Než jsem se pustil do psaní o tomto tématu, dlouho jsem přemýšlel nad tím, jak celou tuto problematiku pojmout a zprostředkovat. Ač by se to mohlo někomu zdát jednoduché, vůbec tomu tak není a ti, kteří vědí a na vlastní tělo i duši si jako Já okusili, co je to cesta do Vnitřního Vesmíru mi dají za pravdu, že po zkušenosti s Ayou se vám doslova změní náhled na veškeré dění kolem Vás, protože vstoupíte tam, kde pojem Pravda není jen pouhou frází, ale absolutní faktem.

Každý máme svůj pozemský osud daný a tím pádem i cesta zájmu každého z nás směřuje k určitým bodům. Každý se o něco od mládí zajímáme, ať je to sport či věda, nebo smysl života a jeho zákonitosti. Pak v dospělosti se člověk dostane do bodu, kdy se podívá nazpět a řekne si: „A co teď – co dál? Našel jsi to, po čem Tvé myšlenky prahnou?“

Ayahuasca (Banisteriopsis Caapi Trueno) je název liány rostoucí v peruánském amazonském pralese. O jejích schopnostech věděli místní indiáni, kteří jí po tisíci letech používali k pochopení svého žití a bytí na této Zemi. Sama o sobě je tato liána neúčinná, ale přidáním listů (Charcruny) se při vaření nápoje stane odvar jakousi startovací dráhou do – ale vlastně kam? Tam, kde žije naše vědomí. Tam, kde vás vaše mysl přivítá a řekne: „Ahoj, jsem rád, že jsi to udělal, tak pojď. Ukáži Ti to, po čem celý život prahneš.„. Vám najednou dojdou úžasem všechna slova. Spojíte se v jednu bytost a oni Vás provedou doslova tam, kde sídlí stvořitel.

Všichni ti, kdo za ta léta Ayahuascu zkoumali a zkoumají dál, se shodnou na jednom faktu. Nemůže být náhodou, když v Amazonii rostou doslova statisíce rostlinných druhů, aby spojením těchto dvou látek vytvořili to, čemu se říká Matka Vesmírné Moudrosti nebo Liána Duše. Kdo to domorodým indiánům kdysi poradil, kdo jim to řekl?

Nádherná a absolutně příhodná formulace zní: „Když stvořitel přemýšlel kam před lidmi schovat mimozemskou problematiku a tím pádem i tu nejdůležitější pravdu, napadlo ho: Když pravdu ukryji pod vody oceánů, lidé vynaleznou ponorky a bude to pro ně jednoduché. Když dám důkazy na blízké planety, lidé vyrobí rakety a zas by to bylo moc lehké. A tak uschoval to největší tajemství Vesmíru do nitra každého z nás, ať pravdu nalezne Ten, kdo se bude snažit!“

Jako každý správný vědec-badatel-archeoastronaut i Já a se mnou určitě tisíce lidí, kteří už to mají a sebou mohou říct: „Heuréka, ono je to Perpetuum mobile nesmrtelnosti vlastně v každém z nás! V naší nesmrtelné duši.“

Hodiny přestali tikat a já se propadl do prostoru. Had podoben živé formě DNA mnou prostoupil a Já cítím a vidím každou buňku Svého těla. Prostor se rozzáří a přichází jakési praskání podobné otvírání dveří do nekonečna a Já slyším: „Ahoj, jsem rád, že jsi to udělal, tak pojď. Ukáži Ti to, po čem celý život prahneš!“. Otevřu oči a vidím Bytost, která mě vezme za ruku a…

Když jsem se seznámili s DMT, ptal jsem se co v našich tělech tato látka způsobuje? Nebo přesněji: proč umí naše těla DMT produkovat?

Odpověď: Protože je to molekula duše.

Začněme okamžikem zrození. Pro matku je porod bez anestetik vysoce bolestivou psychedelickou záležitostí. Tím spíš pro novorozence. Je prokázáno, že už u novorozenců je DMT přítomno.

Egyptské i buddhistické texty a poté novodobá lidská embryologie učí, že lidské vývojové procesy trvají asi 65 dní. Už tehdy se DMT tvoří.

Když umíráme, dochází k silnému osvobozování od identifikace s tělem (dle poznatků těch, kteří zažili klinickou smrt) což je stejné i při užití DMT. Takže epifýza uvolňuje zvláštní netělesné obsahy vědomí a je v okamžiku smrti nejaktivnějším orgánem. Dalo by se tvrdit, že životní energie existuje právě díky epifýze. V důsledku smrti se v našem umírajícím mozku a jeho mysli odhrne jakýsi závoj, který za normálních okolností skrývá to, co by se dalo nazvat stavem či branou k věcem příštím. Molekula duše plní dál roli prvotního průvodce do světa na druhé straně, kde se staneme „sami sebou“. Proč právě v tomto nejdůležitějším případě?
Vnitřní – vnější vesmír
Je až neuvěřitelně, že tak jednoduchá látka jakou je DMT dokáže zprostředkovat takové spektrum reálných zážitků a vjemů od poklidných až po mimořádně dramatické. Od prozření až po setkání s mimozemskými bytostmi a cesty po galaxiích. Je to stejně fascinující, jako ptát se, proč příroda či stvořitel stvořili DMT? Jakou má tato látka biologickou resp. evolučně přínosnou vlastnost, že rostliny a živočichové umí tuto molekulu syntetizovat? O jaký jde záměr a čemu má sloužit?
V té jednoduchosti bude právě síla.

