V Bulharsku padla vláda – u nás je to přísně tajná informace! V Bruselu i v Praze vypukla mezi politiky panika. Včera Rusko prolomilo plynovou blokádu Evropy. Události v Bulharsku mají po pádu vlády tamního bruselského chráněnce Kirila Petkova rychlý spád. Jakmile ruská velvyslankyně v Bulharsku Eleonora Mitrofanová oznámila, že nevidí žádné problémy v obnovení plnohodnotného zásobování Bulharska plynem z Ruska, daly se události rychle do pohybu. Nový ministr energetiky Bulharska Rossen Hristov nechal zastavit “pro administrativní nesrovnalosti” výstavbu plynovodu do Řecka, kterou Bulharsku vnutily USA za předchozí vlády Petkova. Američané totiž chtěli do Bulharska přes Řecko dodávat svůj zkapalněný plyn.
Hned poté Hristov zrušil kontrakty na dodávky plynu LNG, který se měl přes turecké a řecké přístavy dopravovat loděmi do Bulharska podle smluv uzavřených Petkovem – jako důvod zrušení smluv Hristov uvedl likvidační ceny, které si Bulharsko nemůže dovolit”. A do třetice Hristov oznámil, že dodávky ruského plynu do Bulharska jsou nevyhnutelné, a obvinil předchozí vládu Petkova z úmyslného poškozování , a požádal Rusko o pomoc v boji proti energetické chudobě v nadcházející zimě.
Bulharsko čekají nové volby a všichni politici vědí, že kdo sežene levný plyn a elektřinu, ten vyhraje. Brusel i Praha se obávají, že po Bulharsku bude obdobný vývoj následovat v Itálii, a potom v celé Evropě. Rusko i Bulharsko jsou letití spojenci a v politice zachovávají neutrální vztahy. Ani Hitler nedonutil Bulharsko, aby Rusku vyhlásilo válku. Bulharsko si stále cení osvobození ze staletí trvajícího osmanského jha Ruskem.
Podle Putinovy velvyslankyně Eleonory Mitrofanové stačí do Kremlu vyslat posly a zaplatit rubly a hned může být teplo a levno i v Čechách. Mimochodem, přímé dodávky levného plynu z Ruska už mají sjednané kromě Bulharska také Maďarsko, Rakousko a Německo! Aby se něco změnilo v Česku, muselo by jako v Bulharsku dojít k pádu vlády bruselského(i amerického) chráněnce Petra Fialy, jinak nás čekají likvidační časy. Vyhnání od koryt se vlastizrádci bojí, proto embargo na tak důležité informace!
Zdroj: Helena Heclová FB