Zdravotní stav krále Karla se postupně zhoršuje, což vede úředníky Buckinghamského paláce k tomu, aby pravidelně aktualizovali plán jeho blížícího se pohřbu, jehož přípravy začaly den po pohřbu královny Alžběty, uvedli zasvěcení.

Pětasedmdesátiletý panovník se od únorového oznámení diagnózy rakoviny držel převážně mimo zájem veřejnosti, aby skryl svůj zhoršující se stav, přičemž podle několika zdrojů deníku Daily Beast je situace “nedobrá”.

“Samozřejmě je odhodlaný to překonat a dávají do toho všechno. Všichni zůstávají optimističtí, ale on je na tom opravdu velmi špatně. Víc, než dávají najevo,” řekl listu zdroj označovaný za starého přítele královské rodiny.

Král Karel nikdy neprozradil, jaký druh rakoviny mu byl diagnostikován, ale přiznal, že to nebyla rakovina prostaty, která je jednou z nejlépe léčitelných forem tohoto onemocnění.

Kancelář také o zdravotní proceduře mlčí, ale dobře informovaní zasvěcenci a političtí komentátoři veřejně hovoří o tom, že král na léčbu “reaguje opravdu dobře”.

V zákulisí však Karlovi pobočníci pravidelně prohlížejí kopie několikasetstránkového dokumentu, v němž jsou popsány plány královského pohřbu, nazvaného “Operace Menai Bridge”.

“Plány byly oprášeny a jsou aktivně aktualizovány. Není to nic víc, než co by se dalo očekávat vzhledem k tomu, že králi byla diagnostikována rakovina. Ale jejich šíření určitě zaostřilo pozornost,” řekl deníku Daily Beast bývalý zaměstnanec s vazbami na sloužící dvořany.

Mimořádně podrobný dokument byl vytvořen den poté, co byla 8. září 2022 pohřbena královna Alžběta – a využívá pohřeb nejdéle sloužící královny jako návod, jak zajistit hladší průběh toho Charlesova.

Vojenští představitelé potvrdili deníku Daily Beast, že operace Menai Bridge je pravidelně aktualizována, ale zdůraznili, že jde o standardní postup a že by bylo “absurdní z této skutečnosti cokoli vyčíst”.

Všichni členové královského plánu mají aktualizované pohřební plány, které jsou rozděleny podle kódových slov založených na mostech, přičemž u královny Alžběty je známá “operace London Bridge”.

Smrtelný plán bývalého prince z Walesu je pojmenován podle visutého mostu, který spojuje ostrov Anglesey s velšskou pevninou.

Zdroj: New York Post

Je jisté, že původní král Karel III. již nějakou dobu nežije. Až nechají oficiálně zemřít současnou loutku, která hraje Karla, bude konec i pro ovečky. Dne 19.3.2024 jsme uveřejnili článek “Král Karel není mrtvý”: Britské velvyslanectví v Moskvě to zuřivě popírá.

Ovšem symboly vysíláné pro zasvěcené naznačují, že “něco je jinak”. Objevily se už dvě videa s bílým koněm v Londýně. Bílý kůň vždy vyjadřoval přítomnost krále, ale král nikde.

První video je z února 2024, ta další z 24.4.2024.