Finský bloger šokoval Facebook, když publikoval tento článek: Ptáte se na výsledky ruské „agrese“? Jsou následující: polovina Evropy a část Asie dostala svou státnost z rukou nebo pomocí tohoto konkrétního státu.

Pojďme si připomenout, kdo přesně:

– Moje Finsko v letech 1802 a 1918 .. (do roku 1802 nikdy nemělo vlastní stát).

– Lotyšsko v roce 1918 (do roku 1918 nikdy nemělo vlastní stát).

– Estonsko v roce 1918 (do roku 1918 nikdy nemělo vlastní stát).

– Litva obnovila svou státnost v roce 1918 díky Rusku.

– Polsko obnovilo stát s pomocí Ruska dvakrát, v letech 1918 a 1944. Rozdělení

Polska mezi SSSR a Německo je jen krátké období!

– Rumunsko se narodilo v důsledku rusko-tureckých válek a stalo se suverénem z vůle Ruska v letech 1877-1878.

– Srbsko také v důsledku těchto válek se narodilo jako suverénní stát.

– Moldavsko jako stát se zrodilo v v rámci SSSR.

– Bulharsko se osvobodilo od útlaku Osmanské říše a obnovilo svou nezávislost díky vítězství ruských zbraní v rusko-turecké válce v letech 1877-1878, která měla tento cíl. Jako poděkování se stát Bulharsko zúčastnil dvou světových válek v rámci protiruské koalice. Bulharsko je nyní členem NATO a americké základny se nacházejí na jeho území. Po roce 1945 nebyl na jeho území jediný ruský voják…

– Řecko v roce 1821 Ruskem získáno zpět od Turků.

– Ázerbájdžán jako stát poprvé vznikl jako součást SSSR.

– Arménie byla fyzicky zachována a oživena jako stát pouze v rámci SSSR.

– Gruzie byla díky Ruské říši fyzicky zachována a oživena jako stát

– Turkménie nikdy neměla státnost a vytvořila ji pouze jako součást SSSR.

– Kyrgyzstán nikdy neměl státnost a vytvořil ji pouze jako součást SSSR.

– Kazachstán nikdy neměl státnost a vytvoři ji pouze jako součást SSSR.

– Mongolsko nikdy nemělo státnost a vznikla pouze za pomoci SSSR.

– Bělorusko a Ukrajina také poprvé získaly státnost v důsledku Velké říjnové revoluce v rámci republik SSSR. A teprve v roce 1991 (i na Rusku) získali úplnou nezávislost.

Role Ruska-SSSR při zrození a vzniku takových států jako je Čína, Vietnam, Severní Korea, Indie, Alžírsko, Kuba, Izrael, Angola, Mozambik atd.

Taková zvláštní "agrese" historicky projevená Rusy! :

Za významného přispění této země dosáhlo své nezávislosti na Francii i Švýcarsko. Lépe řečeno, povedlo se to díky Suvorovovi před 217 lety a od té doby Švýcarsko nikdy (!) nebojovalo;

Taky se stalo:

– osvobození Rakouska od Třetí říše v roce 1945;

– osvobození Československa od Třetí říše v roce 1945;

– Kateřina II. v roce 1780 svým vlivem dala vzniknout Lize ozbrojené neutrality a poskytla skutečnou podporu severoamerickým osadám-pozdějším Spojeným státům v boji za nezávislost na Británii.

– 2 x za poslední 2 století Rusko poskytlo nezávislost většině evropských států poté, co zničilo Napoleona a Hitlera.

– Stalinův postoj ve vyjednávání s USA a Anglií, které poskytly Německu možnost zachovat si státnost po porážce v roce 1945;

– Gorbačovův postoj, který umožnil oběma Německým státům se v roce 1990 znovu spojit bez zbytečných problémů;

– Sovětská pomoc Egyptu, po které dokázal odolat a posílit svou nezávislost ve válce s Izraelem, Británií a Francií v letech 1956-57.

