Čím dál častěji k nám do redakce chodí komentáře, nad nimiž mi zůstává rozum stát. Jde o příspěvky psané provládními pisateli, což jim nemám za zlé. Prostě je to jejich volba. Provládními myslím to, že souhlasí se stavem současného nastavení a směrování české politiky, se stavem ve společnosti i s tím, že jsme zatahování do světové války.

Dalším jejich rysem je naprosto evidentní nenávist k Rusům, Rusku a vůbec všemu, co není a nepřichází z tzv. Západu. Kdyby šlo o vyjádření názoru slušnou formou, pak by to bylo v pořádku a komentáře bychom zveřejňovali. Ale to množství emočního hnisu, velmi silné nenávisti k diskutujícím, kteří přispívají na náš blog a především smeřované k redakci Myšlenek a našim rodinám, je mírně řečeno zarážející až děsivé. Nepamatuji, že by před 30 roky byl někdo schopný nebo ochotný se veřejně takto vyjadřovat. To bylo naprosto nemyslitelné. Dnes nenávist a agresivitu veřejně bez uzardění prezentuje kdokoli, včetně politických a diplomatických špiček a ještě jsou na to patřičně hrdí.

Schválně jsem (normálně to nedělám) navštívil i weby, blogy, diskuze a internetová periodika s provládním zaměřením, abych si v diskuzích něco ověřil. Samozřejmě, nenávistní, neslušní, vyloženě sprostí i jinak morálně pokroucení lidé (alespoň dle mých měřítek) se najdou všude bez ohledu na jejich světonázor. Nicméně mnohem, mnohem častěji a mnohem, mnohem agresivněji reagují lidé souhlasící s postoji a akcemi tzv. kolektivního západu, než ti, kteří nevěří západním hodnotám a ani naší vládě. Ptám se proč?

Nebudu spekulovat nad celkovým složením naší společnosti. Zaráží mě zvyšující se stupeň nenávisti a agrese, kterou projevují právě ti, kdo by naopak dle jejich vzorů měli zastávat pravdu a lásku, která prý zvítězí nad lží a nenávistí.

Pokud, a já myslím, že ano, jde o výsledek snahy o rozdělení společnosti za účelem jejího totálního ovládnutí, pak alespoň ve světě kolektivního západu se to podařilo. Nicméně pevně veřím tomu, že na Zemi zůstalo ještě dostatečné množství lidí s pevným morálním základem, kterým se podaří nad lží a nenávistí zvítězit.

https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/04/pravda-laska.html#more