Bachmut byl důležitou pevností ukrajinské armády. Měsíce se bránil každý centimetr. Téměř rok byli vojáci posíláni do  „mlýnku na maso“ v Bachmutu.

„To se nyní chýlí ke konci. Skupina Wagner oznámila, že prakticky vlastní Bachmut. Některé části města jsou stále okupovány ukrajinskými jednotkami, ale to jsou poslední ohniska odporu,“ říká bývalý americký zpravodajský důstojník Scott Ritter. „Bachmut padl.“

„Rusko fakticky paralyzovalo ukrajinskou armádu. Desetitisíce ukrajinských vojáků byly zabity. Desítky tisíc byly zraněny,“ řekl Ritter. Ukrajinská armáda podle něj pravděpodobně není schopna zahájit jarní ofenzívu.

„Rusko s největší pravděpodobností zasadí poslední ránu ukrajinské armádě letos v létě,“ říká. „Bitva o Bachmut skončila. To znamená, že šance na vítězství Ukrajiny byla ztracena. Válka je prohraná.“

Ukrajina mezitím tvrdí, že situace v Bachmutu je „obtížná, ale pod kontrolou.“ Podle velitele ukrajinských jednotek na východní Ukrajině ukrajinští vojáci ‚hrdinsky‘ vzdorují ruské ofenzívě.

Šéf Wagnerovců Jevgenij Prigožin již dříve uvedl, že jeho jednotky postupují v Bachmutu, a že ukrajinské jednotky mají problémy kvůli ztrátě zásobovacích tras.

https://cz24.news/video-scott-ritter-ukrajina-prave-prohrala-valku/

ZDROJ: Scott Ritter/Rumble.com

Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda