Politická krize v Británii

Probudí se zítra Británie bez premiéra? Od rána už připluly na ostrov 4 čluny s migranty a pátý je na cestě. Rishi Sunak má už jen hodiny na to, aby ustál svůj premiérský post.

Včera rezignovali dva místopředsedové Konzervativní strany kvůli hlasování o Rwandě a celkové nespokojenosti s tím, jak jeho kabinet vládne. Dnes večer je další hlasování ohledně letů do Rwandy, kam se mají deportovat všichni ilegální migranti, kteří připlují do Británie, a čeká se pokračování velké rebélie. V jejím čele je bývalá ministryně vnitra Suella Braverman a bývalý ministr obchodu Sir Jacob Rees-Mog.

Zatímco prosincový ´Rwanda bill´ podpořili jednomyslně VŠICHNI Konzervativci v pohodlné většině, počátek tohoto týdne ukázal naopak velkou rebelii ve straně. Proti novému návrhu hlasovalo spolu s opozicí 60 Konzervativců s tím, že je jiný a neřeší situaci. Ve straně také panuje panika z toho, že strana Nigela Farage Reform UK (je pouze jejím čestným předsedou v současnosti) jim dělá kobercový nálet na voliče, kteří jsou nespokojeni s tím, že jim Konzervativci nedoručují to, co slíbili – tedy neplní volební program tak, jak od nich čekali.

Zároveň země vyčíslila aktuální čísla ohledně ilegální migrace a říjnový/listopadový účet, kdy Brity stojí pečování a celá agenda ohledně migrantů 3 miliardy liber ročně, a celkový závěr za minulý rok tak činí už 4 miliardy. Řada Konzervativních politiků je kvůli migraci, ale i dalším problémům – zdražování energií, krizi zdravotnictví, kterou slíbili řešit a další agendě a problémům, s nimiž se země potýká – pod tlakem svých voličů i konkurentů. Nemluvě o skandálech kolem Swingers Party apod.

Stranu obchází panika…. Dnes večer má být další hlasování o Rwandě. Předpokládá se, že ho ´Rishi Sunak´ neustojí a ve straně se vzedme další vlna rebelie a bude na něj tlačit k rezignaci. Přesto Rishi Sunak zatím prokázal značnou politickou odolnost, uvidíme, zda-li ji prokáže i nyní. Jeden z jeho taktických plánů, jak se dočasně ´zachránit´ je dle neoficiálních zdrojů to, že chce z dnešního jednání ve sněmovně tento problematický bod programu stáhnout a ´hrát o čas´… Otázkou je, zda-li to jemu a Konzervativců spíš ještě nakonec nepřitíží…

Mezitím se totiž ukazuje, že i když Sunakův kabinet uklidňoval Brity, že migraci už omezili a v zimě prakticky nebude, dnes během jeho příprav na dnešní večerní hlasování se ukázalo, že další čtyři lodě dnes ráno přepluly Lamanšský průliv a právě teď se ho pokouší přeplout ještě pátá loď – a to i ve zhoršujících se povětrnostních podmínkách. Tento pokus odsoudily zdroje námořní bezpečnosti jako „šíleně hloupé“ – jak prozradil exkluzivní zdroj televizi GB News.

Britové už prostě nechtějí pořád čekat. Čekali už roky. Chtějí řešení hned teď a bez kompromisů.

Největší ekonomika v Evropě podle parity kupní síly? Světě div se, je to po všech “zdrcujících” západních sankcích, Rusko! V roce 2023 předstihlo upadající Německo. Tomu se říká kompletní vypálení rybníku.

=====

=====

Konec roku 2023 znamenal konec francouzské a české vojenské přítomnosti v africkém Nigeru. Je to další ze zemí Sahelu, kde v posledních letech proběhl převrat a odkud se některé západní armády stahují.

=====

Čeští zemědělci z Chomutovska vyrazili 15.1. na protest jako Němci, kolona traktorů mířila k přechodu s Německem. Chtějí tak vyjádřit podporu německým farmářům.

Kolona, ve které bylo přes 100 traktorů, ale i kamiony a osobní auta, vyjela za doprovodu policie z letiště Březno.

=====

 

=====

Tak toto video je drsné a pěkné zárověň. Klaus Schwab a jeho NWO byli veřejně posláni do prd*le.

Video s CZ titulkami také na Rumble ZDE.

=====

=====

PÁVEK vs. Orbán v 80. letech. Nelze ověřit, zda je na fotce Orbán, ale podoba tam je.

=====

=====

Aktivisté Jakub Netík a Aleš Svoboda vykydali v pondělí před úřadem vlády v Praze hnůj. Dali tím jasně najevo, za co vláda zrádců stojí….

=====

=====

Když to vypadá jako revoluce, cítíte to jako revoluci, bude to revoluce. Další video z Německa.

=====

Tajné tunely objeveny pod synagogou Chabad Lubavič

Úřady objevily podzemní tunely zabudované do ortodoxních židovských budov v New Yorku. Systém tunelů se začal nelegálně budovat před půl rokem. Ve vybudovaných prostorech byly nalezeny znepokojivé předměty. Policie vyhnala lidi ven a zatkla nejméně 10 osob. O co se jedná? Více ve videu ZDE.

=====

Svět se už připravuje na Trumpův návrat do Bílého domu, tedy až na šéfku Evropské centrální banky Lagardeovou. Ta minulý týden – i s přihlédnutím k její vysoce apolitické pozici dosti neprofesionálně a hlavně neprozíravě – pronesla, že „Trump jednoznačně představuje hrozbu“. Trump totiž drtivě zvítězil v republikánském hlasování v Iowě.

