Oddělení White Hatu americké armády v úterý zajistilo toho, jejž nazývají „klonovacím vědcem“ Deep State, který možná pracoval v podzemní klonovací laboratoři v Missouri, sdělil zdroj z kanceláře generála Erica M. Smithe agentuře Real Raw News.

Jak již bylo oznámeno dříve, americké speciální jednotky 20. prosince našly a zničily laboratoř klonování lidí v Missouri Ozarks. Před zhroucením laboratoře zabavily počítačové věže, notebooky a holografický projektor.

Hardware, jak uvedl zdroj, byl poslán do kybernetického velitelství americké armády ve Fort Gordon, kde specialisté strávili posledních několik týdnů usilovnou snahou proniknout do sofistikovaného šifrování, v jednom případě s katastrofálním účinkem. Laptop se zahřál na dotek a poté, co se personál pokusil obejít šifrování hesel, se roztavil. Chemická analýza odhalila, že někdo obalil vnitřnosti termitovou pastou a chytře vydedukoval způsob, jak zapálit urychlovač pod nízkým napětím. Specialista, který notebook otvíral, utrpěl popáleniny druhého stupně na rukou a obličeji, řekl náš zdroj.

„Ten počítač je ztráta, docela účinný mechanismus proti neoprávněným zásahům. Kybernetické velitelství přijalo dodatečná opatření a úspěšně vytáhlo pevný disk z druhého počítače. Podařilo se jim do adresáře dostat, ale téměř každý dokument a soubor je zajištěný šifrou, kterou nerozluštili,“ uvedl zdroj.

Ten, kdo ochranu instaloval, však udělal do očí bijící, neomluvitelnou chybu: zapomněl zakódovat složku Microsoft User Account v kořenovém adresáři. Zapomněl také přiřadit aliasy oprávněným uživatelům.

„Pro ně nedbalé, pro nás dobré,“ poznamenal zdroj. „Tři jména.“

Dva z těch tří jsou již mrtví. Jeden zahynul při „nehodě“ v dubnu 2021; se svým vozidlem přejel přes okraj útesu v Malibu a zemřel v rokli. Druhý, dlouholetý počítačový inženýr v Applu, zemřel na „Covid komplikace“ v červnu 2022.

Přeživším uživatelem, kterého armáda zadržela v úterý ráno, je 49letý vědec narozený v Německu, který získal doktorát z genetiky a genomiky na Bostonské univerzitě. Po promoci pracoval sedm let v soukromé biotechnologické společnosti se sídlem v Massachusetts, pak zmizel neznámo kam, dokud se jeho jméno neobjevilo v počítači.

Naše zdroje uvedly, že jejich jména a jméno biotechnologické společnosti budou utajena až do ukončení vyšetřování Cyber Command.

V současné době nechtěl zveřejnit, jak Bílé klobouky vědce lokalizovaly ani jaký vojenský majetek ovlivnil zatčení, ale řekl: „Jediné, co teď můžu říct, je, že mluvíme o bohatém muži, který byl nalezen, jak žije se svými financemi, ve zchátralém jednopokojovém bytě. Jediným vozidlem registrovaným na jeho jméno byla otlučená Toyota Corolla z roku 2001. Měl doma miliony dolarů.“

Vědec je vyslýchán na bezpečném místě, dodal.

„Jestli zná místa, kde se nacházejí další klonovací laboratoře nebo kdo byl naklonován? Určitě  z něj tyto informace dostaneme,“ řekl náš zdroj na závěr.

https://realrawnews.com/2023/01/military-arrests-deep-state-cloning-scientist/