Lord Jacob Rothschild – finančník a člen bankovní rodiny Rothschildů – zemřel ve věku 87 let, oznámila dnes jeho rodina.

Britský šlechtic, který byl známý také ve světě umění a kulturního dědictví, zahájil svou kariéru v rodinné bance NM Rothschild & Sons v roce 1963.

V roce 1980 pak spolu se sirem Markem Weinbergem založil tehdejší pojišťovací skupinu J Rothschild Assurance Group, nyní St James’s Place.

Lord Rothschild – který měl čtyři děti včetně finančníka Nata Rothschilda – také založil společnost Windmill Hill Asset Management, která spravuje rodinné filantropické portfolio.

Podle loňského žebříčku bohatých Sunday Times má jeho rodina odhadovaný majetek ve výši přibližně 82 milionů liber a na židovské účely, vzdělávání a umění věnuje údajně 66 milionů liber. (Jeho jmění je samozřejmě mnohonásobně vyšší. Je úsměvné, že Rothschildové se neobjevují v žebříčku nejbohatších lidí světa – pozn. př.)

Během své kariéry zastával lord Rothschild například funkci místopředsedy představenstva v tehdejší televizi BSkyB a byl také předsedou správní rady Národní galerie.

Lord Rothschild, který vystudoval Eton College a Christ Church Oxford, působil také jako předseda Národního památkového fondu.

V roce 1992 se stal také prezidentem tehdejšího Institutu pro židovské záležitosti, dnes známého jako Institut pro výzkum židovské politiky.

Rodina v dnešním prohlášení uvedla:

„Náš otec Jacob se významně zapsal do života mnoha lidí, byl vynikajícím finančníkem, zastáncem umění a kultury, oddaným státním úředníkem, vášnivým podporovatelem charitativních akcí v Izraeli a židovské kultury, nadšeným ekologem a velmi milovaným přítelem, otcem a dědečkem.

Bude pohřben v souladu s židovskými zvyklostmi při malém rodinném obřadu a později se uskuteční vzpomínková akce na jeho život.“

Zdroj: Mail Online

https://tadesco.org/ve-veku-87-let-zemrel-lord-jacob-rothschild/