„Úplně se zbláznil,“ řekl generál Eric M. Smith o plukovníku Kurtzovi po tom, co jeden zdroj nazval debatou o etice vedení války, která začala uctivým stiskem ruky a skončila šokující zradou.

Náš zdroj nebyl na schůzce přítomen, takže se můžeme podělit jen o to, co generál Smith řekl personálu po návratu do tábora Pendleton.

Schůzka se konala minulý pátek odpoledne v hotelovém apartmá v Coral Gables na Floridě, když generál a jeden z jeho dlouholetých spolupracovníků dorazili, Kurtz už byl v pokoji sám a usrkával sklenici ledového čaje. Generál Smith byl v plném vojenském oblečení, zatímco Kurtz – bývalý plukovník námořní pěchoty, který znechuceně rezignoval poté, co Biden ukradl prezidentské volby v roce 2020 – měl na sobě khaki kraťasy a tričko s obtiskem „Fuck Joe Biden“.

Přestože si potřásli rukama, Kurtz se okamžitě pokusil prosadit dominanci varováním generála, aby ho nepodváděl, s tím, že ho může „sejmout“, kdykoliv se mu zachce. Námořní pěchota nezrazuje ostatní námořní pěchotu, ujistil ho generál Smith, ale také odpověděl, že i neozbrojený se dokáže přiměřeně bránit.

Generál Smith a Kurtz se shodli, že Deep State musí být neutralizován, než bude moci uskutečnit svůj plán na přesun Spojených států do vlády jednoho světa a umlčet, zotročit nebo zabít antiglobalisty a patrioty. Jakákoli přátelská povaha mezi nimi však rychle upadla, když se Kurtz rozzlobil nad tím, jak neschopnost prezidenta Trumpa a generála Bergera využít vhodné vyrovnávací síly umožnila Deep State zakořenit se v politice, kultuře a společnosti.

Kurtz mluvil bez přerušení 15 minut a objasňoval své rozhodnutí rezignovat na svou funkci v době, kdy ho jeho země potřebovala nejvíce. Doufal, že Trump a Bílé klobouky všemi možnými prostředky zmaří Bidenovo nelegitimní prezidentství ještě před jeho začátkem, a obvinil Trumpa, že mrhá časem, když režim upevňuje moc a podporuje plány na podrobení občanů. Jedna taktická jaderná bomba svržená na D.C. by podle Kurtzova názoru mohla odvrátit další tři roky útlaku Deep State. Kurtz tento nápad navrhl, ale generál Berger ho odmítl jako čiré šílenství a doporučil Kurtzovi, aby si vzal dovolenou a dal si do pořádku hlavu.

Kurtz řekl, že se rozhodl stáhnout do ústraní a vybudovat armádu schopnou udeřit na srdce Deep State bez morálních zásad a strachu z politických následků.

„Generál Smith řekl, že Kurtzovy myšlenky jsou ‚plné šílenství‘,“ uvedl zdroj. „Kurtz prezidentu Trumpovi vyčítá, že nezaujal přísnější postoj vůči Deep State a že povolil ‚hadům‘ vrátit se do svého kruhu.“

Kurtz údajně spustil dlouhé řečnění o Ronu DeSantisovi a nazval ho lasičkovitým, lstivým, vypočítavým hadem, který zradil Trumpa a pak se zavrtěl zpátky do Mar-a-Laga. Vytkl Trumpovi, co dovolil nepřátelům ve svém okolí. Generál Smith Kurtzovi připomněl, že Trump operoval podle svého vlastního plánu a že to byl Trump, kdo zmocnil Bílé klobouky, aby pronásledovali a stíhali zrádce Hlubinného státu.

„A kam vás to dostalo? Sedíte na několika stech tisících obviněních, ale kolik jste jich uvěznili – nebo pověsili? Ne dost. Mezitím naše země, a oba jsme kvůli tomu prolili svůj díl krve, zchátrala a naše bohatství bylo odesláno do zámoří a naše děti unášeny. Tleskám vašemu úsilí – bojujeme za stejnou věc, ale i vy, generále Smithe, si musíte uvědomit, že nyní jsou zapotřebí silnější činy,“ zdůraznil plukovník Kurtz generálu Smithovi podle jeho vzpomínek na setkání.

Kurtz řekl, že generál Smith má na dosah ruky moc a autoritu, aby „ukončil noční můru“. Věděl, že generál Berger dal generálu Smithovi po odchodu do penze velitelské kódy k jaderné triádě země.

„Pojďme nechat D.C. zářit ve tmě. Můžete udělat to, co by Trump a Berger neudělali,“ řekl tehdy Kurtz. „Jsme ve válce; neexistují žádná pravidla.“

„Generál Smith mu řekl, že se to nikdy nestane, a dokonce naznačil, že je to šílenství. Kurtz řekl, že si nemyslí, že generál Smith má odvahu udělat to, co je skutečně nezbytné pro nápravu země,“ uvedl zdroj.

S atomovkami nebo bez nich, řekl Kurtz, že vydá poslední dech na boj s Hlubokým státem, a tvrdil, že má k dispozici obrovský arzenál a 50 000 mužů. Řekl, že trpělivě vyčkával a verboval pěšáky ochotné posunout boj na „další úroveň“, i kdyby to mělo znamenat civilní oběti.

Generál Smith se ho zeptal, proč by 50 000 příslušníků ozbrojených sil následovalo bývalého mariňáka pochybné bezúhonnosti.

„Kdo říká, že jsou všichni vojáci? Mnozí by mohli být průměrní občané, kteří slyšeli volání do zbraně. Jsme mezi vámi, generále Smithi. Nic z toho, co plánujete, neunikne mé pozornosti. My, Rudé klobouky, jsme teď v plné síle. Nečekal jsem, že se na věci budete dívat racionálně, ale pořád jsem doufal, jen možná. Jsem rád, že jsme tváří v tvář; vidím ve vašich očích, že sdílíme stejný cíl. Jen nás nechte udělat, co je třeba, a nebudeme vás rušit,“ řekl tehdy Kurtz.

„Co je třeba udělat? Jako třeba způsobit zemětřesení, které mohlo zabít tisíce lidí kvůli mytickému urychlovači částic v nějaké podzemní jeskyni?“ řekl generál.

„Bylo to tam a oni by to použili k otevření bran Pekla. Zničíte pár laserových letadel a říkáte tomu úspěch. To, co jsem udělal, bylo odvrácení zapomnění. A zdaleka jsem ještě neskončil,“ řekl Kurtz generálovi.

„Tak to asi naše setkání skončilo,“ řekl generál Smith.

Oba muži vstali, tentokrát bez podání ruky. Kurtz se jízlivě usmál a pohlédl na generálova pobočníka.

„Vaše síly se rozdvojují,“ řekl Kurtz, když generálův pobočník postoupil kupředu a postavil se vedle něj. „Je jedním z nás. Říkal jsem vám – jsme všude kolem vás.“

Smith, řekl náš zdroj, pohlédl výhružně na oba muže. „Takhle to je?“

„Takhle to bylo,“ řekl pobočník.

„A bude,“ dodal Kurtz.

Náš zdroj dodal: „Je jasné, že Kurtz je na tahu. Generála Smithe to na konci samozřejmě zaskočilo. Naše práce pokračuje a my se modlíme, aby Kurtz nepřinesl svou válku do amerických ulic.“

https://realrawnews.com/2024/05/col-kurtz-to-gen-smith-lets-nuke-d-c/