Pokračování mé cesty…

Hodiny přestaly tikat a já se propadl do prostoru. Had podobný živé formě DNA mnou prostoupil a Já cítím a vidím každou buňku svého těla. Prostor se rozzáří a přichází jakési praskání podobné otvírání dveří do nekonečna a Já slyším:“Ahoj, jsem rád, že jsi to udělal. Pojď a já ti ukáži to, po čem celý život prahneš.“ Otevřu oči a vidím bytost, která mě bere za ruku.

„Jak si myslíš, že se dá ve vesmíru (jak tomuto prostoru říkáte vy lidé) cestovat?“

„Myslím, že…“ vyřknu a bytost mě plynule doplní…

„No, vidíš jak jednoduché,“ udělá gesto zavřených očí a pokračuje, „myšlenka na vlně živé vesmírné energie je tou nejrychlejší a nejpodstatnější prvotní formou.“
Ayahuasca
„Myslel jsem si to, ale je těžké chápat pro pozemskou entitu smysl, když není důkaz. Proč mám tedy tělo na planetě Zemi, přestože má prvotní podstata žije jinde?“ bleskne mi otázka v hlavě.
Bytost se usměje a já v tu chvíli vidím celý vesmírný prostor jako jednu bytost. Tisíce „proč“ se změní na tu jednu nejdůležitější odpověď.

„Žijeme tady, právě teď a napořád.“ odpovídá.

„Hledej, pátrej a pravdu nalezneš jen ve svém nitru.“ říká mi něžně a přívětivě bytost. „Kdo myslíš, že jsem Já?“ zeptá se mě s úžasným úsměvem.

„Mám pocit, že Tě znám. Jako kdybych…“ odpovídám s pomlkou, „nejdřív jsem tě v tom úžasu bral jako kontaktéra či průvodce, ale teď mám představu že jsi…“ trochu se ve větě zastavím. Ona Bytost mě smysly pobízí, úplně to v sobě cítím a pak větu dopovím. „Ty jsi Já!“ vydechnu do prostoru těch pár fascinujících slov.

„No vidíš, jak jsi to pochopil.“ slyším její odpověď.

„Já jsem Ty a Ty jsi Já,“ vyřknu s úlevou a pokračuji slovy, „to je neuvěřitelné, ale vlastně Tě celý život pořád v sobě cítím.“

„Chceš ho vidět?“ zeptá se mě, respektive ptám se sám sebe.

„Myslíš Mars?“ odpovídám.

„Mars je jen vaše slovo, důležitější je pojem místa,“ usměji se sám na sebe.

„Jak to bude dlouho trvat? Lidské sondy tam letí půl roku.“ Bytost se usměje. „Aha, promiň už žádné divné otázky o smyslu času a rychlosti.“ odpovídám také s úsměvem.

V okamžiku cítím dotek ruky Bytosti, pak spojení v jedno tělo a slyším . .

„Jsme tady. Cítíš a vidíš Mars?“ ptá se mě.

A já užasle hledím na pláně pokryté…

Má život jakýsi smysl?

Má naše existence nějaký důvod?

Věřím, že ano. A domnívám se, že cesta Šamanismu s Entheogenní biologií přináší na tyto otázky zajímavé odpovědi.

Entheogenní putování jest „to, co ukazují Vesmírná Božstva uvnitř, skrze probuzení vnitřního vědomí“.

DNA a příroda jsou obdařeni vědomím.

Shody mezi všemi odkazy na DNA starověkých kultur jsou příliš četné, než aby to byla pouhá náhoda. Co jiného mohli mít na mysli starověcí Egypťané, když hovořili o dvojitém hadu, dárci vlastností a klíči života, než to, co vědci nazývají DNA?

Absolutně krásným příkladem je text v poselství dávných Egypťanů: „Nechť Tvá duše v pravý čas projde bezpečně branou k nám.“ Myslím, že k tomu není potřeba nic dodávat.

Moje cesta za poznáním Vesmírných souznění započala a bude pokračovat. Našel jsem přátele, kteří byť jsou pro vaše lidské oči zatím neviditelní, jsou pro vývoj budoucnosti planety Země nesmírně důležití. Nezapomeňme na fascinující a přesně vyřčená slova moudrého Zbožštělého Thovta: „To, co jest dole, jest jako to, co jest nahoře a to, co jest nahoře, jest jako to, co jest dole.“

Rád bych ještě doplnil svou myšlenku pro ty, kteří hledají smysl své existence a místo Vesmírného původu: „Ten, kdo hledá, dojde vždy nejdál za poznáním své pravdy, nebohým jest ten, který ustrnul a spokojil se s vyřčenými paradigmaty.“

Autor: Martin Horus

http://www.suenee.cz/ayahuasca-poselstvi-vesmirne-moudrosti-33/#pphoto[]/1/