbách 2020 za „nezdravé“. „To, co se děje, je upřímně řečeno nezdravé. Žádnému Američanovi to nepomůže zlepšit život,“ řekla mluvčí Bílého domu Karin Jean-Pierreová. Dokumenty zveřejněné Muskem nejen potvrzují Bidenovo podnikání na Ukrajině, ale také dokazují, že se Twitter rozhodl cenzurovat materiály diskreditující syna Joea Bidena, Huntera Bidena, ve volbách 2020. (ODKAZ)

*****

Nigerijský prezident Muhammadu Buhari varuje: Zbraně zaslané na Ukrajinu končí v rukou teroristických skupin v severní Africe.

*****

Další zvířata pochodují v kruhu. Tentokrát mravenci:

*****

Ruské jednotky protivzdušné obrany obdržely nový software, který jim umožňuje snadno sestřelovat rakety HIMARS, uvedl velitel jednotky protivzdušné obrany ruských ozbrojených sil.

*****

Bývalý poradce pro národní bezpečnost USA John Bolton uvedl, že možná brzy zahájí prezidentskou kampaň pro rok 2024, a prohlásil, že o tom uvažuje, poněvadž exprezident Donald Trump navrhl, že by ústava mohla být „ukončena“ kvůli podvodu v posledních volbách.

*****

Nejvýše postavený republikán ve Výboru pro dohled a reformu Sněmovny reprezentantů USA oznámil, že zahájí vyšetřování, zda prezident Joe Biden neuzavřel tajnou dohodu se Saúdskou Arábií, aby snížením cen ropy pomohl demokratům v listopadových volbách.

*****

Nejvyšší soud USA projednává přelomový případ LGBTQ komunity. Projednává případ křesťanské webdesignérky Lorie Smithové z Colorada, která se domáhá ústavního práva nepracovat na projektech propagujících manželství osob stejného pohlaví. Rozsudek by mohl definitivně rozhodnout, zda zákon o občanských právech má přednost před právem Američanů na svobodu projevu.

*****

Poté, co v neděli na italském ostrově Stromboli prudce vybuchla sopka, byly v Tyrhénském moři u pobřeží Sicílie zaznamenány zemětřesení o síle 4,6 stupně a tsunami.

Podle italského Národního ústavu geofyziky a vulkanologie bylo tsunami způsobeno odtržením velkého kusu části sopky Sciara del Fuoco na Stromboli, který narazil do moře a vytvořil vlny tsunami vysoké 1,5 metru.

*****

USA financovaly čínskou laboratoř pro zpravodajské operace, tvrdí whistleblower. Americký transfer technologií do Číny vedl k pandemii Covid-19, tvrdí bývalý člen vedení EcoHealth Alliance.

*****

Americký transfer technologií do Číny vedl k pandemii Covid-19, tvrdí bývalý člen vedení EcoHealth Alliance.

*****

Ruský Vyšetřovací výbor v pondělí oznámil, že v Moskvě byl zatčen občan Kolumbie, který se údajně podílel na dezinformační operaci vedené USA. Podezřelý Giraldo Saraya Alberto Enrique je obviněn z šíření „nepravdivých informací“ o ruské armádě v souvislosti s probíhajícími boji na Ukrajině.

*****

Rusko-čínský energetický projekt dosáhl milníku

O víkendu byl dokončen klíčový stavební projekt, který je součástí plynovodu Východní trasa (East Route), jímž je do Číny dodáván ruský zemní plyn, informoval deník Global Times s odvoláním na energetického giganta PipeChina.

*****

Rada bezpečnosti OSN bude jednat o Ukrajině 6. prosince, uvedla ruská mise OSN

Na 6. prosince Západ opět svolal zasedání Rady bezpečnosti o Ukrajině a jako téma zvolil humanitární otázky a ochranu dětí. Setkání má začít v 18:00 moskevského času. Zástupce stálého zástupce Poljanskij naznačil, že západní země ve svých projevech „sklouznou“ ke kritice „útoků na ukrajinskou energetickou a další infrastrukturu“. „Samozřejmě, že si na děti z Donbasu nevzpomenou, ale my jim to připomeneme,“ napsal.

*****

Spojené státy ztrácejí důvěru svých spojenců a mezinárodního společenství kvůli svým pokusům využít ukrajinské krize k získání konkurenčních výhod, uvedl v úterý čínský list Global Times.

