Bývalá velvyslankyně USA na Ukrajině Bridget Brinková byla oběšena v pátek odpoledne jen několik hodin poté, co ji vojenský tribunál v zálivu Guantánamo shledal vinnou z velezrady.

Krátký neohlášený tribunál začal v 9:00 a viceadmirál Darse E. Crandall ze sboru soudce generálního advokáta námořnictva USA předložil fotografie a video, na němž Brinková odevzdala 2,2 miliardy dolarů v americké měně úředníkovi ukrajinského ministerstva obrany generálporučíku Serhiji Šaptalovi. Transakce se uskutečnila na varšavském Chopinově letišti a video, i když zrnité, ukazovalo podsaditou ženu s krátkými blond vlasy a kulatým obličejem, jak Shaptalovi potřásá rukou, zatímco ukrajinští vojáci převáželi bedny s hotovostí z amerického nákladního letadla C-5 Galaxy na nákladní vozy na přistávací ploše.

Vzdorovitá Brinková nabídla nevěrohodnou obhajobu: Nejprve prohlásila: „To nejsem já!“ Pak prohlásila, že video je falešné a bylo vyrobeno, aby ji usvědčilo.

Viceadmirál Crandall však důstojnické komisi řekl, že kybernetické velitelství armády USA i kyberprostorové velitelství sil námořní pěchoty ověřily média a určily, že Brinková je skutečně osobou zobrazenou na videu.

Admirálovy dodatečné důkazy zahrnovaly dva očité svědky, kteří cestovali s Brinkovou na palubě Boingu 757 ministerstva zahraničí, který je převážel z Andrewsovy letecké základny do Varšavy. Těmito svědky byli najatý člen posádky a druhý pilot, oba pod přísahou vypověděli, že slyšeli, jak se Brinková během letu chlubila úředníkům ministerstva zahraničí, jak americké daňové dolary pomohou Volodymyru Zelenskému odrazit ruské vojáky od „amerických zájmů“.

Není jasné, jak je JAG přiměla, aby Brinkovou usvědčili, ale tvrdili, že nebyli donuceni a vypovídali ze své vlastní svobodné vůle, protože Brinkové slova byla hluboce zneklidňující a podkopala vše, co americká ústava zastávala.

„Doslova se smála tomu, jak jsou Američané bezradní ohledně toho, kolik daňových dolarů Biden Zelenskému dává,“ vypověděl člen posádky. „Měla takové ohavné chichotání a říkala [jméno vynecháno] a [jméno vynecháno], že jí Biden slíbila povýšení na vyšší pozici v roce 2024, pokud tento úkol splní. Byla z toho celá pryč.“

Real Raw News vynechala jména v rámci dalšího aktivního vyšetřování americké armády.

Druhý pilot na svědecké lavici řekl: „Seděl jsem v uličce vedle Bridget Brinkové. Během letu si dala 7 nebo 8 koktejlů Smirnova a brusinkového džusu a bouřlivě se smála tomu, jak konečně dostala šanci „vyjebat“ s Trumpovou Amerikou. Posléze v opilecké strnulosti blábolila o tom, jak může Zelenskému dát všechno, co chce.“

Nedlouho poté vynesl tribunál rozsudek o vině a doporučil, aby Brinková dostala nejvyšší přípustný trest – smrt – za své vlastizrádné zločiny proti Spojeným státům a jejich lidu. Když Brinková slyšela rozsudek, křičela z plných plic, že se chce odvolat.

„Odvolání se zamítá,“ řekl viceadmirál Crandall a dodal, že JAG je připravena rozsudek bez prodlení vykonat.

O tři hodiny později měla Brinková kolem krku omotaný provaz. Pořád ještě žvanila o odvolání, když kat stiskl vypínač, který ji poslal k zemi.

Zdroj z JAG řekl Real Raw News, že video s činy Brinkové a popravou bylo zasláno Nancy Pelosiové, Chucku Schumerovi, Kamale Harrisové a Bidenovi s popiskem – „Tohle čeká zrádce, kteří se snaží nahlodat americkou ústavu.“

https://realrawnews.com/2022/10/military-hangs-to-death-us-ambassador-to-ukraine-bridget-brink/