To estonská premiérka Kallasová tedy jedná prozíravěji. Při své nedávné návštěvě Washingtonu se neopomněla setkat také právě s klíčovými Trumpovými spojenci. Estonsko si – na rozdíl od šéfky ECB – totiž dobře uvědomuje, jak zásadní může být získat Trumpa na svoji stranu.

=====

Varování z Německa před novým “antivirovým” nosním sprejem. Způsobuje přenos grafenu přímo do nervů.

V televizi již běží reklamy a lékárny propagují nový “zázračný lék” Virx proti údajným virům. Není to nic jiného než nosní “vakcína”.

=====

Fialenko, opět sliby chyby.

Šéf WHO Ghebreyesus v Davosu straší Nemocí X. Ta je sice “neznámá”, ale přesto o ní experti ví, že by mohla zabít “50 milionů lidí” (proč ne 30 nebo 100, to nevysvětlují). Proto musíme mít prototypy vakcín. Ideální příspěvek pro byznysové fórum, sekce BigPharma. Potlesk vestoje.

A nezapomeňme na vedlejší sdělení: Hlasujte pro Pandemickou smlouvu WHO. Termín finalizace textu: Květen 2024.

*****

Myslím, že vzorek téměř 25 000 hlasujících je dostatečně reprezentativní, když vezmu fakt, že agentury provádí průzkumy na vzorku pouze 1000 až 1300 lidí.

*****

Americké bankovnictví by se mohlo ocitnout v krizi podobné té, která před 16-ti lety otřásla světovou ekonomikou.

Tým ekonomů při americkém Národním úřadu pro ekonomický výzkum (NBER), vedený Erikou Jiangovou, ve studii z prosince varuje, že loňský pokles cen nemovitostí v kombinaci s růstem úrokových sazeb může banky ohrozit podobně jako krize na hypotečním trhu v letech 2007 až 2008.

*****

Krajský soud v Brně rozhodl, i na základě posudku soudního znalce, že udělí otčímovi, který znásilňoval svoji nevlastní dceru, pouze podmínečný trest. Případ prošetří ministerstvo spravedlnosti i Nejvyšší státní zastupitelství. Soudce Novák v minulosti čelil kárné žalobě.

Trefný komentář k této kauze napsala Nela Lisková.

*****

Slovenská ministryně kultury Marina Šimkovičová zrušila zákaz komunikace a spolupráce v kulturní oblasti s Ruskou federací a Běloruskem.

„Ve světě jsou desítky válečných konfliktů a podle našeho názoru by na ně neměli doplácet umělci a kultura,“ cituje deník Pravda mluvčího ministerstva kultury Pavla Čorbu.

Podle předsedy parlamentního výboru pro kulturu a média Romana Michelka (SNS) umělci a tvůrci nemohou za to, jaký je v zemi politický režim, a kulturní výměna by měla nadále fungovat. „Trestají se nevinní, a to je choré. Ideologie by neměla zasahovat do kultury. Tvůrci ruské kultury by neměli být diskriminováni,“ uvedl Michelko.

Ministerstvo kultury Ruské federace vítá rozhodnutí Slovenska obnovit spolupráci.

*****

*****

Strojvůdci německých drah Deutsche Bahn v osobní dopravě budou od středečního rána do pondělního večera stávkovat, v nákladní dopravě zastaví práci už v úterý večer.

*****

Premiér Petr Fiala ve svých majetkových přiznáních opomněl, že byl vlastníkem podílu v Podnikatelské družstevní záložně. Za chybu mu hrozí padesátitisícová pokuta. Premiér uvedl, že měl v záložně běžný účet a neuvědomil si, že to znamená současně i podíl.

*****

V Doněcké lidové republice byl vyhlášen den smutku za oběti agrese ukrajinských jednotek proti civilistům.

Ráno 21. ledna udeřily ukrajinské ozbrojené síly na Doněck. Pod dělostřeleckou palbu se dostala zejména oblast trhu ve čtvrti Tekstilščik. Jak uvedl lídr republiky Pušilin, bylo zabito 27 civilistů, dalších 25 lidí bylo zraněno s různým stupněm závažnosti, mezi nimi jsou dva teenageři.

*****

Rusové pro vojáky vynalezli „neviditelný plášť“

Ten dělá člověka neviditelným pro drony s termokamerami a termovizními zaměřovači, píší američtí analytici.

Plášť je pokryt speciálním chemickým složením. Jeho hmotnost je 350 gramů, takže se vejde i do kapsy.

*****

Na 1. a 2. února je ve Finsku plánována celostátní stávka, která se bude týkat doslova všech odvětví, od mateřských škol až po vojenský průmysl.

Stávkující vznášejí výhradně politické požadavky proti realizaci vládního programu na omezení sociálních jistot a práv zaměstnanců.

Kvůli stávkám v továrnách Nammo ve Finsku by mohla být dočasně zastavena i výroba munice pro Ukrajinu.

Vláda obvinila Finy z nedostatku vlastenectví a ministerstvo obrany země zdůraznilo, že to “neovlivní množství ani kvalitu dodávek pro Ukrajinu”.

*****

JUDr. Harabin v rádiu Infovojna promluvil o započatém vyšetřovaní zločinů falešné pandemie a úmrtích na Covid šmakulády (video 15 minut).

https://tadesco.substack.com/p/zpravy-dne-2212024