Americká námořní pěchota se ve čtvrtek odpoledne málem dostala do ostré přestřelky se zkorumpovanými federálními agenty, když k branám tábora Pendleton dorazili čtyři desperáti FBI, kteří tvrdili, že mají zatykač na dva námořní pěšáky, kteří 6. ledna pokojně navštívili Kapitol.

Nenadálé zjevení federálů značí tento týden už podruhé, že gestapo Merricka Garlanda přišlo lovit námořní pěšáky v aktivní službě, jejichž jediným motivem k návštěvě Washingtonu byly protesty proti ukradeným volbám a poskytnutí pomoci zraněným osobám.

Agenti FBI v úterý nezákonně zatkli tři námořní pěšáky: Micaha Coomera, umístěného v táboře Pendleton; Joshuu Abateho ve Fort Meade; a Dodge Dalea Hellonena v táboře Lejeune. Všichni tři byli zatčeni mimo službu a obviněni z přestupků. Po zatčení se federálové pokusili zasít neshody a paranoiu uvnitř sboru a bez důkazů tvrdili, že „kolegové – námořní pěchota“ napomáhali jejich vyšetřování a pomáhali identifikovat podezřelé.

Zdroj z kanceláře generála Erica M. Smithe toto tvrzení vyvrátil.

„Žádný loajální mariňák by nepomohl kriminálnímu ministerstvu spravedlnosti. Mariňáci, které vzali do vazby, jsou dobří mariňáci. Ano, byli na Kapitolu, ale do budovy vstoupili poté, co viděli, jak jsou lidé ušlapáváni, aby poskytli lékařskou pomoc. Jejich jediným takzvaným zločinem bylo nasazení MAGA klobouku na sochu. Tihle mariňáci zachránili životy,“ řekl zdroj.

Po jejich zatčení vydala kancelář generála Smithe bulletin, ve kterém varovala všechny mariňáky v aktivní službě, že ministerstvo spravedlnosti je zapojeno do honu na čarodějnice, aby nalezlo každého mariňáka, který se mohl 6. ledna pohybovat v D.C. nebo poblíž něj. Kancelář také informovala mariňáky v důchodu, na které měla adresy nebo telefonní čísla. Oznámení upozorňovalo mariňáky, aby si dávali pozor na své okolí, když jsou mimo domov, protože zlovolní federální agenti pravděpodobně sledují bary, noční kluby a nákupní centra. Také naznačovalo, že by federálové mohli využít „atraktivní ženy, které dělají návrhy“ k polapení mariňáků. „FBI se pravděpodobně schovává ve městech a obcích poblíž našich institucí, ale méně pravděpodobné je, že ti zbabělci budou mít tu drzost ukázat se u vás doma,“ stálo ve věstníku.

Kancelář generála Smithe si druhou část věty vyložila špatně.

Ve čtvrtek odpoledne zastavili dva černé Lincolny u brány San Luis Rey v Camp Pendletonu, jednoho z osmi hlídaných vstupních bodů. Osazenstvo přistoupilo ke strážím námořní pěchoty a identifikovalo se jako agenti FBI s tím, že mají federální zatykač na dva mariňáky na základně.

Kancelář generála Smithe požádala RRN, aby jména mariňáků zatajila, ale můžeme říct, že jeden je seržant hlavního dělostřelectva, druhý poručík.

Čtyři agresivní federálové dali strážím ultimátum: doručte mariňáky, nebo vstoupí do Camp Pendletonu, aby je našli.

„Mariňáci neberou výhrůžky zrovna v potaz, zvlášť od kriminální FBI,“ řekl náš zdroj. „Strážní u brány varovali, řekli federálům, že se mohou otočit a odejít, nebo využít nejlepší možnosti, jak se dostat dovnitř.“

Jeden federál údajně řekl vedoucímu hlídce, že mu Merrick Garland dal pravomoc zatknout oba námořní pěšáky „všemi prostředky“, a posunul ruku k pouzdru s pistolí na pravém boku.

Zjistil obratem, že kouká do hlavně strážcovy pušky.

Hlídky, řekl zdroj, připomněly FBI, že v táboře Pendleton “ubytovávají” 42 tisíc federálů, nenávidějících mariňáky.

„Generál Smith si uvědomil, že se odvíjí krize. Má silnou neúctu k federálům a strážným u brány bylo řečeno, že jim nikoho nevydáme do vazby. Federálům se to nelíbilo a byli silně rozrušení, což způsobilo patovou situaci, která trvala asi patnáct minut,“ uvedl zdroj.

Hlídky mířily zbraněmi na agenty FBI.

„Doporučujeme vám, abyste se odporoučeli, nasedli do vozidel a odjeli,“ řekl údajně jeden ze strážců FBI.

Nakonec federálové odtáli; nasedli do svých terénních aut a odjeli, jeden federál zakřičel otevřeným oknem: „Vrátíme se.“

„A my tady budeme čekat,“ řekl strážný u brány.

Na závěr náš zdroj řekl, že s každým federálem, který bude přistižen při zatýkání mariňáků, bude zacházeno jako s nepřátelskými bojovníky.

https://realrawnews.com/2023/01/marines-and-corrupt-fbi-clash-at-camp-pendleton/