Pátek 10. prosince: George W. Bush byl prezidentem necelý rok, když myšlenky na bohatství, moc a vliv pohltily jeho tvárnou mysl a postavily ho na jednosměrnou cestu ke zlu. Bush, ovlivněný viceprezidentem, jehož morální turbulence zastínila jeho vlastní, proměnil Oválnou pracovnu v doupě zkaženosti, zlověstnou svatyni, kde on a jeho rakovinová kabala plánovali zabít tři mouchy jednou ranou, jak zní upravená verze přísloví.

Našli způsob, jak legitimizovat zabavení zahraniční ropy a zároveň kontrolovat a těžit z rozsáhlých opiových polí pokrývajících rozlehlou krajinu Afghánistánu. Chtěl také samozřejmě dokončit to, co jeho otec začal v Iráku – sesadit nebo zavraždit Saddáma Husajna. Bush navíc cítil, že Američané mají příliš mnoho svobod, a zoufale se snažil omezit práva a svobody, kterých si Američané cení.

To zaznělo v úvodu zprávy kontraadmirála Darse E. Crandalla, když v pátek ráno v zálivu Guantánamo pokračoval tribunál George W. Bushe.

Bushův právník David Aufhauser překvapivě řekl, že se zřekne úvodního prohlášení a místo toho se rozhodl přednést poznámky poté, co JAG případ ukončí.

První věc, kterou kontraadmirál Crandall nabídl jako důkaz, byla mikrokazeta se třemi hlasy: George W. Bush, Dick Cheney a Donald Rumsfeld. Tři nezávislí odborníci, řekl porotě, digitálně porovnali hlasy na pásce s více než 150 veřejně dostupnými nahrávkami těchto mužů a s přiměřenou jistotou (97,5 %) určili, že hlasy skutečně patřily Bushovi, Cheneymu a Rumsfeldovi.

“Neznáme přesné datum, kdy k této konverzaci došlo, ale z konverzace můžeme odvodit, že to bylo přibližně tři měsíce před 11. zářím,” řekl kontraadmirál Crandall a stiskl tlačítko přehrávání.

Bush: „Pokud to uděláme, musíme do toho jít naplno, víš. A až to bude hotové, budeme potřebovat zatraceně dobrou výmluvu, abychom mohli prodat Kongres, a naše ruce budou muset být křišťálově čisté.“

Cheney: „Nebudou k nám mít žádné vazby. A naše ruce – no, budou se koupat v bělidle.“

Bush: “Kolik to bude stát?”

Cheney: „Koho to zajímá? Nejsou to naše peníze (směje se Cheney) a bohatneme na náklady daňových poplatníků. Můžu všechno nastavit, ale potřebuji, abys s tím souhlasil.”

Rumsfeld: “Pokud to chceme na září, nemáme moc času na přípravu, možná 3 měsíce.”

Cheney: “Done, vláda funguje efektivně, když to potřebujeme.” Uděláme to a spousta informací, které nechceme zveřejňovat, navždy zmizí. Obviníme bin Ládina – myslím, že už ho nepotřebujeme – a poté, co se v New Yorku a Washingtonu usadí prach, vybombardujeme ty sračky z Kábulu. Nikoho nezajímá, jestli zničíme nějaké staré kamenné budovy a doškové chatrče. A vy můžete předvést nové účinné zbraně.”

Bush: „A svět to koupí? Budou věřit, že se některým špatně financovaným džihádistům podařilo provést nejsofistikovanější a nejsmrtelnější teroristický útok v historii a na americké půdě? Jsem pro zabíjení těch hajzlů, Dicku, ale oni tomu uvěří?”

Cheney: “Ty jsi zasranej prezident, Georgi, uvěří všemu, co jim řekneš.”

Pak admirál Crandall pozastavil pásku. “Tohle samozřejmě není první rozhovor, který vedli o plánování 11. září, ale už to samo o sobě vypovídá o mnohém-”

Aufhauser vstal a vznesl námitku. “To se zdá být velmi nevhodné. Najednou máte kouzelnou pásku, kouřící pistoli a očekáváte, že přijmeme její legitimitu. Až doteď obhajoba o pásce nic nevěděla. Nebylo by správné poskytnout nám kopii, abychom ji také mohli nechat otestovat na pravost? Mohl byste nám, prosím, říci, kde jste tuto kazetu sehnal?”

“Můžu: Rumsfeld ji poskytl. Mohu jen říci, že to bylo objeveno mezi jeho osobním majetkem poté, co spáchal sebevraždu u svého tribunálu,“ řekl kontraadmirál Crandall.

“Proč by dělal nahrávku, která by ho nakonec mohla usvědčit?” zeptal se Aufhauser.

„Jak to mám vědět, to nás nezajímá. Možná chtěl pojistku pro případ, že by plán nevyšel a George a Dick by se pokusili svalit vinu na něj, ale já se nepouštím do spekulací, jen fakta. A faktem je, že na té kazetě jsou Gorge, Dick a Don,“ řekl kontraadmirál Crandall ironicky.

Aufhauser se zeptal, proč, pokud je páska autentická, Cheney nesedí vedle Bushe jako spoluobžalovaný.

“Protože uprchl ze země tu samou noc, kdy byl George zatčen. Zajímavá náhoda, nemyslíte?” zeptal se kontraadmirál Crandall a znovu spustil nahrávku.

Bush: “Na kolik oběti se dostaneme?”

Cheney: “Asi pár tisíc, možná víc.”

Bush: “Ach, to není tak špatné.”

Rumsfeld: „Každá bitva má vedlejší účinek. Musíme přijmout vše.”

Bush: “Pokud z toho nebudeme kurva obviňováni.”

Cheney: “Jak jsem řekl, to se nestane.”

Zatímco se páska přehrávala, Bush vypadal nezúčastněně, jen upíral skleněný pohled na zeď, zatímco jeho právní zástupce zpochybňoval pravdivost pásky.

“Než uslyšíme více, admirále Crandalle, mohli bychom si prosím odpočinout do pondělí, takže obhajoba s vaším souhlasem může nechat tuto pásku ověřit přes víkend.” Uctivě také žádám o kopie jakýchkoli dalších důkazů, které plánujete použít, o kterých jsme nebyli informováni,“ řekl Aufhauser.

„Jak vám bylo v minulosti připomenuto, toto není civilní proces. Této žádosti nemusíme vyhovět. Ale dám vám kopii kazety na víkend,“ řekl kontraadmirál Crandall.

Tribunál udělal přestávku do pondělního rána.

Zdroj:

https://realrawnews.com/2021/12/george-w-bush-military-tribunal-day-2/