Některé policejní orgány v USA varují uživatele iPhonů, aby byli opatrní po nové aktualizaci svých telefonů. Tato funkce umožňuje uživatelům snadno sdílet své kontaktní informace s jiným iPhonem nebo Apple Watch.

Oddělení policie ve městě Middletown v Ohiu upozornilo o víkendu rodiče na Facebooku na funkci „NameDrop“ zahrnutou v aktualizaci iOS 17. Tato funkce umožňuje uživatelům snadno sdílet své kontaktní informace s jiným iPhonem nebo Apple Watch tím, že přiblíží zařízení k sobě.

Po propojení zařízení si můžete vybrat, zda chcete sdílet své informace nebo přijmout informace druhé osoby. Podle společnosti Apple přenos můžete také zrušit uzamčením telefonu nebo oddálením zařízení od sebe dříve, než se proces dokončí. Společnost také uvedla na svém webu, že NameDrop funguje pouze pro odesílání nových informací, nikoli pro aktualizaci kontaktu, který již máte ve svém telefonu, upozorňuje americký deník The Hill.

Policie varuje rodiče před novou funkcí iPhonu

Pokud chcete funkci vypnout, přejděte do „Nastavení“, klepněte na „Obecné“ a poté klikněte na „AirDrop“. Přepněte možnost „Bringing Devices Together“ na vypnuto.

 

ZPRACOVAL: Prvni Zpravy

ZDROJ