Mohlo jich být prodaných i víc, jenže vlády ČR a SR neposílají dost peněz od svých daňových plátců

Díky miliardám ze Západu? Je nepravděpodobné, že by ničivá válka na Ukrajině zasáhla bohatou třídu země nebo na ni měla dokonce negativní dopad – o této skutečnosti jsme již informovali.

Dank Milliarden aus dem Werte-Westen? Rekordhoch an Verkauf von Luxusautos in Ukraine

Oficiální čísla o prodeji aut na Ukrajině z letošního roku jsou nyní také odpovídající. Protože s miliardami, které proudí ze Západu do válečné země, mnozí stejně pravděpodobně skončí v kapsách bohatých oligarchů.

Zvýšení prodeje pro Porsche, Land Rover and Co. 

Prodej značek luxusních aut letos pravděpodobně vytvoří nový rekord. Už v prvním pololetí se prodalo více vozů z luxusního segmentu než v předchozích letech, a to navzdory (nebo možná právě kvůli) válečnému stavu na Ukrajině.

Ve srovnání s červencem 2022 se podle UkrAutoprom prodeje aut za rok zvýšily o 45 procent. Automobilové značky BMW (+107 %), Mercedes (+11,7 %), Audi (+19,1 %), Porsche (+103 %) a Land Rover (+314,3 %!), které jsou spíše v luxusním segmentu, dokázaly k tomu dosáhnout masivního nárůstu prodeje.

Tento trend se pravděpodobně promítne i do dalších luxusních vozidel, i když oficiální statistiky se zde hledají hůře. Bentley Kiev , jediné oficiální zastoupení Bentley Motors na Ukrajině, předpokládalo v roce 2021 prodej 63 vozů na Ukrajině, zatímco v roce 2020 by se mohlo prodat „jen“ 37 vozů.

Italští výrobci luxusních sportovních vozů Ferrari a Lamborghini se před několika měsíci rozhodli ukončit výrobu vozidel pro ruský trh a místo toho darovat finanční prostředky Ukrajině.

 

ZDROJ