Ve čtvrtek 1. července odsoudil vojenský tribunál v zálivu Guantánamo předsedu sněmovního zpravodajského výboru Adama Schiffa obviněného ze zrady a špionáže poté, co vyslechl důkazy, které spojily tohoto zaprodance se spiknutím sponzorovaným Čínou, jehož cílem bylo obviňovat nejpatriotičtějšího prezidenta, který kdy seděl v Oválné pracovně.

V červenci 2019 Schiff hrubě zkreslil a velmi podvodně charakterizoval Trumpův telefonát s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenskijem, v němž údajně zadržel americkou pomoc výměnou za vyšetřování Huntera Bidena. Trump i Zelenskij obvinění vyvrátili, ale Schiff zneužil svou autoritu tím, že tlačil na Kongres, aby pokročil v obžalovacím vyšetřování Donalda Trumpa.

V září 2019 zahájil Sbor soudního generálního advokáta amerického námořnictva vyšetřování, jehož cílem bylo zjistit, zda Schiffovy kroky podvedly sněmovnu, zda jsou jeho stížnosti ústavní.

Šestiměsíční vyšetřování JAG prokázalo, že Schiff, stejně jako většina agentů Deep State, měl neutuchající závislost na bohatství a ve velkém přijímal úplatky výměnou za pomoc nepřátelům Spojených států, když se takové akce shodovaly s jeho osobními cíli.

JAG a Úřad vojenských komisí získali důkazy spojující Schiffa s čínským plánem, který měl sesadit Donalda J. Trumpa. Konkrétně Schiff dostal „dary“ od čínského podnikatele jménem Li Wei. Wei byl vedoucím pracovníkem společnosti Bohai Harvest RST (Šanghaj) Equity Investment Fund Management Co., kdy u této firmy vlastní 10% podíl  společnost Huntera Bidena.

Dary zahrnovaly vzácný Bao Dai Rolex z roku 1954 v hodnotě 5 000 000 $ a Bugatti Chiron Pur Sport v hodnotě přibližně 3 000 000 $, které později tajně vydražil v Sothebys.

Úřad vojenských komisí tvrdí, že Schiff bezostyšně porušil Pravidla pro dary a etiku, které zakazují federálním zaměstnancům přijímat dary za laskavosti a požaduje, aby jakýkoli předmět v hodnotě přes 166 $ byl nahlášen státnímu oddělení

Tyto důkazy částečně vedly k zatčení Schiffa 24. května a následné cestě do zálivu Guantánamo.

Jeho čtvrteční tribunál trval jen dvě hodiny, kdy viceadmirál John G. Hannink vyzval tříčlennou porotu, aby Schiffa, který byl bez advokáta, usvědčili z velezrady.

“Schiffova chamtivost, umocněná jeho vroucí nenávistí k Donaldu Trumpovi, ho vedla cestou vlastizrady.” Je slabý a tvárný a vědomě zradil svou přísahu v naději, že vydělá peníze a uskuteční tichý puč proti zvolenému prezidentu Spojených států. Mnozí lidé museli vědět, že tyto dary dostal a od koho pocházely, ale to bylo zameteno pod koberec hlubokým státem v zoufalé snaze odvolat Trumpa z funkce. Schiff používal aliasy a proxy k praní mnoha svých získaných darů, ale vždy existuje stezka, “řekl viceadmirál Hannink soudu.

Schiff byl souzen za své zločiny… připustil, že měl dary odmítnout…  dodal, že jsou „nad rámec“ a nemají žádnou souvislost s jeho vztahem s Čínou, Li Wai, Josephem Bidenem nebo Hunterem Bidenem.

“Tyto lidi samozřejmě znám,” řekl Schiff. ” Wai je můj kamarád, který měl v životě štěstí a něco z toho sdílel se mnou, svým přítelem. Nemělo to nic společného s Trumpem. Věrně sloužím tomuto národu mnoho let a neuznávám autoritu tohoto soudu nade mnou. “

Viceadmirál Hannink, stejně jako na předchozích tribunálech, vytáhl příslovečného králíka z magického klobouku: prostřednictvím telekonference se Schiffova manželka Eva objevila na obrazovce notebooku, aby svědčila proti svému manželovi. Řekla tribunálu, že Schiff přijal dary a pobídky k vedení války proti Donaldu Trumpovi ve výši 20 000 000 $. Předložila stvrzenky a účetní knihy i osobní korespondenci mezi Schiffem a Hunterem Bidenem, což dokazuje, že Schiffovy výplaty byly míněny jako kompenzace za pokus o sesazení Trumpa.

“Dokumenty, které vidíte na obrazovce, máme zde jejich kopie,” řekl viceadmirál Hannink a předal usvědčující důkazy soudu. “Paní Schiffová, byla jste nucena nebo podplacena, abyste vydal svědectví proti svému manželovi? “

“Ne,” řekla Eve Schiffová. “Byla jsem unavena z týrání.” Jsem ráda, že to konečně skončilo. Byla jsem unavena ze lží, manipulace, zla, které pronikalo naším domovem. Adam nebyl nikdy spokojen s platem vládního úředníka. Říkal mi, že doufá, jak se zbaví Trumpa tak velmi zbohatne. “

“Dostáváš, co si zasloužíš, Adame,” oslovila svého manžela a obrazovka zhasla.

Krátce nato tři důstojníci zastupující armádu shledali Schiffa vinným. Za své zločiny proti Americe dostal nejvyšší trest. Viceadmirál Hannink souhlasil a naplánoval Schiffovu popravu na 13. srpna.

Zdroj:

https://realrawnews.com/2021/07/adam-schiff-convicted-of-treason/