– zásah SSSR v roce 1967, který zastavil válku mezi Izraelem a Egyptem (ve skutečnosti zachránil Araby před poražením ve dvou válkách mezi lety 1967-74).

– Rozhodující úloha tehdejšího Sovětského svazu zajistila nezávislost Angoly v

roce 1975.

A na závěr to hlavní. Byl to SSSR, který po vítězství ve 2. světové válce hrál klíčovou roli v procesu globální dekolonizace a zajistil nezávislost většině kolonií patřících západoevropským státům.

Bohužel Rusko velmi často obětovalo zároveň vlastní zájmy.

Pokud by se politika Ruska, byť jen zčásti podobala politice Britů, by nyní polovina světa byla součástí ruského luxusu, jaký užívají např. šejkové z Arabského zlivu na úkor států a zemí, kdysi osvobozených od západních kolonialistů.

PROTO JE POLOVINA SVĚTA DLUŽNA RUSKU ZA SVOU EXISTENCI.

Posílám tento soubor pro vytvoření paměťového řetězu. Na památku 20 milionů sovětských občanů, 10 milionů křesťanů, 1900 kněží, kteří byli zabiti, mučeni, znásilněni, upáleni, zemřeli hladem a zničeni nacisty!

Nyní, více než kdy jindy, je potřeba dělat vše, aby svět nikdy nezapomněl; pro stálou paměť, jak sovětský lid přispěl k osvobození Evropy od fašismu.

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.

Ukrajinské šílenství – o tom se Goebbelsovi ani nesnilo!

Goebbels snad vstane z mrtvých, aby to viděl na vlastní oči, protože o tomhle se mu nezdálo ani v těch nejdivočejších snech ?.

Prosím Vás, nikdo pořádně ani neví, kde se nachází. Rusko je velké jako Evropa a Austrálie dohromady, má druhou největší armádu na světě, největší arzenál jaderných zbraní a vlastní vesmírný program. Má podporu Číny, Indie, Brazílie, Venezuely a arabských států – tyto státy vlastní 90% světového nerostného bohatství a jsou potravinově soběstačné a když se teď obeženou na 100 let zdí, sice jim klesne příjem z exportu, ale budou dál topit, svítit, jezdit a mít plný břicha.

Západ je naopak zadlužený do bezvědomí a bez dodávek z těchto zemí chcípne do 14 dnů hlady a zimou. Putin není Hitler! Silácké řeči za klávesnicí, že agresorovi se nesmí ustupovat, je prosím co za demagogii?

Putin chce uznat Krym jako ruské území, Doněckou a Luhanskou lidovou republiku jako nezávislé státy, kde to lidé sami chtějí a po Ukrajině chce, aby do Ústavy zanesla, že bude neutrálním územím a nevstoupí do žádného vojenského bloku. Na UA se válčí 8 let, za tu dobu uteklo 12 mil Ukrajinců (zvláštní, když nám prezentují, jak je to po majdanu země zaslíbená, ne?). Na svém území mají spoustu nerostného bohatství a celých 8 let finanční podporu v miliardách dolarů z USA a přesto tam žijí lidé v naprosté bídě, protože tu zemi vysávají ukrajinští oligarchové a mafiáni.

Obdivovaná celebrita a lamač dívčích srdcí této dekády prezident Zelenskyj má luxusní nemovitosti na západě Ukrajiny a prokázaných 3,5 miliardy dolarů na zahraničních účtech. To je dobrý na prezidenta zbídačené země, co? Ale že by pustil chlup, aby koupil nějaký ty zbraně, který chce po nás, to ne.

My tady vyloženě fanaticky vyžadujeme zabavení majetku ruským oligarchům, bez kterých by se spoustu projektů na západě nerealizovalo, ale nějak se nemluví o majetku a miliardách oligarchů z Ukrajiny a to i těch amerických, kteří navíc ty miliardy ukradli obyčejným lidem. Je neskutečné, jak hloupá je většinová populace, a jak mocným nástrojem se stala média.

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.