Sbor generálního prokurátora amerického námořnictva a Úřad vojenských komisí po víkendu Dne práce obnovily vojenské tribunály na základně Guantánamo. Zdá se však, že White Hats zaměnily soud, neboť důstojník, který v úterý předsedal tribunálu Paula Pelosiho, nebyl viceadmirál Darse E. Crandall; ale generálmajor Joseph B. Berger (žádný příbuzný s generálem námořní pěchoty Davidem H. Bergerem), zástupce generálního advokáta americké armády. Jeho přítomnost na GITMO v úterý jasně ilustruje síly mimo námořnictvo JAG, U.S.M.C. a komunitu speciálních operací, které pracují na vymýcení hlubinného státu. Je to zřejmě nová éra spolupráce.

Bez ohledu na to generál Berger pronesl ostrá slova na adresu Paula Pelosiho, který se objevil bez právního zastoupení.

„Pane Pelosi, zdá se, že jste zatracený pedofil,“ řekl generál Berger. „Musím přiznat, že jsem tu v unikátní situaci, jak jsem pochopil, obžalovaní předvedení před tento tribunál jsou obvykle obviněni z velezrady, ostatní zločiny jsou podružné. Ale vy, pane Pelosi, jste tu proto, že vás státní soudy odmítly stíhat, i když vám byl předložen konkrétní důkaz vašich zločinů.“

Pelosi rozpolcený a zmatený řekl tribunálu, že nikdy neměl sex s nezletilými.

„To jen proto, že je vám 82 let a nemůžete, že? To vám nebránilo nabízet drogy a hotovost, abyste se jich dotýkal a nutil je, aby se dotýkali Vás, že?“ zeptal se generál Berger.

Ukázal tři důstojníky, kteří měli za úkol zvážit případ JAG proti Pelosimu – snímky, které vyšetřovatelé JAG získali – nahého Pelosiho ležící vedle nahé čtrnáctileté dívky v hotelovém pokoji v San Francisku. Fotografie zachycovaly Pelosiho vrásčité ruce, jak obtěžují její tělo.

„Podívejte, Paule… Nebude vám vadit, když vám budu říkat Paule? To děvče z fotky, a nejenom tohle děvče, ale další tři dívky teď stojí v zákulisí, aby svědčily, stejně jako organizátor, který s nimi domlouval tvoje schůzky. Je mi z toho zle. Když kápneš božskou, přiznáš svou vinu, tahle komise důstojníků ti možná prokáže trochu milosrdenství, ne že byste sis to zasloužil. Nechci tady být dlouho a hádám, že to chcete mít taky za sebou,“ řekl generál Berger.

Pelosi, který do té chvíle mlčel, vyhrkl: „Jsem zlomený dvaaosmdesátiletý muž. Co mi můžete udělat? Zabít mě? Už jsem skoro mrtvý. Uvnitř mrtvý. Chceš vědět, jestli jsem se dotýkal dětí. Jo, dotýkal jsem se jich. Co bys kurva dělal, kdybys byl šedesát let ženatý se zasranou čarodějnicí? Dotýkal jsem se jich, spousty dětí, ale nikdy nešlo o sex.“

„Takhle si to omlouváte? Jak si to zdůvodňujete? Vážíme si Vaší upřímnosti.“

Vzhledem k tomu, že Pelosi přiznala vinu, generál Berger požádal komisi, aby vynesla verdikt, aniž by představila byť jediného svědka. Senát odmítl trest smrti, ale rozhodl, že Pelosi bude do konce života jako stálý host ve vězeňském bloku tábora Delta základny Guantánamo.

https://realrawnews.com/2022/09/military-tribunal-convicts-paul-pelosi/