Ruská armáda ve čtvrtek na příkaz Vladimira Putina popravila odpadlého úředníka ministerstva zdravotnictví za to, že se pokusil uspořádat schůzku před nákazou „bílých plic“ mezi ním a ruskými farmaceutickými výrobci, řekl agentu FSB Andrej Zacharov zpravodajské službě Real Raw News.

O den dříve se ruská rozvědka dozvěděla, že Michail Abramovič, výzkumník a lékař s dobrým postavením u ministerstva zdravotnictví, napsal dopisy šéfům BIOCADu a Nanoleku, v nichž je prosil, aby okamžitě začali pracovat na vakcíně pro boj s nastupující zápalem bílých plic, a označil ji za největší hrozbu pro Ruskou federaci od dob COVID-19. Prosil farmaceutické giganty, aby jako vzor používali vakcíny COVID-19. Navíc prohlásil, že každé předpubertální dítě v Rusku by mělo být očkováno proti „viru zabíjejícímu děti“, přičemž se odvolával na údajné nákazy v Číně a Nizozemsku a v Idahu a Massachusetts. „Nesmíme otálet, přátelé. Budoucnost Ruska závisí na rychlé reakci na tuto neotřelou nemoc. Zařídím pro nás schůzky, abychom si promluvili osobně,“ stálo v části jeho dopisu.

FSB, která věří, že Bílé plíce jsou podvrh, vynález Hlubokého státu, který má znovu rozdmýchat volání po maskování, společenském distancování a lékařském stanném právu, nevěděla, zda byl Abramovič spícím agentem Hlubinného státu, nebo se prostě zbláznil. Věděl dobře, že Putin postavil vakcíny Covid-19 mimo zákon a popravil zdravotníky, kteří se vzpírali jeho rozhodnutí. Ve skutečnosti nic v dokumentaci FSB o Abramovičovi nenaznačovalo, že by byl agentem provokatérem – nebo že by měl sklony k šílenství.

Abramovič dokončil studium na První moskevské státní lékařské univerzitě s doktorátem z lékařské biologie, načež byl internován v kremelské Ústřední klinické nemocnici, což vyžaduje nejen akademickou excelenci, ale také doporučující dopis napsaný poslancem Státní dumy nebo Radou federace. Později odmítl lukrativní místo ve prospěch péče o zbídačené občany. V roce 2022 strávil Abramovič čtyři měsíce v polních nemocnicích v první linii, kde ošetřoval vojáky, kteří byli zraněni při ruské speciální vojenské operaci proti Ukrajině.

Sedmačtyřicetiletý Abramovič byl ženatý a měl dvě dospělé děti.

„Nezáleží na tom, že tento muž Abramovič hlasoval pro Putina nebo se tvářil loajálně. Nějak se mu podařilo uniknout nějakému zkoumání. V podobných záležitostech dělá prezident Putin, co musí, protože ví, že Bílé plíce je fikce a že nedopustí, aby do Ruska přišly opakované lži,“ řekl Zacharov.

Ve čtvrtek večer vtrhli ruští vojáci do Abramovičova moskevského bytu, kde se s manželkou povalovali na pohovce a sledovali televizní zpravodajství. Pár údajně seděl jako přimrazený, když poručík nedbale vypnul televizi a řekl Abramovičovi, že byl shledán vinným z velezrady a špionáže a bude okamžitě popraven. Poručík se paní Abramovičové zeptal, jestli je spoluviníkem nebo věděla o zločinech svého manžela.

„Nic nevím, ale tenhle muž, to není ten samý muž, kterého jsem si vzala. Chová se divně. Nechci s ním mít nic společného. Rozvádím se s ním,“ odpověděla.

Zacharov řekl, že Abramovič byl spoután, vyvlečen ven a střelen do hlavy.

„Jestli je víc takových jako on, nepřežijí,“ řekl Zacharov.

Na závěr jsme se zeptali, kdo dal tip FSB.

„Byl to generální ředitel lékárny BIOCAD. Ukázal nám Abramovičovy dopisy. Nevíme, proč si myslel, že by to mohl udělat. Byl to čin šílenství,“ řekl.

https://realrawnews.com/2023/12/putin-executes-white-lung-doctor/