Něco se stalo se sovětskými kosmonauty v Saljutu 7, kteří obíhali kolem Země v roce 1985. Toto je poněkud utišené tajemství, které uniklo na západ. (Foto: archiv)

Vesmír je plný překvapení, ale to, co v létě roku 1984 oznámila posádka sovětské vesmírné stanice Saljut 7, bylo mimořádné i podle kosmických měřítek.

Na 155. den letu ohlásil velitel Oleg Atkov a kosmonauti Vladimir Lovjov a Leonid Kizim, že vesmírnou stanici zalilo oranžové světlo, které je na okamžik úplně oslepilo.

Zmocnila se jich obava, zda na palubě nedošlo k požáru nebo explozi. Když se jim zrak vrátil, vyhlédli průzory ven a informovali pozemní středisko letového řízení, že tam vidí jakési tváře.

Venku nad kosmickou lodí se pohupovalo sedm bytostí. Jejich obličeje a těla vypadaly jako lidská, ale měli křídla. Bytosti po dobu asi 10 minut udržovali stejnou rychlost a pohyb jako kosmická stanice a pak náhle zmizeli.

Kosmonauti si připustili, že zřejmě na chvilku ztratili rozum, a po několika dnech nabyli přesvědčení, že je musela postihnout kolektivní halucinace.

Ale během 167. dne letu se ke kosmonautům přidali tři kolegové z kosmické lodi Sojuz T-12 Světlana Savickaja, Igor Volk a Vladimir Džanibekov.

A kosmickou stanici opět zalilo jasné oranžové světlo. Znovu se vynořilo sedm bytostí – každý z nich byl podle svědků velký jak dopravní letadlo.

Všech šest kosmonautů tvrdilo, že spatřili „usmívající se“ anděly.

Kdybychom brali v úvahu pouze zážitek první posádky, mohli bychom ho považovat za výsledek stresu spojeného s dlouhotrvajícím letem.

NASA nakonec Vatikánu odhalila, že to nebylo poprvé, co se něco takového prostřednictvím Hubbleova dalekohledu stalo.

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/tajemstvi-sovetskych-kosmonautu-z-roku-1984-ktere-uniklo-na-zapad/