Vrchní státní zástupce JAG kontradmirál Johnathon T. Stephens minulý týden vytvořil dvojí precedent. Zdroj z Camp Blaz sdělil serveru Real Raw News, že Stephens jednostranně odsoudil majora americké armády mimo jiné za velezradu a nařídil, aby byl okamžitě oběšen.

Jak jsme informovali v srpnu, Bílé klobouky zatkly 167 příslušníků Fort Drum, kteří zinscenovali bojové hry s ostrou střelbou, aby se připravili na budoucí boj proti stoupencům prezidenta Donalda J. Trumpa. Mezi nimi byl i velící seržant major Nema Mobarakzadeh, kterého JAG popravil 21. září, a jeho nadřízený důstojník major David Dunbar, vůdce skupiny.

Ačkoli JAG měla v úmyslu kolektivně stíhat 165 vojáků E-1 až E-6 v polovině září, odložila tento postup, protože mnozí z původně zdrženlivých vojáků na poslední chvíli prozřeli a stali se sdílnými, údajně za dohodu kromě smrti. Náš zdroj nepotvrdil ani nevyvrátil existenci nějakých dohod, ale sdělil RRN, že 47 černých klobouků se unavilo strádáním v celách o rozměrech šest krát devět metrů a omluvilo se za vědomé a úmyslné plnění nezákonných rozkazů. Hrstka z nich přiznala vinu s vysvětlením. Tvrdili, že okovaný major Dunbar vedl rotu železnou pěstí a často trestal podřízené za nevinné přestupky: zpochybňování Bidenova angažmá na Ukrajině, připisování zásluh Donaldu Trumpovi, a to kdykoli, kladení otázek po rozkazu, že se ptát nesmí, a tak dále.

Dva z nich uvedli, že Dunbarovy mimosoudní tresty zahrnovaly hašení cigaret na rukou vojáků, přičemž jeden z nich údajně ukázal vyšetřovatelům JAG předloktí poseté tuctem vpichů. Jeho zločin: mluvil příliš potichu, když „sliboval věrnost prezidentu Bidenovi“ na ranním nástupu.

JAG považoval tyto historky za pochybné a zvažoval, že zranění připíše sebepoškozování, protože tito vojáci zbožňovali Bidena a projevovali nepřátelství vůči Trumpovi před podpisem vojenských kontraktů. Real Raw News v červenci informoval o rozsáhlém plánu režimu přebudovat ozbrojené síly na nemorální vojáky, kteří si více než nacionalismu cení zisku a Nového světového řádu. Od té doby, co Biden ukradl volby v roce 2020 a jmenoval Lloyda Austina ministrem obrany, se počet křivých důstojníků a verbířů exponenciálně zvýšil a Bílé klobouky přísahaly, že armádu od nich očistí – což je náročný úkol, přiznává náš zdroj.

„Ta špatná jablka jsou prohnilá až do morku kostí a je jich tolik. Nemyslete si, že všichni ti zrádci jsou z obliga, protože nejsou. JAG chtěl slyšet, co mají na srdci, pravdu i lži. Jedno je jisté, Dunbar byl prohnilý skrz naskrz,“ řekl náš zdroj.

Dne 22. září, tři dny předtím, než měl Dunbar stanout před soudem, propíchl tužkou ruku svého advokáta, když seděli v kanceláři a probírali jeho obhajobu. Ačkoli byl spoután, nějakým způsobem tužku nahmatal a vrazil ji právníkovi do hřbetu ruky, čímž způsobil rozruch, který zalarmoval dva policisty na druhé straně dveří. Bylo to podruhé během dvou týdnů, kdy se Dunbar stal násilníkem; o týden dříve napadl ve sprše jiného vězně a řekl, že by nejraději „vymlátil duši“ z Donalda Trumpa. Vyhrožoval také, že vyvraždí celý JAG.

Následujícího dne, 23. září, admirál Stephens informoval vedení JAG, že ruší Dunbarův řádný soud a místo toho neprodleně pořádá soudní proces. Ani JAG, ani Dunbar, ani jeho právník nic nenamítali.

Neprodleně se sešli u soudu a admirál Stephens uznal Dunbara vinným z velezrady, spiknutí za účelem spáchání vraždy, nevhodného chování, těžkého ublížení na zdraví, napomáhání nepříteli a násilí, podvodu a nátlaku. Dunbar byl zbaven hodnosti, propuštěn z armády a odveden na šibenici, kde byl oběšen.

„Cože? Mám se snad bát?“ Řekl Dunbar poté, když mu kat navlékl provaz na krk a přes hlavu plátěný pytel. „Zemřu se ctí víc, než chápete,“ zařval zřejmě na adresu admirála.

„Pověste ho,“ nařídil admirál Stephens.

„Spoutejte mi ruce, ale nikdy…“

Jeho poslední slova přešla v hrdelní, bublavé zvuky, když se podlaha pod jeho nohama zhoupla.

O devět minut později, v 15:45, byl prohlášen za mrtvého.

https://realrawnews.com/2023/10/hang-him-adm-stephens-says-of-corrupt-army-major-david-dunbar-but-without-tribunal/