USA: Robert F. Kennedy, Jr. a Children’s Health Defense (CHD) v pátek podali hromadnou žalobu na prezidenta Bidena, Dr. Anthonyho Fauciho a další vrcholné úředníky státní správy a federální agentury za to, že „vedli systematickou, koordinovanou kampaň,“ aby přinutili tři největší sociální mediální společnosti v zemi cenzurovat ústavně chráněný projev.

Kennedy, CHD a Connie Sampognaro podali stížnost u amerického okresního soudu pro západní okres Louisiany, divize Monroe, jménem všech více než 80 % Američanů, kteří mají přístup ke zprávám od online agregátorů zpráv a společností sociálních médií, především Facebooku, YouTube a Twitteru.

Žalobci tvrdí, že nejvyšší vládní činitelé spolu se stále rostoucí armádou federálních důstojníků na všech úrovních vlády od Bílého domu přes FBI, CIA a Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA (DHS) až po menší – známé federální agentury, donutili tyto společnosti udusit názory, které vláda znevýhodňuje, potlačit fakta, která si vláda nepřeje, aby veřejnost slyšela, a umlčet konkrétní řečníky – v každém případě kritiky federální politiky – na které se vláda jmenovitě zaměřila.

Kennedy, předseda a hlavní právní zástupce CHD, řekl, že v tomto případě je v sázce samotná americká demokracie:

Soudce Nejvyššího soudu USA Potter Stewart řekl:

„Cenzura odráží nedostatek důvěry společnosti v sebe sama. Je to charakteristický znak autoritářského režimu. Porušuje také ústavu.

Spolupráce mezi Bílým domem a byrokraty zdravotnických a zpravodajských služeb na umlčení kritiky prezidentské politiky je útokem na nejzákladnější kámen americké demokracie.“

Argument žaloby spočívá na Norwoodově principu, „axiomatickém“ nebo samozřejmém principu ústavního práva, který říká, že vláda „nesmí navádět, povzbuzovat nebo podporovat soukromé osoby, aby dosáhly toho, co je ústavně zakázáno.“

Podle žalobců použila americká vláda společnosti sociálních médií jako zástupce k nezákonné cenzuře svobody projevu.

Stížnost cituje nyní týdenní pokračující odhalování tajné komunikace mezi společnostmi sociálních médií a federálními úředníky – v „souborech na Twitteru “, dalších žalobách a zprávách – které odhalily hrozby Bidena a dalších nejvyšších představitelů vůči společnostem sociálních médií, pokud nebudou  agresivně cenzurovat.

Žaloba poukazuje na příklady, kdy cenzurní kampaň údajně pošlapala svobody prvního dodatku, jako je pravdivý příběh o notebooku Huntera Bidena, nyní již plně potvrzená teorie o úniku COVID-19 z Wuhanské laboratoře a potlačování faktů a názorů na vakcíny proti COVID-19 .

Žalobci nepožadují finanční náhradu. Místo toho usilují o prohlášení, že tyto praktiky federálních agentů porušují první dodatek a celostátní soudní příkaz proti snaze federální vlády cenzurovat ústavně chráněný online projev.

Stížnost poukazuje na rozhodnutí Nejvyššího soudu, které říká, že platformy sociálních médií jsou „moderním veřejným náměstím“ a tvrdí, že všichni Američané, kteří přistupují ke zprávám online, mají právo prvního dodatku proti cenzuře chráněného projevu na tomto veřejném náměstí.

Jed Rubenfeld, jeden z právníků, kteří argumentovali případ podaný v pátek, vysvětlil, proč byla žaloba podána jako hromadná žaloba:

„Platformy sociálních médií jsou moderní veřejné náměstí. Po celá léta vláda vyvíjela tlak, propagovala a přiměla společnosti, které toto náměstí ovládají, aby zavedly stejný druh cenzury, jaký zakazuje První dodatek.

