Pátek, 22. prosince ve 04:29 přichází Zimní Slunovrat. Během zimního slunovratu nastává přechod. Opět se RODÍ Nové Slunce. Zimní slunovrat je považován za období obnovy energie. Slunce je symbolem vitality a slunovrat je přechodem, kdy se po dosažení vrcholu potenciálu opět začne doplňovat síla. V této době se Slunce i Matička Země obrací do nové etapy života.

Tradice setkání s tímto svátkem zahrnuje řadu obřadů a rituálů. Každá akce, obřad, rituál má hluboký význam. Silné spojení se Sluncem dává jasné životní principy, sebevědomí, blahobyt, vysoké společenské postavení, oblíbenost a vůdčí vlastnosti. Toto spojení dává člověku sílu, být štědrý, hrdý, upřímný, chovat se uctivě vůči druhým, ale i tak dosahovat cílů.

-> Poslechněte si Novosti Slovanských Novín za posledních 24 hodin v prac. dnech v 18:00. <-

V den zimního slunovratu všechno světlo, které je ztělesněno v mladém Slunci, začíná vycházet ze samotné hloubky. Pomalu prosvětluje lidi ve všech aspektech jejich života. Jelikož hlavní postavou svátku je Slunce, v tento den se v každé domácnosti vždy připravoval koláč ve tvaru kruhu. Na základě dne zimního slunovratu Slované určili, jaká bude úroda. Pokud byl na stromech mráz, znamená to, že bude dobře.

Lidstvo již zanechalo svou tíhu a určená hodina udeřila pro mnohé národy. Nad novým národem se zvedá Štít Světla.

…Přejeme Vám, ať se život každého obrátí tak, Svátky spojené s pohybem Slunce jsou nejdůležitější. Je to obrat Slunce a Země a vlastně celé přírody, která vstupuje do nové etapy života.

https://slovanskenoviny.sk/v-piatok-nastava-zimny-slnovrat/