mesic-zakladna-300x215Od letu Apolla 11 na Měsíc se čas od času objevují nejrůznější zprávy a „zaručené svědectví“ o tom, že odvrácená strana našeho souputníka slouží jako základna mimozemské civilizace. Příznivci konspiračních teorií mají jasno: „Něco tam určitě je. Nebylo právě toto důvodem zastavení letů s lidskou posádkou na Měsíc? Proč jsme tam nakonec nepostavili stálou základnu? Bylo by to přece mnohem logičtější, než mít stanici na oběžné dráze bez jakéhokoliv přístupu k surovinám a zásobám. “

Objevily se i zprávy, že první muž na Měsíci Neil Armstrong oznámil NASA, že mimozemšťané mají na odvrácené straně svou základnu a vzkazují nám, ať dáme od Měsíce ruce pryč. Zní to dost šíleně, že? Jenže důstojník námořní rozvědky Milton Cooper potvrdil, že mimozemská základna na Měsíci nejenže existuje, ale že ji „dobře informované kruhy“ evidují pod označením Luna. V jejím okolí probíhá rozsáhlá důlní těžba a mimozemšťané na ní parkují své obrovské mateřské lodi, zatímco na průzkum k Zemi vysílají menší létající talíře. O základně vyspělé vesmírné civilizace na Měsíci píše i Timothy Good ve své knize Above Top Secret. Uvádí, že se sice opírá o neověřené informace, ale Neil Armstrong a Edwin Buzz Aldrin, kteří 21. července 1969 vstoupili jako první lidé na Měsíc, zahlédli krátce po přistání UFO. Během televizního přenosu Armstrong oznámil, že vidí světlo vycházející z jednoho kráteru. Řídící středisko ho požádalo o další informace, ale nic dalšího nebylo slyšet.

Bývalý zaměstnanec NASA Otto Binder uvedl, že spojení začal rušit rádiový signál, ale že komunikace mezi řídícím střediskem a astronauty byla zhruba následující:

NASA: Co tam vidíte? Letová kontrola volá Apollo 11 …

Apollo: Tyto „zlatíčka“ jsou obrovské, pane! Bože! Nevěřili byste vlastním očím. Říkám vám, že je zde nějaká jiná vesmírná loď, stojí na okraji zadní strany kráteru! Jsou na Měsíci a sledují nás!

Tento rozhovor měl v roce 1979 potvrdit i bývalý šéf komunikačních systémů NASA Maurice Chatelain. Podle něj Armstrong viděl na okraji kráteru dvě UFO. „V NASA to nebylo žádné tajemství,“ řekl. „Nikdo o tom ale až dodnes nemluvil.“ O události údajně věděli i Sověti. „Podle našich zdrojů se posádka s UFO setkala bezprostředně po přistání modulu,“ řekl Dr. Vladimir Azhazha z Moskevské univerzity. „Neil Armstrong oznámil středisku pro kontrolu letu, že je sledují dva obrovské záhadné objekty, které přistáli v blízkosti měsíčního modulu. Tato zpráva se ale veřejně neodvysielala, protože ji NASA cenzurovala.“ Další sovětský vědec, Dr. Alexander Kazancev uvedl, že Buzz Aldrin natáčel UFO z vnitřku modulu a pokračoval v natáčení i po tom, co Armstrong vystoupil na povrch. Krátce na to jako udělal pár prvních kroků po měsíčním povrchu, UFO odletělo.

Maurice Chatelain také potvrdil, že spojení s Apollem 11 bylo z důvodů utajení přerušeno několikrát. „Posádky letů Apolla i Gemini zaznamenali cizí vesmírné lodě, čili UFO, několikrát. Astronauti vždy informovali řídící středisko, které jim nařídilo absolutní mlčenlivost,“ uvedl Chatelain. „Myslím, že to byl Walter Schirra na palubě Mercury 8, který jako první z astronautů použil pro létající talíře kódové označení Santa Claus. Toto si ale nejširší veřejnost nevšimla. Ovšem ti, co věděli, měli jasno pak, jak slyšeli Jamese Lovella z paluby Apolla 8. Když letěl kolem odvrácené strany Měsíce, řekl tak, aby to slyšel každý: Prosím, upozorňuji, že je tu Santa Claus. I když k tomu došlo během Vánoc v roce 1968, skrytý význam jeho slov pochopilo velké množství lidí,“ dodal Chatelain.

O tom, že na Měsíci opravdu viděli UFO, informoval Buzz Aldrin před časem i bolivijského novináře Eduarda Ascarrunz.

Zdroj: Zivaplaneta.com
Autor: Sueneé