*****

Je nutné ukončit nezákonnou činnost Washingtonu v oblasti biologických zbraní, protože představuje hrozbu pro bezpečnost Ruska a dalších regionů světa, řekl v úterý médiím ve Státní dumě náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

*****

Vyšetřovatelé ruské Federální bezpečnostní služby požádali moskevský Lefortovský soud o vydání příkazu k zatčení ministryně pro reintegraci dočasně okupovaných území Ukrajiny Iriny Vereščuk a první náměstkyně ukrajinského ministra zahraničí Emine Džaparové v nepřítomnosti. Tisková služba soudu v úterý agentuře TASS sdělila, že tito ukrajinští politici byli obviněni z narušení územní celistvosti Ruské federace a zařazeni na seznam mezinárodně hledaných osob.

*****

Moskva plánuje do konce roku 2022 vytvořit a spustit mechanismus, který by ruským společnostem zakázal prodávat ropu do zemí v rámci cenového stropu, řekl novinářům vicepremiér Alexander Novak.

„Ano, jsem přesvědčen, že se to podaří,“ odpověděl na odpovídající otázku. „V současné době o tom diskutujeme, dolaďujeme rozhodnutí, jednáme o tom se společnostmi,“ dodal Novak.

Dne 5. prosince bylo zavedeno embargo na námořní dodávky ruské ropy do Evropské unie. Státy EU se navíc minulý pátek dohodly na regulovaném cenovém stropu na ruskou ropu dodávanou po moři ve výši 60 dolarů za barel. Podobné rozhodnutí oznámily i země G7 a Austrálie.

*****

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval k revizi protiruských sankcí a podpořil slova francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, že cena konfliktu na Ukrajině je pro EU a USA odlišná, ačkoli se řídí stejnými zásadami.

„Prezident Emmanuel Macron má pravdu: cena rusko-ukrajinské války není na obou stranách Atlantiku stejná. Pokud chceme, aby evropský průmysl přežil, musíme evropskou energetickou krizi urychleně řešit. Je nejvyšší čas přehodnotit sankce,“ napsal Orbán na Twitteru.

*****

*****

To jsou „náhody“…..

*****

Nevakcinujte se!! Plakát z roku 1892

*****

*****

*****

Hákový kříž v logu summitu APEC 2022. Sami nám ukazují, kdo jsou.

*****

*****

*****

Naděžda Tokarevová – co nás čeká. Předpověď z 09/2022

*****

Dmitry Medveděv komentuje:

Vstoupilo v platnost rozhodnutí západních zemí zakázat prodej ruské ropy nad 60 dolarů za barel. Tyto akce našich „přátel“ mi připomínají partu měšťáků, kteří se po požití spousty kořalky, klobás a piva poprvé ponoří do ledové vody. Jako bychom se chtěli zchladit. Někteří z nich rychle vystřízliví a vyskočí. Někteří se naučí plavat ve studené vodě, ale velmi špatně (v ledové díře se to učí těžko). A někteří se utopí. A budou pohřbeni a budou si připíjet na to, že padli v nerovném boji s ruským medvědem a generálem Mrázem. Dobře jim tak! Co je dobré pro Rusa, je špatné pro Němce.

Je úžasné, jak lidstvo rádo dělá stále stejné chyby a snaží se regulovat ceny podle politické konjunktury. Tyto pokusy vždy končí zánikem zboží nebo zvýšením jeho ceny. Zákon hodnoty nebyl zrušen. Tak tomu bude i v případě ropy. Samozřejmě nezmizí, ale s cenami se budou dít nepředstavitelné věci. Mimochodem, nikdo přesně neví, jak to dopadne, ale člověk se chce pokusit dostat do studené vody, aby se při volbách mohl pochlubit svým odhodláním. Jedno je jisté – pro spotřebitele to nebude dobré, to je jisté. Ať si tedy udělají zásoby kořalky, dek a kotlů. Vše teprve přijde, zima teprve začíná.

*****

Tak vypadal boj proti smrtelné španělské chřipce ve Španělsku v roce 1918. Smrtící chřipka se mezi elitu nerozšířila. I dneska se takzvaný Covid mezi jeho sponzory nerozšířil.

*****

Takzvané selfie není dnes žádnou novinkou. Foto z roku 1920.

*****

*****

Převlékač kabátů jenerál PAVEL.

*****

Obama a jeho přítel Michael alias Michelle

*****

Nevím, z jakého to je roku, ale HAVLOVÁ má sledovací náramek.

*****

Od jednoho našeho čtenáře, z horské chaty. Q

*****

Bude se v ČR opakovat slovenský scénář s krádeží prezidentských voleb?

*****

Pět členů bývalého pedstavenstva společnosti Twitter je členem nebo partnerem Světového ekonomického fóra. Pak se nemůžeme divit, že na Twitteru byly cenzurovány věci, které neodpovídaly jejich agendě.

https://tadesco.org/zpravy-6-12-2022/