Prezident Donald J. Trump ve čtvrtek označil Rona DeSantise za „agenta Deep State“ poté, co se dozvěděl, že guvernér srdečně vital Federální agenturu pro řešení krizových situací na jihozápadě Floridy, zatímco ignoroval zprávy o ničemných agentech FEMA, kteří rabují domy vysídlených občanů.

Zdroj z Trumpovy kanceláře v NYC řekl agentuře Real Raw News, že rozzuřený prezident Donald J. Trump označil DeSantise za „zbabělého, neschopného guvernéra“ a „opravdu zlého člověka“ za to, že dal FEMA volnou ruku ve státě, který oba nazývají domovem.

„Trump zuří. Ví, co FEMA s touto zemí provedla,“ řekl náš zdroj.

Trump a FEMA spolu mají sporný vztah. Jeho vlastní ředitel FEMA Brock Long se pokusil podkopat Trumpovu autoritu tím, že ho vykreslil jako divokého šílence, jehož chápání reality je přinejlepším sporné. Citát připisovaný Trumpovi o použití jaderných zbraní k rozptýlení hurikánů dopadajících na pevninu ve skutečnosti vymyslel Long, který jej pošpinil v médiích, jako by Trump tyto hlouposti vyslovil. Hlavní média se samozřejmě chytila na návnadu. V roce 2019 Long znovu přistoupil k sabotáži Trumpovy důvěryhodnosti v události běžně označované jako „Sharpiegate“. Zatímco se hurikán Dorian, silná bouře typu Cat 5, blížil k jihovýchodu Spojených států, prezident Trump v televizi ukázal mapu promítající Dorianovu cestu do vnitrozemí. Někdo ale na poslední chvíli mapu s pomocí Sharpie upravil tak, aby do Dorianovy cesty zahrnula části Alabamy – která byla stovky kilometrů vzdálená od devastace  bouře. Média Trumpa zesměšnila a obvinila ho, že si vymyslel vlastní pohádku. Trump se později dozvěděl, že Brock Long mapu pozměnil.

„Není žádným tajemstvím, že Trump nemá FEMA v lásce. S tím, co se teď děje, obviňuje DeSantise stejně, jako obviňuje i je. Včera měl Trump rozhovory se svým nejbližším okruhem. Řekl, že DeSantis je buď Deep State, nebo sympatizant Deep State,“ uvedl zdroj.

Trump, hledající vysvětlení, se třikrát pokoušel DeSantise zastihnout telefonicky, ale DeSantis hovory nezvedal. Trump mu dal důvěru, i když DeSantis nedávno řekl svým finančním dobrodincům, že „Trump nikdy nebyl hoden být prezidentem“.

„Co se děje s FEMA, je důležitější než ty nebo já, Rone. Jsi v televizi a usmíváš se vedle [ředitele FEMA] Criswella, zatímco vlastenci v armádě bojují a drží zločince z FEMA mimo domovy lidí. Pokud jsi čestný, dostaň FEMA pryč,“ řekl Trump údajně v hlasové schránce.

Na závěr náš zdroj uvedl, že Trump dává vlastní finance, aby pomohl osobám, které bouře připravila o domovy.

 

Zdroj: https://realrawnews.com/2022/09/trump-desantis-is-deep-state/