Tato žaloba zpochybňuje cenzurní kampaň a doufáme, že ji dotáhneme do konce. Skutečnou obětí je veřejnost, a proto jsme tento žalobu podali jako hromadnou žalobu jménem každého, kdo má přístup ke zprávám ze sociálních médií.“

Podle stížnosti, když administrativa poruší první dodatek celé skupiny lidí, musí soudní moc zasáhnout, aby chránila americká ústavní práva:

„Kromě soudnictví nemůže žádná složka naší vlády ani žádná jiná instituce zastavit systematické úsilí současné administrativy potlačit projevy prostřednictvím společností sociálních médií.“

Žaloba také jmenuje generálního chirurga Dr. Vivka H. Murthyho, ministra zdravotnictví a sociálních služeb USA Xaviera Becerru, Národní institut pro alergie a infekční nemoci, Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), Úřad pro sčítání lidu USA, Ministerstvo obchodu USA, DHS, Agenturu pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnost infrastruktury (CISA) a další jednotlivce a agentury – celkem 106 obžalovaných.

„Největší federálně schválená cenzurní operace“, jaká kdy byla viděna

Podle žaloby úsilí federálních úředníků přimět platformy sociálních médií k cenzuře začalo v roce 2020 potlačením teorie úniku COVID-19 z laboratoře a podávání zpráv o notebooku Huntera Bidena.

Jakmile se prezident Biden ujal úřadu v lednu 2021, vysocí představitelé Bílého domu oznámili, že Bidenův tým začal „přímo spolupracovat“ se společnostmi sociálních médií, aby „utlumil“ projev, který Bílý dům odmítal, a který úředníci nazvali „dezinformací“.

Odhalení později ukázala, že administrativa žádala společnosti sociálních médií, aby potlačily nejen domněle falešné řeči, ale také řeči, o nichž věděla, že jsou zcela pravdivé, spolu s vyjádřeními názoru.

Tvrdí, že tato praxe se rozšířila z administrativy a přes celou vládu a stala se až do celovládní kampaně, jejímž cílem bylo prostřednictvím společností sociálních médií dosáhnout přesně cenzury disidentské politické řeči, což První dodatek zakazuje.

Podobná obvinění ohledně této masivní federální cenzurní kampaně také potvrdili žalobci v Missouri  proti Bidenovi, ale proti němu přináší mnoho nových obvinění.

Některé – ale ne všechny – příklady vládou koordinovaného potlačování svobody projevu na sociálních sítích citované ve stížnosti zahrnují následující:

 • Podstatné důkazy o koordinovaném úsilí Fauciho a dalších potlačit teorii laboratorních úniků, která zůstává věrohodná a podložená důkazy.
 • Rozsáhlá e-mailová komunikace mezi Faucim a Markem Zuckerbergem, generálním ředitelem Facebooku, dokazující, že Facebook a další společnosti v oblasti sociálních médií přijaly zásady, které označily jakákoli tvrzení o hypotéze úniku z laboratoře za „nepravdivé“ a „vyvrácené.“
 • Přiznání Facebooku, že jeho cenzura projevů souvisejících s COVID-19 z údajných nepravdivých důvodů je založena na tom, co „nám radili odborníci na veřejné zdraví.
 • Veřejná prohlášení Zuckerberga na podcastu Joea Rogana, že Facebook potlačil příběh o notebooku Huntera Bidena v důsledku komunikace od FBI.
 • Rozsáhlý veřejný komentář zvláštního agenta FBI Elvise Chana o jeho práci se společnostmi v oblasti sociálních médií a CISA s cílem diskutovat o potlačování projevů souvisejících s volbami na sociálních sítích.
 • „Soubory na Twitteru“ dokumentují na Twitteru potlačení příběhu o notebooku Huntera Bidena.
 • Dokumenty „Soubory na Twitteru“ demonstrující týdenní schůzky mezi agenty z pracovní skupiny FBI pro sociální média s 80 agenty a Twitterem, aby se diskutovalo o potlačování obsahu spolu s přímými platbami od FBI Twitteru za splnění požadavků.
 • Spolupráce CISA s Centrem pro internetovou bezpečnost, skupinou třetí strany, na označování obsahu, včetně konkrétních jednotlivců, k cenzuře na sociálních sítích.
 • „Twitterové soubory“ – důkazy o Election Integrity Partnership (EIP), rozsáhlé síti interakcí na vysoké úrovni s federální vládou a platformami sociálních médií, které zahrnovaly návrhy, které byly nakonec přijaty, aby americká vláda zřídila vlastní „dezinformační“ tabuli. Jeden obhájce svobody slova popsal EIP jako „největší federálně schválenou cenzurní operaci“, jakou kdy viděl.
 • Dokumenty, které dokazují, že EIP se po volbách proměnila v „Projekt virality“, který byl věnován podniknutí opatření i proti příběhům o skutečných vedlejších účincích vakcín  a skutečným příspěvkům, které by mohly podnítit váhavost k aplikaci vakcíny.
 • Výhrůžky zástupců Kongresusenátorů a Bidena, že rozbijí Big Tech, pokud nezlepší cenzurní praktiky.
 • Dokumenty Census Bureau popisující práci jeho týmu „Trust & Safety“ s platformami sociálních médií za účelem „čelit nepravdivým informacím.“
 • Dokumenty a zprávy  přijaté prostřednictvím zákona o svobodě informací prokázaly nesčetné množství konzistentní komunikace s Facebookem, Twitterem a Googlem (YouTube) a mnoha úředníky Bidenovy administrativy jmenovanými jako obžalovaní v soudním sporu, včetně Murthyho, bývalého mluvčího Bílého domu.
 • Tisková tajemnice Jen Psakiová, úředníci z CDC, DHS, US Food and Drug Administration, CISA, ministerstva zahraničí USA, Bílého domu – včetně právního zástupce Bílého domu – a dalších agentur, pracovali na tom, jak podniknout kroky proti údajným „dezinformacím“ souvisejícím s COVID -19.

