Jsem tak strašně vděčný za to, že není premiérem Babiš. Protože kdyby byl premiérem, tak by teď populisticky zvedal daně, chtěl víc zdanit OSVČ, zvedal daň z nemovitosti, byla by inflace jak svině, schodek rozpočtu jako kráva, důchodcům by zrušil valorizace důchodů a zvednul věk odchodu do důchodu.

Naštěstí tu máme ODS, premiér je pravičák jako poleno a ministr financí špičkový ekonom co vědí, že tyhle věci nic neřeší a tak se snaží nastartovat ekonomiku, snižují výdaje státu, zefektivňují jeho fungování digitalizací a propouštějí tisíce zbytečných úředníků. Prostě ZMĚNA, KTERÉ VĚŘÍM!

Trestnost nedodržení předvolebních slibů.

Komentář Dana Vávry k současnému dění, kdy je realita v přímém rozporu s předvolebními sliby, na základě kterých jsou vládní politici ve svých funkcích. Navrhoval bych jednu takovou změnu ústavy. Zavedl bych trestnost nedodržení předvolebních slibů. Říkals, že snížíš daně a nesnížils? 5 let. Zvýšil? Deset. Je válka? Dobře, polehčující okolnost. Osm. Samozřejmě kumulativně. Takže pokud by těch slibů bylo víc, mohlo by se to vyšplhat i na vyšší hodnoty. Stanjuru by pustili z vězení v roce 2300. [zdroj]

Tohle uzrálo jak víno. Populistický nenávistný volebního spot spot ANO z roku 2021. Prchal by si možná mohl začít říkat Nostradamus. Babiš to prý tenkrát hodně přehnal s tím lhaním se psalo. Uběhly dva roky a prakticky všechno se stalo pravdou.


Vládní podvod na voličích.

Pro připomenutí jen některé kousky:

Zastavíme zadlužování země.

SPOLU nezvýšíme žádné daně.

Zajistíme seniorům důstojný život.

Zakázat spalovací motory je nepřijatelné.

Nenasytný stát potřebuje dietu, ne vyšší daně.

5,3%. Tak vysokou inflaci nám zanechal Andrej Babiš. Čeká nás spoustu práce.

Mít kde bydlet není luxus! Odmítáme vyšší zdanění nemovitostí!

Zvyšování daně z nemovitostí nepřipustíme.

Budeme bránit omezování svobody projevu ve veřejném i digitálním prostoru.

Považuji za velmi důležité mluvit o době, kdy svoboda nebyla samozřejmostí.

Budeme dělat politiku, která přestane s rozdělováním společnosti.

Vláda nesmí zneužívat nouzový stav.

Je naší povinností podporovat ty, kteří bojují za svobodu, demokracii a lidská práva.

Jme připravení překonávat rozdíly.

Chci stavět na tom, co nás spojuje. Chci vnést do politiky slušnost a profesionalitu.

Každý, kdo pouští k moci komunisty, nás vede na cestě k socialismu.

Považuji za hanbu, že jsme dopustili, aby představitelé komunistické strany zastávali vysoké ústavní posty.

Chci sestavit vládu, která nebude dělat rozdíly mezi občany, a místo konfliktů bude hledat shodu a rozumná řešení.

Ani vítězství ve volbách neopravňuje v demokratické společnosti politiky k tomu, aby si dělali, co chtějí. Necelých 30 procent ve volbách není hlasem celého národa.

My jim jako stát nedáváme víc, to jsou jejich peníze. My jim jen míň bereme.

Politický přístup „po nás potopa“ musí skončit.

O demokracii musíme neustále pečovat. Z historie víme, že nám ji někdo může rychle ukrást, a to dokonce za nadšeného potlesku davů.

Populismus a narcismus je slepá cesta.

Kultivujme veřejnou debatu. Polemizujme, diskutujme, hledejme dobré řešení. S respektem k jinému názoru. Ne urážet, zesměšňovat nebo nadávat tomu, kdo ho nezastává.

Vláda by neměla pokračovat v přijetí Eura. Měla by dát lidem na vybranou. Většina si Euro nepřeje.

Slibem nezarmoutíš.

Pozoruhodná názorová proměna Petra Fialy od roku 2014, kdy v podstatě hlásal a sliboval pravý opak toho, co teď jako předseda vlády realizuje:

Petr Fiala radí občanům, jak naplnit státní kasu.

Premiér Petr Fiala vystoupil na tiskové konferenci, aby opět vypustil několik perel, jak se vypořádat s rostoucí inflací a jak trochu naplnit prázdnou státní kasu. Když mu novináři připomněli, že někteří lidé si stěžují na drahotu, premiér řekl, že on sám se s tím nijak zvlášť netrápí, protože bere se všemi náhradami hezkých 200 tisíc čistého, takže celkem obstojně vychází. Ale upozornil taky na to, že například nový primátor Prahy musí dělat hromadu funkcí a zaměstnání, aby se vůbec nějak uživil. To vše nám premiér sdělil prostřednictvím satirického pořadu eXtra.cz, kde ho vystihuje geniální imitátor Petr Jablonský. Takže, zase jsme měli týden plný zábavy a zároveň trochu politiky.

Úpadek civilizace se pozná podle toho, že lidu vládnou podřadní méněcenní kreténi, kteří by v běžném životě uhynuli a lid si to přesto nechá líbit, protože se tato úroveň jeho vůdců stala standardem. Řím zdegeneroval úplně stejným způsobem.

https://cz24.news/spolu-do-lochu-trestni-odpovednost-za-podvod-na-volicich-a-je-to/