Tato poslední sada sdělení zahrnovala akci proti takzvanému „desinformačnímu tuctu,“ který zahrnuje Kennedyho. Podle stížnosti Facebook sám uvedl, že nechvalně známé tvrzení o „desinformačním tuctu“ nemá žádnou faktickou podporu.

Kennedy tweetoval některé důkazy, že ho Bílý dům přímo cenzuroval.

Stížnost tvrdí, že tajná dohoda mezi administrativou, federálními agenturami a společnostmi sociálních médií za účelem potlačení ústavně chráněné svobody projevu nyní přesahuje rámec voleb a komentáře související s COVID-19 a zahrnují potlačování projevu o tématech, jako je změna klimatu, čistá energie, genderové dezinformacepro-life centra pro těhotenské zdroje a další témata.

Na základě výzkumu Centra pro výzkum médií, který identifikoval stovky případů cenzurované kritiky Bidena, také tvrdí, že společnosti sociálních médií„dosáhly úžasného úspěchu v potlačování veřejné kritiky Joea Bidena.

Tvrdí, že moc obžalovaných nad sociálními médii jim dává historicky bezprecedentní moc nad veřejným diskursem v Americe – moc ovládat to, co mohou stovky milionů lidí v tomto kraji říct, vidět a slyšet.

Prezidentka CHD Mary Hollandová, která také slouží jako generální rada CHD, řekla The Defender:

„Pokud vláda může cenzurovat své kritiky, neexistuje žádné zvěrstvo, které by nemohla spáchat. Veřejnost byla v posledních třech letech ochuzena o pravdivé informace o životě a smrti. Cílem tohoto soudního sporu je ukončit vládní cenzuru, protože je podle naší ústavy nezákonná.“

Žaloba žádá soud, aby  trvale nařídil, aby byly podniknuty kroky proti vyžadování, naléhání, nátlaku nebo jinému podněcování jakékoli platformy sociálních médií k cenzuře, potlačení, zrušení platformy, pozastavení, zákazům, oslabení viditelnosti, omezení přístupu k ústavně chráněnému projevu nebo podnikání jakýchkoli jiných nepříznivých kroků proti jakémukoli mluvčímu, chráněnému obsahu nebo názoru vyjádřenému na sociálních sítích.

https://cz24.news/robert-f-kennedy-jr-a-childrens-health-defense-podavaji-hromadnou-zalobu-na-bidena-fauciho-a-dalsi-americke-vysoke-uredniky/

AUTOR:  Brenda Baletti

ZDROJ

Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda